Watchmen (Strážci)
77/100 - 77×

Watchmen(Strážci)

Jeden z nejuznávanějších komiksů všech dob popisuje alternativní realitu osmdesátých let, kde hrozí válka supervelmocí. Jedinou nadějí se zdá být parta superhrdinů. Jenže ti řeší svoje vlastní problémy. V roce 2009 vznikl na motivy komiksu i úspěšný velkofilm režiséra Zacka Snydera.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | HBO | 60 minut
žánr
Drama, Komiksový, Sci-fi
hrají
Billy Crudup (Dr. Manhattan), Malin Akerman (Hedvábný přízrak), Jeffrey Dean Morgan (Komediant), Matthew Goode (mladší Ozymandias), Patrick Wilson (Sůva), Jeremy Irons (starší Ozymandias), Regina King (Angela Abar)

Dr. Manhattan

Dr. Manhattan
Sezóny 1
2009 - 2009

Základní informace

Vlastní jméno: Jonathan Osterman
Přezdívka: Doktor Manhattan
Někdo jako: Kapitán Atom, Superman
Zvláštní schopnosti: nadlidská síla, telekineze, teleportace, kontrola hmoty, vidění budoucnosti a další „neomezeně božské“ schopnosti
Povaha: přísně logický, opovrhuje city a vším co by se dalo nazvat „lidskostí“

Historie

Narozen v roce 1929. Jeho otec byl hodinářem, stejná kariéra čekala i na Jonathana. Když USA shodili na Hirošimu atomovou bombu, uvědomil si jeho otec, co bude hýbat v budoucnosti světem a poslal Jona i přes jeho odpor studovat jadernou fyziku. Na Harvardu promoval v roce 1958, o rok později nastupuje do experimentální laboratoře v Gila Flats. Tam se také seznamuje se svojí první láskou, Janey Slater. Než se stačí mladý pár rozkoukat, postihne Jona osudová havárie, kdy je nešťastně uvězněn v experimentální komoře a jeho tělo je praticky rozloženo na atomy.

Překvapivě to neznamená smrt, během několika měsíců se Jon „postupně zhmotní“ ve své nové, superhrdinské formě. Jeho moc okamžitě upoutá americkou armádu, pro kterou se stává Jon pojmenovaný jako Doktor Manhattan (dle projektu Manhattan o vývoji atomové bomby) ultimativní zbraní proti nepřátelům. Nezabrání sice atentátu na JFK (protože to nepovažoval za důležité), ale je rozhodujícím bojovníkem ve válce ve Vietnamu.

Stává se také členem nových ochránců, kde ho okamžitě zaujma nová mladá Silk Spectre/Laurie. Rozchází se s Janey (ta s ním chodila hned poté, co se „vrátil“) a začne žít s Laurie. Po rozpuštění ochránců v roce 1977 je spolu s Komediantem jediným oficiálně povoleným hrdinou a zbraní, na kterou se vláda USA zásadně spolehá v blížící se válce se SSSR.

V příběhu

K vyšetřování smrti Komedianta se staví podobně jako k dalším věcem velmi chladně a nezúčastněně. Sám se později stává „obětí“ v komplotu proti hrdinům, když je obviněn z „nakažení“ mnoha jeho blízkých lidí rakovinou, a odchází do exilu na Mars.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Seriál Watchmen se již brzy představí na obrazovkách stanice HBO a již nějakou dobu víme, že jednu z hlavních rolí ztvární legendární Jeremy Irons. Nyní bylo odhaleno, že si zahraje slavného záporáka.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama