V
79/100 - 48×

V

S dnešním probuzením zjišťuje lidstvo, že se nad všemi hlavními městy vznášejí vesmírné lodě. Vetřelci tvrdí, že přicházejí v míru a přinášejí nám dary ve formě medicínských zázraků a technologického pokroku. Slibují, že nám neublíží. Jenže lžou.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | ABC | 46 minut
hrají
Morena Baccarin (Anna), Oded Fehr (Eli Cohn), Elizabeth Mitchell (Erica Evans), Laura Vandervoort (Lisa), Joel Gretsch (Otec Jack Landry), Morris Chestnut (Ryan Nichols), Logan Huffman (Tyler Evans)

S01E01: Pilot

S01E01: Pilot
sk
3.11.2009
13 764 000
46 minut

Kde jste byli, když zavraždili Kennedyho? Kde jste byli 11. září? A kde jste byli dnes ráno?


Na obloze se z ničeho nic objeví dvacet devět mimozemských lodí. Vůdkyně Návštěvníků Anna chce, aby se všichni spojili. Své naděje vkládá do základní lidské vlastnosti, kterou je vděčnost. Návštěvníci jsou nejprve považováni za hroubu, ale když překonají počáteční obtíže, začnou lidstvo přitahovat. Členka protiteroristické jednotky Erica Evans odhaluje tajemství, skryté pod kůží Návštěvníků. Televizní reportér Chad Decker cítí obrovskou přítežitost raketového startu své kariéry, když se mu podaří domluvit rozhovor s Annou. Mezitím čelí otec Jack krizi své víry a hledá odpovědi i mimo církev.


Kompletní popis eizody:

Hned zpočátku se seznamujeme s agentkou protiteroristické jednotky Ericou Evansovou, která je spolu se svým problémovým synem a vlastně celým světem svědkem příletu mimozemských lodí nad 29 hlavních měst celého světa. Všichni jsou svědky projevu nejvyšší velitelky Návštěvníků Anny, překrásné mimozemšťanky, která všechny uklidňuje tím, že přichází v míru a nechce nám ublížit.

Návštěvníci potřebují pouze vodu a nějaké minerály, kterých máme na Zemi dost k tomu, aby přežili. Na oplátku nám nabízejí své vyspělé technologie, včetně některých převratných léků na 65 nemocí, které umejí vyléčit. Závěrečnými slovy o věčném míru si vyslouží davové ovace a je lidmi přijata s nadšením a s otevřenou náručí. Život na Zemi čekají světlé zítřky. Nebo ne?

Kostel Svatého Jří zažívá náhlý příval věřících, kteří zde hledají útěchu a vysvětlení, což naplňuje otce Jacka pochybami o božích úmyslech. Ovšem i jeho přivede v úžas vyléčení chromého Roye, který po návštěvě léčebného centra Návštěvníků vstal z vozíku, na který byl připoután. Jeho pochyby se ale vrací, když jej navštíví pobodaný muž, který mu těsně před svou smrtí sděluje pravý důvod toho, proč Návštěvníci přišli a který mu předá obálku, kterou musí předat častníkům tajného setkání.

OBchodník Ryan Nichols se chystá požádat o ruku svou snoubenku, psycholožku Valerii Stevensovou. Ta, i když jej nadevše miluje, je ale znepokojena tajemnými telefonáty, které od příletu Návštěvníků Ryan má. Ty jsou však od Georgieho, bývalého Ryanova známého z časů, které jsou obestřeny tajemstvím. O co Gerogiemu jde? Můžeme se dohadovat, že se to týká právě Návštěvníků.

Erica se začíná bát o svého syna, protože začíná být Návštěvníky stále více posedlý. Ten se za jejími zády dokonce se svým nejlepším přítelem Brandonem vydává na prohlídku mimozemské lodi, která se vznáší nad New Yorkem. Zde se setkávají s překrásnou Lisou, náborovou specialistkou programu Velvyslanců míru. Tyler se do ní okamžitě zamiluje a zfalšuje Ericčin podpis na přihlášce do programu šíření míru a lásky. Dokonce dostane parádní uniformu!

Anna nelení a rozjíždí mediální kampaň za pomoci ambiciózního televizního reportéra Chada Deckera. Před televizním rozhovorem mu však zakáže jakékoli nepříjemné otázky. Chad je natolik zlákaný celosvětovou slávou, že na její podmínky přistoupí. Po rozhovoru jej Anna ujišťuje, že si příště vyžádá znovu jeho, ale celá situace v nás zanechává velice zlověstný pocit.

Erica a její partner Dale jsou na stopě spící buňky teroristů. Ti jsou však stále o krok před nimi. V tajném úkrytu nacházejí agenti spousty trhavin, padělané pasy a průkazy a umučeného muže.

Na telefonu mrtvého nahází Erica zprávu o tajném setkání teroristické buňky. Ta také varuje, že nově příchozí musí podstoupit test. Erica se rozhodne zúčastnit se setkání a nechává Dala, aby hlídal venku. Z obavy, že je mezi agenty ingormátor o této akci nikomu dalšímu neřeknou.

Tajné setkání vede Georgie, muž, který žádal Ryana o pomoc. Test zahrnuje odříznutí kousku kůže na hlavě, aby byla vidět lebeční kost testovaného, což má zajistit to, že dotyčný není Návštěvník. Podle Georgieho jsou totiž Návštěvníci ještěři, kteří se pouze maskují uměle vytvořenou lidskou kůží. Ano, slyšeli jste správně, ještěři.

Řečem o tom, že Návštěvníci infiltrovali lidstvo již dávno, aby vyhubili lidstvo, Erica nevěří. Otec JAck předává Gerorgiemu tajemnou obálku, která obsahuje fotografie údajných Návštěvníků, kterí již žijí na Zemi. Na jedné z nich poznává Erica obličej jednoho z podezřelých teroristů, jehož pas nalezla v tajném úkrytu. Uvědomuje si, že se zde opravdu jedná o spící buňku. O spící buňku Návštěvníků.

Setkání přeruší střelba skupiny zabijáků. Erica se jednomu z nich ubrání a ke svému překvapení zjišťuje, že tím, kdo ji chce zabít, je Dale. To on je ten zrádce. Kovovou tyčí jej praští do hlavy a v ráně se objevuje zelená šupinatá kůže. Erica s Otcem Jackem prchají pryč.

Všichni ostatní kromě Georgieho jsou mrtví. Toho ale jeden z útočníků sleduje a těsně než zaútočí, je zneškodněn Ryanem, který se náhle objevil. Při souboji je však poraněn na ruce a zranění nám odhlauje další šokující skutečnost. Georgie je nejprve vyděšený, že muž, kterému věřil je vlastně také maskovaný Návštěvník, ale Ryan jej ubezpečuje, že je jich takových více. Zrádců, kterí jim chtějí pomoci porazit Annu.

Erica se svěřuje Otci Jackovi, že neví, komu muže nadále věřit. Musí vybudovat hnutí odporu a rozšířit své řady. Budou bojovat, ale snadné to nebude. Návštěvníci mají veliký náskok a jsou vyzbrojeni tou nejmocnější zbraní… Oddaností.

Nechť odpor započne…Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Filtr seriálů