Bitten Shrnutí a pár postřehů z páté epizody

Shrnutí a pár postřehů z páté epizody

Shrnutí a pár postřehů z páté epizody

Dnes v noci nás čeká šestá epizoda seriálu Bitten nazvaná Committed, kde Santos zničí svatební párty Philipovy sestry, čímž naruší Elenin lidský život, zatímco Jeremy musí bojovat za svou pozici alfy.

Dnes si můžete zkrátit čekání tím, že si přečtete shrnutí předchozí epizody od Lisy Macklem ze SpoilerTv.com, které pro vás přeložila moje maličkost.


0 0
15.2.2014

Pátou epizodu Bittenu napsal Daegan Fryklind a režíroval Andy Mikita. Epizoda se točí kolem Elenina vstupu do smečky.

Ve flashbacích vidíme Elenu, jak žádá o práci zapisovatelky u profesora Claye Danverse. Okamžitě se mezi nimi probouzí přitažlivost a Pete a Nick, kteří jsou tam zrovna na návštěvě, si z Claye okamžitě utahují. Clay je odhodlán udržet si od Eleny odstup, ale ona je zase odhodlána získat tu práci. Když jí říká, že by ji musel učit, říká mu, že je velmi soběstačná. Její síla a odhodlání a to, že už na univerzitě žije sama a sama se o sebe stará, to všechno jsou ukázky síly, která jí umožní přežít přeměnu.


Je zde hezké znovu ukázání scény, kterou už jsme viděli, kdy se Elena s Clayem ukazují ve Stonehavenu. Od první chvíle, co jsme ji viděli, mě zajímala ta socha v hale – a samozřejmě je to vlk! Socha vlka je spojená s láskou, svobodou a vášní – což jsou všechno témata, která už jsme v seriálu viděli. Nicméně Clayova vzpomínka, jak pod ní jako chlapec spával a mohl cítit mech, kouř a vůni oceánu, je dokonalým odrazem jeho přizpůsobení se životu ve smečce – tyto vůně mu připomínají jeho domov v bažinách. Také se dozvíme o Clayově původu. Jeremy mu připomíná, že když ho našel, už byl pokousaný a byl divokým opuštěným chlapcem v bažinách. Jeremy týdny seděl na pařezu, dokud si nezískal Clayovu důvěru. Jeremy se na tu důvěru odvolává, aby si získal Clayovu poslušnost.

Bryk (představitel Jeremyho) v této epizodě odvedl báječnou práci, když nám ukazuje Jeremyho odlišnou stránku, kterou poznáváme. Když řeší věci s šerifkou, je vždy velmi zdvořilý a ukazuje dobrou vůli, aby ochránil smečku. Když Elena s Clayem dorazí neohlášeni do Stonehavenu, vidíme zlověstného a tvrdého Jeremyho, který chrání svou smečku.

Clay se přiznává, že Elenu miluje. Jeremy si všímá jejich prstýnků a Clay mu říká, že jsou zasnoubení. Jeremy mu říká, že oni se nezamilovávají a odmítá Clayův návrh, že by s Elenou mohli žít ve městě mimo Stonehaven. To mě přimělo přemýšlet, jak se rodí čistokrevní vlkdolaci, když zjevně ve svém životě nemají žádné ženy.

V zoufalství se Clay přemění a Elenu kousne. Miluju tu scénu, kdy si Elena všimne „pejska“, který vešel do místnosti a je okamžitě pohlcena jeho krásou, posune se na gauči, aby se k němu dostala blíže a snaží se s ním spřátelit. Zatímco digitálně vytvoření vlci nejsou dokonalí, myslím, že tahle scéna byla udělána velmi dobře. Vidíme, jak vlk Jeremyho poslouchá a téměř se tím řídí. Bryk i Laura ona odvádějí úžasnou práci, když reagují na něco, co tam zjevně nebylo, když to natáčeli.

