Bitten Laura Vandervoort: Jsem fanynka Buffy

Laura Vandervoort: Jsem fanynka Buffy

Laura Vandervoort: Jsem fanynka Buffy

Zajímá vás, jak se Laura Vandervoort dostala k práci pro stanici Syfy? Jak ji tato práce ovlivnila? Jaké jsou její vzory, jak vidí postavu Kary Zoe-El a nový seirál Supergirl? Nebo jaké je to pracovat s někým, s kým jste předtím hráli manžele? Pak si přečtěte, co prozradila na letošním Comic Conu.


5 0
17.7.2015

Zdá se, že tak nějak do Syfy žánru patříte. Byl to účel, nebo volba, nebo se to prostě tak nějak stalo?
Asi se to stalo samo. Miluju Syfy a jsem vděčná za to, jak píší ženy a ukazují je. Asi se to tak nějak stalo, když mě obsadili do role Supergirl ve Smallville. Fanouškům se líbilo, co jsem udělala ve Smallville a pak mě následovali a myslím, že to byl jeden z důvodů, proč mě obsadili i do V. kvůli fanouškům a to tak nějak pokračovalo. Ne, že bych to vyhledávala, ale naštěstí je to žánr, kde vznikají skvělé ženy.

To je pravda. Na Syfy je hodně mocných žen a jen jedna, která přežije přeměnu ve vlkodlaka. A je to tam taková mužská parta?
Je, ale já jsem jedním z kluků. V šou i mimo ni. Potloukáme se společně. Oni dělají ty svoje soutěže a já se přidávám. U první řady jsem se právě chtěla ujistit, aby mě viděli jako jednu z nich, protože tak smečka funguje. A před seriálem už jsem pracovala se Stevem Lundem, hráli jsme manžela a manželku, takže už jsme se znali. A všichni chlapci byli skvělí, takže jsme se snadno spojili. Takže je to taková mužská posádka, ale ve druhé řadě jsme měli ženy, které hrály čarodějky, což bylo fantastické.


Když pracujete s někým, s kým jste předtím byli manželé a pak se vaše dynamika změní, jak těžká je ta změna?
Jsme jako bratr a sestra. Není to tak těžké. Manžele jsme hráli v Havenu a nebylo to tak, že bychom spolu hráli manžele několik řad, takže… Jako herec se do své postavy vyvinete.

(Foto: Syfy)

Hrála jste Supergirl. Co si myslíte o aktuálním zpracování toho nového seriálu?
Myslím, že ji výborně obsadili. Ten seriál jsem zatím neviděla, ale viděla jsem trailer a myslím, že ten vypadá impozantně, dobře udělaný. A jsem na to zvědavá a myslím, že je skvělé, že to znovu oživují. Těším se, až se na to podívám.

Kdybyste dostala nabídku se znovu objevit jako Kara, měla byste zájem?
Bitten mě sice velmi zaměstnává, ale hrát Supergirl bylo skvělé, protože je to kultovní Supergirl. Určitě bych to zvážila a vidělo by se, jak by se to vyvrbilo.

Říkala jste, že jste fanynkou Syfy, kvůli silným ženským postavám. Je nějaká, ke které obzvlášť vzhlížíte?
Jsem fanynka Buffy, přemožitelky upírů. V podstatě jsem chtěla být jí. Byla mým idolem, když jsem vyrůstala.

Je něco, co vás ovlivňuje při hraní vlkodlaka?
Naše šou není jen o vlkodlacích. Je spíš o postavách, o rodině a její dynamice. Takže na vlčí část jsem se nijak obzvlášť nepřipravovala. Zato Greyston Holt, který hraje Claye, se na hraní vlka připravoval tím, že běhal nahý po lese.

Viděli jste seriál Smallville, kde si Laura zahrála Karu? Sledovali jste V, kde zářila v roli Lisy? Zajímalo by vás, kdyby se Laura v roli Kary znovu objevila? Také byla Buffy, přemožitelka upírů vaším vzorem?

Diskuze /8

mjolni

Asi si zahraju na prudiče, ale SyFy není žánr, ale televizní stanice zabývající se žánrem sci-fi, která název žánru zprznila :-)

#2 Milenka
17.7.2015 | 20:08:43
Milenka

#1 mjolni: A on tu někdo tvrdí něco jiného? Každý návštěvník Edny ví, že Syfy je stanice, která se zabývá především žánrem sci-fi. Laura taky neříká, že miluje sci-fi, ale miluje stanici Syfy, která píše sci-fi seriály, kde dávám ženám prostor, jaký jim dává.

webmaster
17.7.2015 | 20:24:35
mjolni

jsem nechtěl rejpat, jen mě to trklo do očí … každopádně citace: „Otázka: Zdá se, že tak nějak do Syfy žánru patříte … " "Otázka: Říkala jste, že jste fanynkou Syfy žánru …“

17.7.2015 | 21:15:53
mjolni

[smazáno] Takže sci-fi? Každopádně dobře, ty jsi překladatelka, já jen mrzký kolemjdoucí :-) Mea culpa, hodně štěstí při dalším překládání :-)

#6 Milenka
17.7.2015 | 21:30:23
mjolni

Mazání komentářů není hezké :-/ Takhle není vidět, co jsem za negramota, který nerozumí mluvenému a psanému slovu :-(

#6 Milenka
17.7.2015 | 21:32:27
Milenka

#5 mjolni: #4 mjolni: Syfy žánr já osobně chápu jako žánr, který dělá stanice Syfy, což je sci-fi, ano, ale sci-fi dělají i jiný stanice (viz třeba Falling Skies na TNT), ale u Syfy právě, podle mě, vidíš hodně těch silných žen, který jsou často ve vedení – Bitten, Haven, Sanctuary, Defiance, Killjoys. Proto jsem i v překladu toho video rozhovoru nechala Syfy žánr, protože je to svým způsobem specifický, neni to jenom sci-fi a myslím, že to tak i bylo myšleno. Ne sci-fi žánr, ale to, co Syfy dělá, jejich tvorba, jejich pořady, stáj… Mrzí mě tohle nedorozumění a doufám, že se k nám budeš i nadále vracet.

webmaster
17.7.2015 | 22:07:00
Ptolemai

Jééé, vážně by mě potěšila Laura znovu coby Supergirl :) pro V a Bitten jsem se rozhodla právě kvůli Lauře! :D Jinak Syfy žánr je pro mě taky určitý specifikum ;)

18.7.2015 | 11:52:17
Ptolemai

A díky za překlad :)

18.7.2015 | 11:52:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál Bitten ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Stav překladu

Epizoda S03E10: Truth, Changes, Everythin

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Danyssimo a Milenka

Přečas na WEB-DL verzi Supe

Sedí na verze:
HDTV.x264-KILLERS
WEB DL.AAC2.0.H.264

Viděli jste...

Viděli jste...

Promo fotky postav

Promo fotky postav