Blindspot (Mrtvý bod) Třetí série přinese restart i návrat ke kořenům

Třetí série přinese restart i návrat ke kořenům

Třetí série přinese restart i návrat ke kořenům

Finále druhé série skončilo nečekaným zvratem, který seriálem Blindspot v příští sezóně pořádně zamíchá. Martin Gero, tvůrce seriálu, poskytl serveru Entertainment Weekly rozhovor, v němž nastiňuje, co nás letos na podzim pravděpodobně čeká a nemine.


19 1
24.5.2017

Promluvme si o tom časovém skoku. Jane se omluvila za všechno, co se stalo. Můžete nám prozradit ještě něco o tom, co prozkoumáte v příští sérii?

Je očividné, že je na útěku nebo odešla. Weller ji evidentně hledal a nevěděl, co přesně se stalo. K tomu se vrátíme hned v první epizodě třetí série, nejspíš už v prvních okamžicích, takže nechci prozradit příliš, ale dostaneme se k tomu.


Budete se ve flashbacích vracet k tomu, co se během těch let stalo?

Jo, byly to přece dva roky. Podle nás je tento seriál poháněn tajemstvími, takže když jsme před rokem a půl vážně diskutovali o třetí sezóně, přišlo nám, že ke konci druhé série už toho diváci o všech postavách ví vážně hodně. Nebylo by zábavné, kdybychom od nich na pár let odešli a nechali je načerpat nová tajemství, aby se vrátilo to tajemno? Budou to ty staré známy postavy, které všichni milujeme, jenom o nich nebudeme pár věcí vědět.

Jane poznamenala, že Weller stále nosí svůj prsten. Znamená to, že byli manželé?

Ano, to je velmi dobrý předpoklad.

Pattersonová, Reade a Tasha byli uneseni. Co nám můžete napovědět o hnací síle příští série a o tom, kdo za únosem nejspíš stojí?

Hádají, že to spáchal Roman, což je skvělý tip. Je to fenomenální postava, kterou hraje báječný Luke Mitchell, a my jsme vážně rádi, že ho máme, a proto mu v příštím roce chceme dát víc práce. Takže ano, Roman bude hlavním padouchem ve třetí řadě. Nebo alespoň tohle chceme, abyste si mysleli.

Klíč v krabičce odemkl novou řadu tetování. Bylo to vždy součástí plánu? Věděli jste, že přijde druhá vrstva?

No, zatím vám můžu říct jen to, že ta druhá vrstva tam nebyla od samého začátku. Vždycky jsem říkal, že ta tetování nemohla vydržet déle než dvě série, čistě proto, že je v nich tolik prestižních informací, a proto dochází ke ztrátě věrohodnosti. Nehledě na to, kolik času uběhlo z pohledu televize, by lidem nejspíš přišlo hloupé, aby na sobě Jane měla tetování vedoucí k naléhavé a aktuální situaci. Probrali jsme několik způsobů, jak provést restart tetování. Tenhle každého nadchl, když jsme si uvědomili, že jsou tato bio-luminiscenční tetování po fyzické stránce skutečně možná. Je na nich skvělé, že jsou nová, ale jsou umístěna tak, že některá odkazují na to, co je pod nimi. V podstatě se z toho stává taková šachová partie hádanek ve 3D, což nás opravdu zaujalo.

Jane nedokázala zabít Romana. Můžeme probrat, co se jí honilo hlavou? Myslíte, že svého rozhodnutí lituje?

Podle mě nelituje toho, že ho nezabila. Má s ním až moc rozsáhlou minulost. Jane se domnívá, že ať už se Roman stane čímkoliv, bude za něj cítit zodpovědnost, a proto jsme se v té scéně vrátili k těm zábleskům flashbacků toho, jak ho jako dítě držela za ruku. V dospělosti pro něj nebyla dobrou sestrou a dává si za vinu, co se z něj stalo. Prostě to nemohla udělat. Jejich vztah byl jednou z mých nejoblíbenějších částí druhé série. Dávalo absolutní smysl, že ho nemohla zastřelit.

