Californication David Duchovny slaví padesátku!

David Duchovny slaví padesátku!

David Duchovny slaví padesátku!

Sic na to rozhodně nevypadá, představitel hlavní role v seriálu Californication dnes slaví už padesáté narozeniny. David Duchovny se narodil 7. srpna 1960 v New Yorku. Na střední škole vystudoval anglickou literaturu a dostal se na prestižní univerzitu v Yaelu, školu však záhy opouští, když nalezne novou životní lásku v herectví.

Vedle několika menších i větších filmových rolích se nejvíce proslavil v devadesátých letech ztvárněním ikonické postavy Foxe Muldera v seriálu Akta X, ve kterém se svou koleginí Gllian Anderson vystupoval až do jeho ukončení v roce 2002. V roce 2007 nečekaně překvapil diváckou veřejnost, když se mu přes tak markantní stmelení s postavou agenta FBI podařilo vybudovat zcela novou postavu Hanka Moodyho, jako který dodnes vystupuje v jednom z nejúspěšnějších seriálů současnosti, Californication.

Na dnešní dobu už celkem úctyhodných třináct let je Duchovny ženatý s americkou herečkou Téou Leoni, se kterou má dvě děti, dceru Madelaine a syna Kyda.

Přejeme všechno nejlepší a věříme, že David své narozeniny náležitě oslaví. Především proto, že na půl století zdaleka nevypadá.

0 0
7.8.2010

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E12: Grace

cz100%
DOKONČENO

Stav překladu: než vyjdou anglické titulky, probíhá překlad z odposlechu

Anketa

Co zatím říkáte na sedmou řadu?

59%
24%
6%
6%
2%
2%
189 hlasů

Reklama

Hlídejte si nás

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Partneři