Když je Elena kousnuta, její šance na přežití přeměny se jasně ukážou v Jeremyho obličeji. Pošle Claye pryč, zatímco Elena prochází svou první přeměnou. Zda je to trest nebo milosrdenství není jasné. Jeremy nečeká, že by to Elena mohla přežít, takže posílá Claye pryč, aby se nemusel dívat, jak v agónii umírá, což se mi zdá spíš jako soucit. Jeremy s ní zůstane a mluví na ni, říká jí, aby s tou bolestí nebojovala. Projevuje se jako alfa, řídí ji během přeměny a zajišťuje si její loajalitu, zatímco jí jeho pomoc pomůže zachránit si život. Miluji Jeremyho malý úsměv, když to přežije.

Laura je výborná, když se probudí po své první přeměně. Její řeč těla se změnila, a když se probudí a rozhlíží se po kleci, působí mnohem víc jako psovitá šelma, než jako člověk. Je hezké paralelně sledovat její první proměnu ve vlka – vlk se nejdříve nejistě třese a pak si zvykne na čtyři nohy a pak jí vidíme vstávat z postele opět na jejích lidských nohách. Ale změnila se. Přiměje Claye, aby ji pustil ven z klece, složí ho a uteče. Clay ji zachrání a přinese zpět do Stonehavenu. Řekne jí, že ví, že ona je ten, kdo přežívá a že nemůže žít ve venkovním světě… zatím. Také jí řekne, že ji Jeremy bude učit. Doufám, že se dalších flasbacků dočkáme co nejdřív!

V současnosti se Clay Eleně omlouvá za to, že ji pokousal, říká jí, že to udělal proto, že ji miluje. Svým způsobem má pravdu. Je těžké přijít na to, jak by mohli mít dlouhotrvající vztah, když by jeden z nich byl vlk – proto Jeremy řekl, že oni se nezamilovávají. Tato scéna je pěkným zrcadlem k té, kde Clay Elenu kousl – jen ti dva sedí opačně.

Daniel Santos dorazí do Stonehavenu. Dozvídáme se, že jeho bratr zemřel, když se snažil sejmout Jeremyho a že Elena mu ukousla kus pravého ucha. Stejně jako všichni ostatní vlci, je k ní i Santos přitahován. Chce od nich ochranu. Je zajímavé, že sám sebe charakterizuje jako osamělého vlka a ne jako podvraťáka. Říká smečce, že podvraťáci vytvářejí armádu psychopatů v reakci na Clayovu brutalitu, kterou používá, když se s nimi vypořádává. Je dost možné, že se Clay choval brutálně v reakci na to, že ho Elena opustila. Santos se nemýlí, když říká, že Clay jedná impulzivně – to nakonec udělal, když pokousal Elenu. Santos také říká, že královna – Elena – si může dělat, cokoli chce – to je celkem jasným náznakem, že Elena si může zvolit jakoukoli stranu chce, jelikož ji chtějí všechny strany.

Podvraťáci i nadále pracují proti smečce tím, že umístí Braxtonovo tělo na Stonehavenský pozemek. Také do své party naverbují nedávno propuštěného pedofila Victora, kterého hraje Patrick Garrow. Cain se s ním sejde a navrhne mu, aby se pomstil jedné z dívek, které ho dostaly do vězení – a tou dívkou je Elena!

Jako vždy jsou zde velmi pěkné chvilky, které nám připomínají, že členové této party nejsou tak docela lidé. Když jsou rozrušení, přecházejí po místnosti jako zvířata v kleci – Elena v první scéně a Clay, když se ho Jeremy snaží uklidnit, zatímco ostatní pátrají po Braxtonově těle. Když Santos dorazí do Stonehavenu, Greyston Holt odvádí parádní práci, když ukazuje Clayův potlačovaný vztek. Jeremy ho kontroluje pomocí očního kontaktu a malým zavrtěním hlavy. Znovu Clay ukazuje svou podřízenost tím, že sklopí zrak.

Elena je Philipem a Diane navezena do toho, aby šla za družičku. Diane i nadále podezírá Elenu, ale Philip ji umlčí. Mezitím William nějak záhadně získá video, kde Elena jako vlk zabíjí toho kojota, které zaútočil na Logana a žádá Philipa, aby jej použil v kampani na vodku. Je zjevné, že to někdo nahrával pro něj. Ovšem je stále nejasné, co doufá, že tím získá. Samozřejmě neexistuje kampaň, která by ukazovala, jak jedno zvíře zabíjí druhé a prodávala produkt. Phjilip zjistí, že Estonské slovo pro vlka je lov. Willliam je znepokojen, co se práv na to video týče a Philip mu říká, že najde toho, kdo to natočil. Podle všech vodítek – lov, to video – říkám si, jestli William není lovec vlkodlaků. Ale také se zdá, že ví o spojení mezi vlkem na tom videu a Philipem, takže musí vědět, že tím vlkem je Elena. Rozhodně je to zajímavá dějová linie.

V závěrečné scéně se Elena loučí s Jeremym. Říká mu, že vždy přijde, když zavolá – zůstává loajální ke smečce, ale žádá ho, aby jí nevolal a nechal ji jít. Říká Jeremymu, že Philipovi může věřit a že si dříve myslela, že může věřit Clayovi. Není jasné, co ji přimělo přestat Clayovi věřit – bylo to to kousnutí, nebo něco jiného? Jeremy se ji snaží přerušit a říká „Myslím, že je čas…“. Říkám si, jestli možná to nedorozumění mezi Clayem a Elenou nemá co dělat s Jeremym. Také mu říká, že je tou nejbližší osobou, kterou kdy měla k otci. Bryk je v této scéně prostě vynikající a zjevně je Eleninými slovy hluboce pohnutý. Jako vždy se řídí láskou a porozuměním, ne silou a nechá ji jít. Konečný záběr, kde stojí ve dveřích spolu s Clayem a Nickem je dokonalým závěrečným obrazem.

Co si myslíte o této epizodě vy? Uspokojily vás závěry z Eleniny minulosti? Co si myslíte o Williamovi? Myslíte si, že nadcházející svatba bude katastrofa?

Podělte se o své názory.

Diskuze /11

vikimi

Už se nemůžu dočkat :), docela se ale bojím, co tam Wiliam vymyslí!

webmaster
15.2.2014 | 19:53:13
asperger25

Mám pocit že táto epizóda sa bude vysielať až v pondelok…

16.2.2014 | 10:46:39
Milenka

No nevim no, zdá se, že se všechno mělo odvysílat standardně, ale přitom to tak nevypadá, takže fakt nevim :(

webmaster
16.2.2014 | 11:00:09
asperger25

Tak podľa FB seriálu by to malo byť v Kanade dnes večer (austrália nevysiela) a podľa IMDB až v pondelok. Tak či tak, dnes to asi nebude :-(

16.2.2014 | 11:25:17
Milenka

Podle stánek stanice Space, kde se to vysílá, to šlo standardně v sobotu, už to tam maj i online, jen v téhle naší zemi to nejde spustit. A lidi už tu epizodu i hodnotí, takže jí zjevně viděli..

webmaster
16.2.2014 | 11:37:02
vojtamkv

Na IMDB je psaná premiéra až 17.2., tak u nás 18.2. ráno. Já ji dnes nemůžu nikde najít, a to jsem hledal všude možně, kde vždy epizodu stahuji. :-(

16.2.2014 | 12:05:34
Milenka

Njn, prostě to vypadá, že máme smůlu. To mě fakt štve :(

webmaster
16.2.2014 | 12:21:21
asperger25

Sakra.A ja som sa tak tešil. Kvôli olympiáde majú pauzu skoro všetky seriály ktoré pozerám:-(

16.2.2014 | 12:55:02
Renča

Dá se na to podívat online na webu stanice Space. Je to tam celkem v 6 sedmiminutových klipech. Taky jsem to hledala všude možně jinde a nenašla. Videa na Space jdou spustit i u nás, pokud si do prohlížeče naistalujete doplněk z webu www.hola.org a změníte si zemi na Kanadu.

#10 Homukulus
16.2.2014 | 18:17:31
Homukulus

#9 Renča: Nebo MediaHint :-)

16.2.2014 | 18:43:59
Sibi

na uloztu uz je jedna verze:)

16.2.2014 | 19:11:48
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál Bitten ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Stav překladu

Epizoda S03E10: Truth, Changes, Everythin

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Danyssimo a Milenka

Přečas na WEB-DL verzi Supe

Sedí na verze:
HDTV.x264-KILLERS
WEB DL.AAC2.0.H.264

Viděli jste...

Viděli jste...

Promo fotky postav

Promo fotky postav