Měli bychom si po tom časovém skoku vyvodit, co se dělo s ostatními členy týmu? Reade chtěl do Quantica, Zapatová zvažovala CIA a Pattersonová vlastně nechtěla zůstat v FBI?

Mám tu čest, že můžu pracovat po boku neuvěřitelného týmu scenáristů, a všichni dokáží skvěle myslet dopředu, stejně jako já, proto jsme si tradičně sedli a promluvili si o tom, co vlastně chceme udělat. Na začátku druhé série jsme několik týdnu uvažovali nad tím, jaká bude třetí řada, a chtěli jsme si to naplánovat. Takže to, co jste ze závěru druhé série po emoční stránce postav vytušili, se rozhodně stane realitou. Samozřejmě ne všechno.

Shepherd nakonec přežila. Proč? A bude i nadále hrozbou?

Zas tak velkou hrozbu představovat nebude. O Shepherd ve třetí sezóně moc mluvit nechci, kromě toho, že nebude hrát zásadní roli. Její představitelka je skvělá herečka a přišlo nám dobré nechat ji v našem světě. A už hodně dávno jsme si zamilovali tu zrcadlovou scénu s Nas, která se tak moc snažila sejmout Sandstorm a musela odejít z týmu. A nakonec dospěla k tomu finálnímu momentu se Shepherd, což bylo velmi uspokojující. Nejen, že to odráží její první setkání s Jane a její první chvíle v seriálu, ale i její poslední velké vítězství. O to nám šlo.

Viděli jsme Nas naposled?

Doufám, že ne. Bude záležet na tom, zda si Archie Panjabi najde čas. Podle mě je skvostná a do našeho seriálu zapadla báječně. S naším ansámblem má jeden z nejlepších vztahů, jaký jsem kdy viděl. Je to obrovská televizní hvězda, takže už bohužel nebude hlavní postavou, ale pokud se bude chtít vrátit, rádi ji zase přivítáme.

Vrátí se Mary Stuart Masterson, která si zahrála zastupující ředitelku Hirstovou, i v příští sezóně?

Těžko říct. Zatím to nevím jistě.

Je příští série v podstatě restart?

Je to restart, ale zároveň jde i o návrat k první sezóně. První řada se silně soustředila na případy týdne týkající se tetování a ve druhé sérii jsme tak široce rozvinuli mytologickou část seriálu, že jsme se odklonili od případů týdne a všech těch hádanek. Takže já to vidím tak, že se staré postavy ocitnou v nové dynamice, což bude velmi vzrušující. Vrátíme se k typu vyprávění, který jsme používali v první sérii, tj. více uzavřené a samostatné případy kolem tetování. Bohužel nemůžeme předpokládat, že diváci sledují každou epizodu seriálu. Jak by jenom mohli? Podle mě byli letos naši příležitostní diváci trošku zmatení, proto chceme odměňování diváků lépe vyvážit. Naši největší fanoušci jsou samozřejmě na prvním místě, ale taky si myslíme, že by seriál mohl být trochu víc jako v první sérii.

Foto: NBC

Diskuze /10

lukascoolarik

Roman je fajn, takže čím víc prostoru dostane, tím líp. Ten časový skok by seriálu mohl prospět, ale ještě uvidíme, jak se s tím poperou. A víc „případů týdne“ nespjatých s hlavní zápletkou? Jako by jich letos nebylo dost. :-D

webmaster
24.5.2017 | 20:05:09
Lex Luthor

Jo, ale mám dotaz slibovali nám nějakou smrt hlavní postavy v druhé sérii myslím, že článek vyšel po tom co zemřel zrádný psychiatr a nějak jsem si nevšml, že tam někdo zemřel akorát jen absence Nas.

#3 lukascoolarik
24.5.2017 | 21:03:59
lukascoolarik

#2 Lex Luthor: Článek vyšel před Bordenovou smrtí. O toho (bohužel) šlo.

#4 Lex Luthor
webmaster
24.5.2017 | 21:09:27
Lex Luthor

#3 lukascoolarik: Ok pravda to zas tak velká ztráta nebyla spíše vedlejší postava

#5 lukascoolarik
24.5.2017 | 21:54:28
lukascoolarik

#4 Lex Luthor: To jo, ale světě, div se, oficiálně je Borden veden jako hlavní postava.

webmaster
24.5.2017 | 21:57:27
JirkaKo1961

Moc bych si přál, aby si tajemní únosci Reada ponechali na věčné časy, popř. aby ho odpráskli a někam hluboko zahrabali, ale to se bohužel nestane. :)

25.5.2017 | 12:40:05
Bastian0389

Ešte väčšia epizódnosť? No budem ešte uvažovať, či vôbec 3. sériu budem sledovať…

25.5.2017 | 17:23:39
Raya

Víceméně jsem se vším spokojená, zápletka na další sérii a ty otazníky ohledně uplynulých dvou let se jeví zajímavě. Ale vůbec nejsem nadšená z toho, že počítají s tím, že lidi nesledují každý díl a chtějí tomu seriál podřídit. Nejenom že to působí zoufale, ale tímhle se definitivně pohřbí. Pokud teda opět nezveličuje, co rozhlašuje do světa a potom skutek utek :D Tenhle seriál už má nakročeno dost odlišným směrem a řekla bych i dost odlišná očekávání diváků, než aby se z něj stala další CSI Miami apod. – odpověď na poslední otázku ve mě budí dojem, že se o něco takového snaží.

#9 lukascoolarik
26.5.2017 | 0:07:38
lukascoolarik

#8 Raya: Taky se mi to rozhodnutí nelíbí, jak už jsem psal, ale na druhou stranu je to logická reakce na klesající sledovanost. Problém je v tom, že to kvalitativně uškodí seriálu, co už tak kvalitativně dost klesl. :-D

webmaster
26.5.2017 | 7:33:45
Revoemag

Beztak Remi potratila a proto odešla. Ani bych se nedivil. Jinak jsem zvědav, jak se poperou s novým tetováním. Přece jenom je starý, jen nově objevený. Takže nevím, jak moc aktuální by mělo být :-D Za víc prostoru pro Romana jsem rád. Skvělá postava. Jen mi moc nesedí k tomu hlavnímu padouchovi. Přece jenom v něm byla dost velká rozpolcenost.

14.6.2017 | 22:10:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Stav překladu

Epizoda S02E22: Lepers Repel

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @jeriska03, @lukascoolarik
Korekce: @jeriska03

Sedí na verze:

  • HDTV.x264-SVA
  • 720p.HDTV.x264-AVS

Bude třetí série?

Blindspot bude mít třetí sérii

Blindspot bude mít třetí sérii

Navzdory pochybám se NBC nakonec rozhodla svému mysterióznímu krimi Blindspot nadělit další sérii. Stanici zjevně přesvědčila stabilní sledovanost a také fakt, že na seriálu vydělává díky zahraničnímu prodeji. Třetí řady se dočkáme opět na podzim.

Momentky

Momentky

Co bude dál?

Třetí série přinese restart i návrat ke kořenům

Třetí série přinese restart i návrat ke kořenům

Finále druhé série skončilo nečekaným zvratem, který seriálem Blindspot v příští sezóně pořádně zamíchá. Martin Gero, tvůrce seriálu, poskytl serveru Entertainment Weekly rozhovor, v němž nastiňuje, co nás letos na podzim pravděpodobně čeká a nemine.

Nejoblíbenější postavy

Kdy kdo slaví

Sledujte nás