Watchmen (Strážci) Watchmen vs. South Park

Watchmen vs. South Park

Watchmen vs. South Park

Kamera se zvedá od špinavého chodníku podél panelového domu. Záběry na znečištěné ulice se zničeným plakátem amerického prezidenta doprovází temný monolog hlavního hrdiny… Úvodní scéna ze Strážců? Ne, nová epizoda seriálu South Park.

0 0
20.3.2009

Třináctá série populární americké televizní satiry Městečko South Park je v plném proudu už něco přes týden a hned ve druhé epizodě si vzala na paškál nový hollywoodský hype okolo dramatického podání žánru komiksových adaptací, který s sebou před rokem přinesl snímek Temný rytíř a záhy se v něm našla i nedávná novinka Strážci – Watchmen.

Jelikož ale na rozdíl od nejnovějšího Batmana měli Watchmeni v době přípravy epizody k premiéře daleko, patří jim v této epizodě pouze tento symbolický úvod, který mohli tvůrci předpovídat už díky komiksové adaptaci. Nejvíc prostoru zde tak dostává Temný rytíř.


Eric Cartman se rozhodne bojovat proti zločinu jako maskovaný mstitel a přijme jméno Coon (Mýval). Obyvatelé South Parku si ho však moc nevšímají, což se nedá říct o jejich vztahu k jinému superhrdinovi ze čtvrté třídy základní školy, záhadnému Mysterionovi. Na přetřes se zde dostává jak nová image superhrdiny s mručivým hlasem (Batman vs. Rorschach), Batmanovo klasické mizení ze scény, dilema okolo odmaskování hrdiny pod výhrůžkami zločinců nebo i těžkopádné motivy filmového soundtracku od Hanse Zimmera. Když pomineme kvality seriálu samotného, už jen kvůli referencím na všechny tyhle záležitosti byste si epizodu „The Coon“ neměli nechat ujít.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Seriál Watchmen se již brzy představí na obrazovkách stanice HBO a již nějakou dobu víme, že jednu z hlavních rolí ztvární legendární Jeremy Irons. Nyní bylo odhaleno, že si zahraje slavného záporáka.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Reklama