Watchmen (Strážci)
77/100 - 77×

Watchmen(Strážci)

Jeden z nejuznávanějších komiksů všech dob popisuje alternativní realitu osmdesátých let, kde hrozí válka supervelmocí. Jedinou nadějí se zdá být parta superhrdinů. Jenže ti řeší svoje vlastní problémy. V roce 2009 vznikl na motivy komiksu i úspěšný velkofilm režiséra Zacka Snydera.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | HBO | 60 minut
žánr
Drama, Komiksový, Sci-fi
hrají
Billy Crudup (Dr. Manhattan), Malin Akerman (Hedvábný přízrak), Jeffrey Dean Morgan (Komediant), Matthew Goode (mladší Ozymandias), Patrick Wilson (Sůva), Jeremy Irons (starší Ozymandias), Regina King (Angela Abar)

Watchmen - DVD + Blu-Ray

Watchmen - DVD + Blu-Ray

Na konci července (USA + Evropa), u nás potom v polovině září vtrhnou na DVD a Blu-Ray velmi očekávaní Strážci. Studio ovšem rozhodlo o velmi zvláštním rozdělení (v Evropě se nebude zřejmě vůbec prodávat rozšířená verze filmu), navíc bude hned několik různých edicí, pojďme si proto všechno shrnout a porovnat.

0 0
3.7.2009

DVD – KLASICKÁ EDICE

Tato edice obsahuje pouze jednu placku a na ní verzi filmu, kterou znáte z kina. Nejsou na ní prakticky žádné bonusy, pouze krátký film „Mechanika: Technologie fantastického světa“. Na DVD u nás tato edice vychází s českým dabingem a titulky. Koupit na Filmcity.


DVD – DVOUDISKOVÁ EDICE

U dvoudiskové edice začínají rozdíly mezi tím, co je dostupné v USA a co je v Evropě. Zatímco v USA vyjde dvoudisková edice s rozšířenou verzí filmu, po Evropě bude zatím pouze jen kinoverze. Rozšířená verze obsahuje záběry v kině neviděné (více Rorschacha, smrt Hollise Masona), ale nejedná se o původně plánované spojení Strážců s „vedlejšími“ kraťasy jako je Pod kápí (historie původních Strážců) či Příběhy Černé lodě (animák). Další rozdíl je v tom, že americké vydání obsahuje digitální kopii filmu (pro PC), kdežto evropské nikoliv. Druhý disk už je potom totožný, najdete na něm bonusy s názvem „Fenomén: Comics, který změnil comicsový žánr“, zhruba půlhodinku video-deníků z natáčení a hudební video „Desolation Row“ od My Chemical Romance. Tato edice u nás zřejmě nevyjde (ale s českou podporou se pravděpodobně objeví v Maďarsku), zatím si ji můžete objednat buď na Amazon.com (rozšířená verze pro USA) nebo na Amazon.uk (klasická verze).

DVD – SBĚRATELSKÁ EDICE (MANHATTAN SET nebo RORSCHACH SET)

Evropa sice zatím nemá rozšířenou verzi, ale za to má tuto sběratelskou edici. Její výbava je totožná jako u dvoudiskové edice, na první placce kinoverze, na druhé placce bonusy. Na výběr je dvojice luxusních obalů – buď je dostupná s tváří Dr. Manhattana nebo s tváří Rorschacha. Tato verze se bude prodávat i u nás a bude obsahovat jak český dabing, tak české titulky. Koupit na Filmcity – Manhattan Set nebo Rorschach set.

BLU-RAY – DVOUDISKOVÁ EDICE

V HD verzi bude k sehnání pouze dvoudisková edice a v Evropě opět pouze jako kinoverze. Navíc ještě bude obsahovat extra videa jako „Mechanika: Technologie fantastického světa“ a „Reální hrdinové, reální ochránci“) a také interaktivní průvodce filmem s režisérem Zackem Snyderem. Mezi speciální bonusy pro BR verzi také ještě patří porovnání filmu a předlohy během přehrávání, obraz v obraze nabízející postřehy od herců a tvůrců, časovou linii srovnávající naši realitu a alternativní realitu Strážců a nakonec fotky plus storyboardy. Toto vydání se objeví i u nás s českými titulky či českým dabingem. Koupit na Filmcity

BLU-RAY – SBĚRATELSKÁ EDICE

Specialitou pro fanoušku je sběratelská BR edice, která obsahuje maximální možnou výbavu (bonusy viz výše), maximální verzi filmu (jedná se o americké vydání – takže rozšířená verze) a to celé zabalené spolu s malým modelem vzdušného plavidla, které vynalezl Sůva. Prodává se pouze v USA na Amazonu. Koupit na Amazon.com.


Jak je vidět, nakonec nebyla realizována tzv „ultimativní verze“, která se původně uvažovala – mělo jít o provázání kinoverze s již dvěma vydanými kraťasy (Příběhy Černé lodi + Pod kápí), ty vyšly pouze samostatně a to v době premiéry filmu v kinech.

Zdroj: HBO

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Seriál Watchmen se již brzy představí na obrazovkách stanice HBO a již nějakou dobu víme, že jednu z hlavních rolí ztvární legendární Jeremy Irons. Nyní bylo odhaleno, že si zahraje slavného záporáka.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama