Batman
98/100 - 35×

Batman

Když byl Bruce Wayne malý, zabili mu rodiče. Jako dospělý se rozhodl vrátit do rodného města Gotham spravedlnost a jako Batman chránit spravedlnost. Navštivte náš web věnovaný komiksovému, seriálovému i filmovému fenoménu Batman.

1937 | Vysílá se
žánr
Akční, Detektivní, Komiksový

Batman: Šílená láska (Crew 25)

Batman: Šílená láska (Crew 25)

Komiksový časopis Crew si pro Batmanovy fanoušky tentokrát připravil něco opravdu speciálního: příběh mnohými chválený a oceňovaný, přesto z klasického komiksového světa naprosto vybočující. Mad Love, aneb Šílená láska.

4 0
31.1.2010

  • Originální název: Batman: Mad Love
  • Datum vydání: únor 1994 USA/srpen 2009 ČR
  • Scénář: Paul Dini, Bruce Timm
  • Kresba: Bruce Tim
  • Počet stran: 64 (Batmanovi je zasvěceno celé číslo)
  • Vazba: sešit
  • Původní cena: 99,–
  • Vydavatel: CREW

„Psychotičtí vraždící klauni… a ženy, které je milují. To je podtitul jednoho z nejslavnějších batmanovských příběhů, u kterého se nenechte zmást tím, že vznikl na základě animovaného seriálu. Šílená láska získala cenu Willa Eisnera, je na seznamu 25 batmanovských příběhů, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, v seznamu 100 nejzásadnějších krátkých příběhů… a kromě toho přivedla do světa temného rytíře novou postavu – psychiatričku Harleen Quinzelovou, které stačí patnáct minut s Jokerem, aby se do něj absolutně zamilovala. Ale má vraždící klaun zájem o vážný vztah? O procházky při měsíčku, výchovu dětí, společnou péči o domácnost?“

Na tomto komiksu je opravdu zajímavé především to, že nenavazuje na na příběhy klasických „papírových“ zápletek, ale jak z hlediska příběhu, tak výtvarného zpracování, se řadí po bok klasického animovaného seriálu Batman.


Za Mad Love stojí autoři Paul Dini a Bruce Timm, právě kteří mají pod palcem i batmanovské univerzum televizních animáků. Příběh potom sleduje Harley Guinn, která se snaží polapit Batmana, aby udělala radost svému Koblížkovi, a zároveň vzpomíná, jak se s ním jako psychiatrička v Arkhamském sanatoriu vůbec kdysi potkala.

Přesto že je Mad Love velice krátký a uzavřený příběh, dočkal se veliké slávy. Server IGN.com ho umístil na dvanáctou příčku z pětadvaceti Batmanových nejlepších komiksů a získal dokonce i prestižní cenu Eisner Award. V roce 1999 byl navíc zadaptován jako epizoda seriálu The New Batman Adventures, který navazoval na původního animovaného Batmana. Jak je tato adaptace své komiksové předloze věrná můžete zjistit zde: část 1, 2, 34.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

DC Extended Universe

Pro aktuální informace o Batmanovi a Justice League navštivte náš web DC Extended Universe 

The Dark Knight Rises

Temný rytíř povstal (2012)


Premiéra: 20.7. USA/26.7. ČR 2012
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Jonathan Nolan, Christ. Nolan
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Liam Neeson, Christopher Judge

Reklama

Momentka

Momentka

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama