Wayward Pines (Městečko Pines)
86/100 - 57×

Wayward Pines(Městečko Pines)

Dva federální agenti se pohřešují. Naposledy byli spatřeni ve městě Wayward Pines. Hledat je tam přijede agent Ethan Burke, který navíc s jednou ze ztracených agentek měl velmi blízký vztah. Namísto odpovědí na něj ale čeká jen příval dalších otázek. Neví, komu může věřit a kdo má jaké úmysly. Ztráta agentů navíc zjevně není jediným zločinem, který se ve městě odehrál a chladnokrevnost a vypočítavost některých obyvatel nezná mezí. Před Ethanem tak leží náročný úkol, během jehož řešení se musí zatraceně snažit, aby nepřišel o rozum a vyvázl z města živý.

USA | 2015 | Pauza
vysílání
2 sezóny | FOX | 43 minut
hrají
Matt Dillon (Ethan Burke), Terrence Howard (Pope), Charlie Tahan (Ben Burke), Tim Griffin (Adam Hassler), Reed Diamond (Harold Balinger), Toby Jones (Dr. Jenkins), Shannyn Sossamon (Theresa Burke)


Soutěž o tři výtisky Městečka Pines

Soutěž o tři výtisky Městečka Pines

Jak je již delší dobu známo, seriál Wayward Pines je vytvořen dle knižní předlohy, která byla v ČR vydána pod názvem Městečko Pines. Pojďme si společně zasoutěžit o tři výtisky knihy, které věnovalo nakladatelství Jo­ta.


7 0
18.6.2015

O knize

Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Vše se ještě víc zkomplikuje, když konečně nalezne znetvořené tělo jednoho z agentů. Burke ví, že je načase zmizet, ale současně tuší, že na útěk je už pozdě. Nezbývá než bojovat a snažit se zachránit alespoň holý život.

Kniha Městečko Pines je další z řady mimořádně úspěšných knih Blakea Crouche, který je ve Spojených státech a mnoha dalších zemích celého světa znám jako autor napínavých příběhů na pomezí hororu, thrilleru a sci-fi. A právě tuto prověřenou kombinaci Crouch použil i v románu Městečko Pines, který vyniká svižnými, skvěle vypointovanými dialogy, přesvědčivou kresbou jednotlivých postav a především strhujícím příběhem s překvapivým rozuzlením, jež vám vyrazí dech.


Městečko Pines nadchne všechny fanoušky Stephena Kinga, Petera Strauba a Paula Wilsona i milovníky Lynchova seriálu Městečko Twin Peaks, jímž se Crouch nechal podle svých vlastních slov inspirovat. A nejen je. Potěší každého, kdo má rád napětí a kvalitní literaturu. (oficiální text distributora)

Pravidla

Soutěž o tři výtisky knihy Městečko Pines, které vydalo nakladatelstvím Jota, začíná ve čtvrtek 18. června 2015 a končí 25. června 2015, včetně. Zúčastnit se jí mohou uživatelé webu Edna.cz, automaticky jsou vyloučeni členové redakce Edna.cz. Odpovědi na všechny uvedené otázky (níže) je nutné poslat na e-mail soutez@edna.cz s předmětem „Městečko Pines“. Tělo e-mailu musí také obsahovat váš nick na Edně. E-maily, které nebudou splňovat tyto formální požadavky, budou ze soutěže automaticky vyřazeny.

Soutěžní otázky

  1. Kdo je autorem knižní předlohy?
  2. Jakým seriálem je dle samotného autora knižní předloha inspirována?
  3. Citáty jakých dvou autorů jsme mohli slyšet ve čtvrté epizodě One of Our Senior Realtors Has Chosen to Retire?
  4. Jakou sledovanost měla druhá epizoda Do Not Discuss Your Life Before?
  5. Jak se jmenují stvoření pobíhající za plotem Wayward Pines (zmutovaní lidé)?
  6. Tipovací otázka: Jakou sledovanost bude mít epizoda, která bude v Americe na stanici FOX odvysílaná 26.6.2015 naše­ho času?

Foto: Jota, FOX

Diskuze /4

leganza

6.časť bola odvysielaná dnes a nie až o týždeň 26.6.

19.6.2015 | 16:58:03
vanda68

Senzační,seriál mě velice mile překvapil.

20.6.2015 | 11:57:31
TheDarkKnight

Pro upřesnění: Šestá epizoda je sice již dostupná ke zhlédnutí, oficiální datum premiéry je však stále na FOXu stanoven na 25.6 (v ČR tedy 26.6.). Upřesňuji, aby nedošlo ke zmatkům v tipování. Tak či tak tipovací otázka na sledovanost tedy stále platí na 26.6.2015. V pod­statě se tak nic nemění.

20.6.2015 | 13:58:12
ZasranejVopicak

Už su nejake vysledky sutaže? :)

2.7.2015 | 10:05:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Wayward Pines prodlouženo

Wayward Pines vstává z mrtvých. V létě se vrátí s novou řadou

Wayward Pines vstává z mrtvých. V létě se vrátí s novou řadou

Již před koncem první řady seriálu Wayward Pines bylo rozhodnuto, že se té druhé nedočkáme. Minulý měsíc ale stanice FOX změnila politiku pro rušení a obnovování seriálů a dnes díky tomu znovu obnovila seriál o tajemném Městečku Pines.

Reklama

Městečko Pines od Joty

Časová osa Wayward Pines

Časová osa: od konce civilizace až po začátek té nové

Časová osa: od konce civilizace až po začátek té nové

Poslední dvě epizody Wayward Pines odhalily většinu záhad, které do té doby obestíraly tajemné městečko. Vzhledem k množství informací však nemusí být ani tak vše jasné. Pojďme si tedy chronologicky zrekapitulovat vše, co víme, a to od roku 1996 až do 18. října 4028.

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!