Californication
87/100 - 169×

Sledovat

Californication

Myslíte si, že být známým spisovatelem je jako splněný sen? Že divoký život je zároveň šťastný život? Že máte milující rodinu a přátele, kteří jsou s vámi v dobrém i ve zlém? Zamyslete se znovu s Davidem Duchovnym v hořkosladkém seriálu Californication.

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | Showtime | 28 minut
žánr
Drama, Komedie, Romantický
hrají
David Duchovny (Hank Moody), Natascha McElhone (Karen Van Der Beek), Madeline Zima (Mia Lewis)

S01E01: Pilot

S01E01: Pilot

Seznamte se s Hankem Moodym, slavným spisovatelem procházejícím krizí středního věku, kterému se právě zdá o sexuálních orgiích s jeptiškou…

13.8.2007
28 minut

A přestože zanedlouho v posteli své „přítelkyně“ Heather zjistí, že tento sen nebyl moc daleko od reality, erotická idylka je hned ta tam, protože Hank má najednou plné ruce práce s úprkem před vracejícím se manžílkem. Bez kalhot tak nasedá do svého oprýskaného Porsche a před odjezdem ještě stačí čerstvému paroháči poskytnout pár rad na uspokojení své ženy.

Takový je Hank. Drzý, nadržený a naprosto pohrdající čímkoliv – kdykoliv a kdekoliv. Za chvíli se ale setkáme s úplně jinou tváří tohoto muže, který právě přijíždí (stále ještě bez kalhot) vyzvednout svou dvanáctiletou dcerku Beccu, a užít si s ní nějakou tu pěknou chvíli, kterých má kvůli rozpadu rodiny docela pomálu.

V Hankově bytě se pak setkáváme s další jednorázovou známostí, pro změnu manželku režiséra, který zmrvil jednu z Hankových knih. K večeru pak do bytu přichází Karen, matka Beccy, jež je poměrně rozhořčená tím, že se právě Becca omylem připletla do „překvapení“, které pro Hanka připravila nahá dáma v jeho ložnici. Z následné hádky se tak dozvídáme, že přestože spolu zplodili dceru, Hank a Karen se vlastně nikdy nevzali (až moc velké klišé pro Hankův životní styl), hlavní ale je, že si Karen po čase našla někoho jiného (Billa) a zatímco ona chce mít Hanka na blízku z toho důvodu, aby Becca neměla pocit, že žije v rozvrácené rodině, Hank se snaží svou celoživotní lásku získat opět k sobě a dát tak svůj život zase do kupy. To ale absolutně padá ve chvíli, kdy Karen Hankovi ohlásí, že se s Billem zasnoubili.

Druhý den si Hank zajde do kina na film Šílená věcička jménem láska, a i když mu projekce nejspíš zrovna nesedla, stane se alespoň hrdinou dne, když se mu podaří zpacifikovat neslušného návštěvníka biografu. Aby si zlepšil náladu, večer se jde podívat do knihkupectví. Film Šílená věcička jménem láska byl totiž natočen na motivy jeho románu Bůh nás všechny nenávidí. V poněkud narcistické póze – tedy pročítání své vlastní knihy, se pak seznámí s další kandidátkou na zpestření večera, půvabnou Miou. Tu se mu podaří dostat do postele celkem bez problémů. Klasický nezávazný sex však nabere docela jiné obrátky, když v závěru milování začne Mia mlátit Hanka pěstí do obličeje. Potom se obleče a jakoby nic odejde.

Třetí den se Hank stavuje na panáka se svým agentem a přítelem Charliem. Ten mu po dlouhé době konečně nabídne nějakou práci, a sice psaní blogu pro časopis Hell-A Magazine. A to se nemůžeme moc divit, že Hank, jakožto autor několika bestsellerů, z této nabídky zrovna nejásá.

Přesto se ale Charlie snaží svého klienta a přítele dostat z životní krize a vyrukuje tak se svou teorií, že jeho zachmuřenost je dána špatným (a hlavně moc častým) výběrem partnerek a že by si tedy měl najít nějakou „milou dívku“. Během několika vteřin je tak Hank usazen k jídelnímu stolu s Charliem, jeho ženou Marcy a jistou Meredith, typickým příkladem upjaté paničky. Hank je na ni nejdříve mírný, ale jakmile se ukáže, že Meridith je fanoušek Šílené věcičky jménem láska, začne si z ní utahovat tak, jak to umí jen on. Když po této události všichni znechuceně odejdou a Hank zůstane v restauraci sám, povšimne si, jak na něj od baru pokukuje přitažlivá černovláska. A program na dnešní noc je zajištěn.

Zrovna v tu nejnevhodnější chvíli ale zavolá Karen s tím, že Becca má nějaké potíže. Hank se tak snaží nemyslet na to, že se mu v posteli nabízí krásná dívka, a jede vyzvednou Karen a pak na jednu house party pro Beccu. Tam ji přistihne zrovna s vodní dýmkou v ruce, rychle zasahuje a z místa činu ji doslova odnáší.

Beccu a Karen potom odváží do Billova domu, kde teď obě bydlí, a jelikož je Bill mimo město, Karen pozve Hanka dál. Tam se ji on snaží přemluvit, aby si Billa nebrala a místo něj se provdala za něho, ale ani pěkné vzpomínky na jejich společný život Karen neobměkčí. Do domu pak přichází Billova dcera a Hank s hrůzou zjišťuje, že je to Mia, ta, která je zodpovědná za Hankův pěkně modrý monokl pod levým okem. A přestože se Mia o sexuálním zážitku s Hankem před Karen nezmíní, Hank, ví, že je v pěkném průšvihu; Mie je totiž teprve 16 let.

V závěru přichází Hank do svého bytu. Vzpomíná, co všechno ztratil a co už se mu asi nepodaří získat zpět. Poté usedá ke svému notebooku a napíše do něj jediné slovo: Kurva.

Info

Režie: Stephen Hopkins | Scénář: Tom Kapinos Vedlejší role: Amy Price-Francis, Michelle Nordin, Camille Langfield, Alison Mei Lan

Hudba v epizodě

Trailer

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
lea.m

Věřím, že tohle mě bude sakra bavit! :D

29.4.2021 | 12:28:07
Hurley

Soutěž: v jaké další epizodě seriálu Californication hrála píseň od Roling Stones z úvodu právě této pilotní epizody?

čestný člen redakce
22.1.2012 | 16:26:59

Anketa

Co zatím říkáte na sedmou řadu?

59%
24%
6%
6%
2%
2%
189 hlasů

Reklama

Hlídejte si nás

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Partneři

Filtr seriálů
Reklama