Batman
98/100 - 35×

Batman

Když byl Bruce Wayne malý, zabili mu rodiče. Jako dospělý se rozhodl vrátit do rodného města Gotham spravedlnost a jako Batman chránit spravedlnost. Navštivte náš web věnovaný komiksovému, seriálovému i filmovému fenoménu Batman.

1937 | Vysílá se
žánr
Akční, Detektivní, Komiksový

Mr. Freeze

Mr. Freeze

Z tohohle Batmanova protivníka doslova tuhne krev v žilách. Mistra Freeze si všichni jistě pamatujeme především v podání chladného Arnolda Schwarzeneggera ze Shumacherova dvanáct let starého propadáku Batman a Robin, pravdou však je, že komiksového Temného rytíře v zádech poprvé zamrazilo už před půl stoletím.


Skutečné jméno: Victor Fries

Victor Fries byl významný vědec. Neměl dobré kontakty s vnějším světem, ale i na tomto světě se našla osoba, která pro něj znamenala celý život, byla to jeho žena Nora. Byla to opravdu krásná a milá žena. Když jí postihla závažná nemoc, Victorův život se ocitl v troskách. Jako vědec začal pracovat na tom, aby jeho žena přežila. Nic ho nedokázalo zastavit. Nakonec přišel s kryogenním procesem, který by ženu uvedl do zmrazeného stavu, než by se našel pro ni lék. Fries pracoval ve velké společnosti, kterou vedl bezohledný Ferris Boyle. Když Boyle zjistil, kolik peněz stojí Friesův výzkum, okamžitě ho chtěl zastavit. Fries měl obrovské námitky, při jedné hádce kopl Boyle do stolu s chemikáliemi a ty popadaly na Friese. Fries přežil, ale jeho tělesná teplota se ohromně snížila. Od té doby mohl žít jen v nízkých teplotách. Proto byl nucen nosit speciální chladící oblek, který ho udrží při životě. Stejně jako oblek si vyrobil i speciální zbraň, která dokáže vše zmrazit.

Freeze se chtěl pomstít Boyleovi, proti tomu však zasáhl Batman. Fries na něj použil svou mrazící zbraň, Batman však uskočil a Fries rozbil Nořinu komoru. Manželka zemřela, Fries obvinil Batmana za smrt své ženy a slíbil pomstu. V Arkhamu už byla pro něj zřízena speciální cela, která vyhovuje jeho zdravotním požadavkům.

Tento padouch už byl také zfilmován ve filmu Batman a Robin, zahrál si ho Arnold Schwarzenegger. Škoda jen, že to režíroval Joel Schumacher, který do děje zamotal další dva padouchy a Freeze nedostal potřebné místo v ději, který navíc nepodpíral zrovna nejlepší scénář. Ve filmu obleku dodávaly energii diamanty.

Autor: Voky29

Komiksy


Batman #121 (únor 1959), 291–294, 375, 400, 525, 566

Batman Chronicles #9

Batman: Dark Victory #10–13

Batman: Legends of the Dark Knight #121

Batman: Mr. Freeze

Batman: Shadow of the Bat #75

Batman Villains Secret Files and Origins #1

Catwoman III #34

Creeper #7–8

Detective Comics #373, 526, 670, 791–793

Gotham Central #1–2

Green Lantern III #68

Robin II #69–70

Robin II #1

Underworld Unleashed #1

World's Finest Comics #275

Batman: Legends of the Dark Knight #192–196

Superman/Batman #3

Batman a Robin

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

DC Extended Universe

Pro aktuální informace o Batmanovi a Justice League navštivte náš web DC Extended Universe 

The Dark Knight Rises

Temný rytíř povstal (2012)


Premiéra: 20.7. USA/26.7. ČR 2012
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Jonathan Nolan, Christ. Nolan
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Liam Neeson, Christopher Judge

Reklama

Momentka

Momentka

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama