Watchmen (Strážci) Watchmen - DVD + Blu-Ray

Watchmen - DVD + Blu-Ray

Watchmen - DVD + Blu-Ray

Na konci července (USA + Evropa), u nás potom v polovině září vtrhnou na DVD a Blu-Ray velmi očekávaní Strážci. Studio ovšem rozhodlo o velmi zvláštním rozdělení (v Evropě se nebude zřejmě vůbec prodávat rozšířená verze filmu), navíc bude hned několik různých edicí, pojďme si proto všechno shrnout a porovnat.

0 0
3.7.2009

DVD – KLASICKÁ EDICE

Tato edice obsahuje pouze jednu placku a na ní verzi filmu, kterou znáte z kina. Nejsou na ní prakticky žádné bonusy, pouze krátký film „Mechanika: Technologie fantastického světa“. Na DVD u nás tato edice vychází s českým dabingem a titulky. Koupit na Filmcity.DVD – DVOUDISKOVÁ EDICE

U dvoudiskové edice začínají rozdíly mezi tím, co je dostupné v USA a co je v Evropě. Zatímco v USA vyjde dvoudisková edice s rozšířenou verzí filmu, po Evropě bude zatím pouze jen kinoverze. Rozšířená verze obsahuje záběry v kině neviděné (více Rorschacha, smrt Hollise Masona), ale nejedná se o původně plánované spojení Strážců s „vedlejšími“ kraťasy jako je Pod kápí (historie původních Strážců) či Příběhy Černé lodě (animák). Další rozdíl je v tom, že americké vydání obsahuje digitální kopii filmu (pro PC), kdežto evropské nikoliv. Druhý disk už je potom totožný, najdete na něm bonusy s názvem „Fenomén: Comics, který změnil comicsový žánr“, zhruba půlhodinku video-deníků z natáčení a hudební video „Desolation Row“ od My Chemical Romance. Tato edice u nás zřejmě nevyjde (ale s českou podporou se pravděpodobně objeví v Maďarsku), zatím si ji můžete objednat buď na Amazon.com (rozšířená verze pro USA) nebo na Amazon.uk (klasická verze).

DVD – SBĚRATELSKÁ EDICE (MANHATTAN SET nebo RORSCHACH SET)

Evropa sice zatím nemá rozšířenou verzi, ale za to má tuto sběratelskou edici. Její výbava je totožná jako u dvoudiskové edice, na první placce kinoverze, na druhé placce bonusy. Na výběr je dvojice luxusních obalů – buď je dostupná s tváří Dr. Manhattana nebo s tváří Rorschacha. Tato verze se bude prodávat i u nás a bude obsahovat jak český dabing, tak české titulky. Koupit na Filmcity – Manhattan Set nebo Rorschach set.

BLU-RAY – DVOUDISKOVÁ EDICE

V HD verzi bude k sehnání pouze dvoudisková edice a v Evropě opět pouze jako kinoverze. Navíc ještě bude obsahovat extra videa jako „Mechanika: Technologie fantastického světa“ a „Reální hrdinové, reální ochránci“) a také interaktivní průvodce filmem s režisérem Zackem Snyderem. Mezi speciální bonusy pro BR verzi také ještě patří porovnání filmu a předlohy během přehrávání, obraz v obraze nabízející postřehy od herců a tvůrců, časovou linii srovnávající naši realitu a alternativní realitu Strážců a nakonec fotky plus storyboardy. Toto vydání se objeví i u nás s českými titulky či českým dabingem. Koupit na Filmcity

BLU-RAY – SBĚRATELSKÁ EDICE

Specialitou pro fanoušku je sběratelská BR edice, která obsahuje maximální možnou výbavu (bonusy viz výše), maximální verzi filmu (jedná se o americké vydání – takže rozšířená verze) a to celé zabalené spolu s malým modelem vzdušného plavidla, které vynalezl Sůva. Prodává se pouze v USA na Amazonu. Koupit na Amazon.com.


Jak je vidět, nakonec nebyla realizována tzv „ultimativní verze“, která se původně uvažovala – mělo jít o provázání kinoverze s již dvěma vydanými kraťasy (Příběhy Černé lodi + Pod kápí), ty vyšly pouze samostatně a to v době premiéry filmu v kinech.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Seriál Watchmen se již brzy představí na obrazovkách stanice HBO a již nějakou dobu víme, že jednu z hlavních rolí ztvární legendární Jeremy Irons. Nyní bylo odhaleno, že si zahraje slavného záporáka.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Reklama