Wednesday
92/100 - 143×

Wednesday

Příběh Wednesday Addamsové, která se při studiu na střední škole Nevermore musí potýkat nejen se svými nastupujícími schopnostmi, ale také s vražedným řáděním, které terorizuje místní městečko.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Mysteriózní, Nadpřirozený, Rodinný
hrají
Jenna Ortega (Wednesday Addams), Catherine Zeta-Jones (Morticia Addams), Luis Guzmán (Gomez Addams), Isaac Ordonez (Pugsley Addams), Joy Sunday (Bianca Barclay), Hunter Doohan (Tyler Galpin), Percy Hynes White (Xavier Thorpe), Emma Myers (Enid Sinclair), Georgie Farmer (Ajax Petropolus), Naomi J. Ogawa (Yoko Tanaka), Moosa Mostafa (Eugene Otinger), Christina Ricci (Marilyn Thornhill), Gwendoline Christie (Ředitelka Larissa Weems), Riki Lindhome (Dr. Valerie Kinbott)

Wednesday překonala Stranger Things ve sledovanosti

Wednesday překonala Stranger Things ve sledovanosti

Seriál Wednesday dosáhl nového rekordu ve sledovanosti na Netflixu a překonal tak předchozí rekord, který držel megahit této streamovací platformy Stranger Things.

39 1
6.12.2022

Podle THR měl seriál Wednesday historicky vůbec největší premiérový týden pro anglicky mluvený seriál na Netflixu, čímž překonal předchozí rekord, který vytvořila sledovanost seriálu Stranger Things. Seriál si během úvodního týdne připsal neuvěřitelných 341,2 milionu sledovaných hodin po celém světě, čímž překonal dosavadních 335 milionů hodin, které zaznamenala 4. série Stranger Things. I přesto však tento celkový počet stále nedosahuje historického rekordu úvodního týdne 571,76 milionu hodin, který v loňském roce stanovil seriál Squid Game.

Úspěch seriálu bude považován za obrovský úspěch pro Netflix, streamovací službu, která v posledních letech věnovala mnoho času a zdrojů k vývoji původního obsahu. Seriál dosáhl tohoto pozoruhodného úspěchu, když se během premiérového týdne dostal na první místo ve více jak 83 různých zemích, čímž se vyrovnal Stranger Things. Vypočítala to společnost Netflix, která zjistila, že alespoň část seriálu sledovalo celosvětově přibližně 50 milionů domácností. To je pro budoucnost seriálu obzvlášť slibné.

Přijetí seriálu Wednesday kritiky i fanoušky bylo vesměs pozitivní. Výkon Jenny Ortegy v hlavní roli si vysloužil mnoho chvály, stejně jako vedlejší role Gwendoline Christie, Catherine Zety-Jones, Luise Guzmána a Christiny Ricci, která hrála Wednesday Addams v původním filmu Addamsova rodina z roku 1991 a v jeho pokračování. Hollywoodský režisér Tim Burton také režíruje úvodní čtyři epizody seriálu. Tato hvězdná síla v kombinaci s atraktivitou Addamsovy rodiny vzbudila spoustu očekávání ještě před premiérou seriálu. Ačkoli není pochyb o tom, že Stranger Things po odvysílání páté a závěrečné sezóny vrátí úder, prozatím si seriál Wednesday odnesl korunu.

Každopádně další pozitivní zpráva je ta, že by tohle definitivně mělo vést k obnově seriálu. I když zatím nebylo nic potvrzeno, první sezóna skončila se spoustou příběhových cliffhangerů, které by mohly být prozkoumány ve druhé sezóně. Ostatně spoluscenárista Miles Millar již hovořil o potenciální druhé sérii Wednesday a o tom, jaké dějové linie by mohly být prozkoumány, pokud by seriál získal další sérii. Skutečnost, že seriál Wednesday zatím nebyl obnoven, by neměla fanoušky znepokojovat, protože seriál teprve debutoval. Je pravděpodobné, že Netflix chce zjistit, jak si seriál povede, než se zaváže k obnovení. Nyní to však s budoucností Wednesday vypadá pozitivně.

Foto: Netflix

Čekali jste takovýto úspěch a porážku seriálu Stranger Things?

Diskuze /6

pidalin

Nejhorší na tom je že teď se zase bude čekat 2 nebo snad i 3 roky a to je prostě hrozný utrpení, za tu dobu člověk zapomene co má vubec rozkoukaný. Měli by to vydávat jako normální televize, jeden díl každej tejden, občas nějaká pauza, víc dílů, ne jenom 8 nebo 10 a pal půl roku pauza a další série. Dokážete si představit třeba Walking Dead kdyby to dělal Netflix? To by byli už všichni v důchodu než by to dotočili, když to dělá TV tak máme 11 sérií za 12 let.

#2 Stardos
6.12.2022 | 20:52:58
Stardos

#1 pidalin: Tak ono se snad před nějakou dobou psalo, že je možné, že Netflix možná s tímhle začne. Jako na jednu stranu je to fajn – co mi hodně u Netflx seriálů chybí je to, že se nedá diskutovat. Každý už viděl celou sérii a nemůžeme se bavit o tom, kdo stojí za něčím. Na druhou stranu mi to zase vyhovuje v tom, že to je ve výsledku méně časově náročné (nebude náhoda, že u seriálů co jsou epizodně týdně, jsem strašně pozadu oproti Netflixu)

#3 pidalin
6.12.2022 | 23:44:18
pidalin

#2 Stardos: Jako jo no, oboje má svoje pro a proti, ale jak řikáš, taky mi chyběj ty diskuze a spekulace co bude v dalšim díle a tak, to prostě každej zkoukne za 2 dny a za pár tejdnů už po tom neštěkne pes, naproti tomu seriály co vycházej klasicky tak o těch se mluví skoro celej rok.

7.12.2022 | 5:55:22
Lex Luthor

Gratulace a těším se na další sérii a jak píšete výše má to pro a proti ale uvítal bych kdyby další série měla více dílu a vysílala epizodu týdně

7.12.2022 | 6:25:40
Levascue

Zrovna CZJ a Guzmán dvakrát herecky neoslnili a z castu mi přišli nejslabší. Vedle Ortegy rozhodně zazářila Emma Myers, ta by měla být především zmíněná. Jinak povedený titul; když Netflix chce, tak umí.

#6 pidalin
7.12.2022 | 7:16:40
pidalin

#5 Levascue: Otázka je jestli ten seriál vubec měl rozpočet na to aby hercům jako CZJ dali větší prostor a screen time. A trochu se bojim že jestli bude 2. série víc i o nich, tak se z toho stane něco co už tady bylo několikrát, z nich je fakt Wednesday asi nejzajímavější postava.

7.12.2022 | 7:44:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Wednesday překonala Stranger Things ve sledovanosti

Wednesday překonala Stranger Things ve sledovanosti

Seriál Wednesday dosáhl nového rekordu ve sledovanosti na Netflixu a překonal tak předchozí rekord, který držel megahit této streamovací platformy Stranger Things.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama