Cobra Kai
95/100 - 63×

Cobra Kai

Cobra Kai se odehrává 30 let po turnaji All Valley Karate v roce 1984, kde Daniel LaRusso porazil Johnnyho Lawrence. Ten se ani po letech s porážkou nevyrovnal a rozhodne se znovu otevřít dojo Cobra Kai, čehož si všimne jeho starý sok Daniel LaRusso.

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Netflix, YouTube Red, YouTube Premium | 25 minut
žánr
Akční, Komedie
hrají
Ralph Macchio (Daniel LaRusso), William Zabka (Johnny Lawrence), Martin Kove (John Kreese), Thomas Ian Griffith (Terry Silver), Xolo Maridueña (Miguel Diaz), Mary Mouser (Samantha LaRusso), Tanner Buchanan (Robby Keene), Peyton Roi List (Tory Nichols), Jacob Bertrand (Eli "Hawk" Moskowitz), Gianni DeCenzo (Demetri), Hannah Kepple (Moon), Annalisa Cochrane (Yasmine), Vanessa Rubio (Carmen Diaz), Courtney Henggeler (Amanda LaRusso), Joe Seo (Kyler)

Recenze čtvrté série Cobra Kai

Recenze čtvrté série Cobra Kai

Po roce urputného vyčkávání na další řadu je pokračování konečně tady. A to v nejlepší kondici, v jaké mohlo vůbec dorazit. Jak nostalgická čtvrtá série dopadla se dozvíte v následujících několika odstavcích. Je čas na karate.

7 0
26.1.2022

Vracíme se zpět do Los Angeles na žíněnky a do domovů jednotlivých dojo, aby se jednou pro vždy ukončil spor mezi Cobra Kai, Miyagi-Do a Eagle Fang. Daniel se po událostech třetí série spojuje s Johnnym, aby společně srazili k zemi Johna Kreese a celé Cobra Kai. Jak to celé dopadlo už budete muset zjistit sami. My vám jen povíme, zda tahle zábava dokáže člověka zaujmout i počtvrté.

Na scénu se vrací většina postav z předchozích řad, ale zraky všech diváků nejvíce upoutá velkolepý návrat Terryho Silvera, který se poprvé a naposledy objevil ve třetím díle filmové trilogie z roku 1989. Není žádným spoilerem, že Silver byl Kreesovi zavázaný z období války a právě proto se opět spojili, aby zvítězili na All Valley turnaji v karate.

Z toho důvodu si taktéž plácli rukou Daniel s Johnnym. Velká část série se silně zaměřuje na jejich spolupráci, ale také na neutuchající vzájemný spor, který je častokrát rozděluje. Děj je v tomhle případě velmi předvídatelný, což ale bohatě kompenzují jiné příběhové linky plné peripetií a milých překvápek.

Předvídatelné, urychlené, ale přesto zábavné

Mnoho postav si prošlo slušným vývojem. Někteří možná budou namítat, že se vše seběhne příliš rychle, což v deseti relativně krátkých epizodách může tak působit, ale musíme brát v potaz, že příběh se odehrává v rozmezí několika týdnů. Jako pěst na oko nejvíce působí Anthony, syn LaRussových. Z tlouštíka hrajícího hry se stal otravný šikanátor hrající hry, ale to je zcela subjektivní.

Ve čtvrté řadě tvůrci více prohloubili příběhové pozadí jednotlivých postav, kdy z plochých charakterů udělali pořádné postavy, které nejsou jen karikaturami na obrazovce. Svou slušnou dějovou linku předvedla Tory, která dostává ještě více prostoru než v řadách předchozích. Neméně důležitou roli v příběhu sehrálo i pár nových přírůstků do hereckého ansámblu. Jedním z nich je i šikanový Kenny, který je velmi klíčovým aspektem a zásadním bodem v ději.

Sympatické postavy a návrat staré gardy

Superlativy nelze šetřit ani v případě samotných herců. Šedesátník Ralph Macchio a o něco mladší William Zabka jsou prostě sympaťáci a jejich role si člověk zamiluje. Thomas Ian Griffith, který se vrací jako Terry Silver, nezestárl ani o rok a John Kreese je s každou další řadou drsnější. A pochvalou nelze neomotat i nastupující generaci, čímž máme na mysli studenty v každém z dojo.

Abychom ale trochu šetřili slova chvály, nesmíme zapomínat taktéž na negativa mezi které rozhodně patří rozjezd první poloviny, jež se poměrně táhne. Máte pocit, že se pořádně nic neděje, ale později pochopíte, že bylo třeba nastolit půdu pro druhou polovinu série, abyste pak na ni koukali s otevřenou pusou až do posledního momentu karate turnaje v All Valley a závěrečného cliffhangeru.

Určité místo v naší recenzi musí patřit taktéž turnaji, který je tentokráte rozdělen do dvou epizod. Celé finále tak není uspěchané. Vychutnáte si náramnou choreografii a vskutku nezapomenutelné momenty.

Resumé

I napočtvrté zažíváme silnou vlnu nostalgie, které přidává olej do ohně i skvostný soundtrack nabušený úchvatnými písněmi dodávající na atmosféře 70. a 80. let. Závěrem lze snad jen dodat, že Cobra Kai není bezchybné dílo, ale nabízí neskutečně našlapanou splendidní, emoční i nostalgickou zábavu, kterou je zkrátka radost sledovat. Nebáli bychom se říct, že s každou další řadou je lepší, ale zde nesmíme zapomenout na třetí sérii, která přinesla silné a nezapomenutelné momenty těžce překonatelné.

Hodnocení čtvrté řady: 90%

Diskuze /6

percival2

Musel jsem si najít latinsko-český slovník, abych pochopil poslední odstavec. To nemůžeš napsat honosný, kua? :-D

Ale jinak super recenze, díky ;-)

#4 Larryson
26.1.2022 | 12:27:38
Tamy Happy

Jen abych přidala na důrazu- bojové scény z turnaje jsou opravdu bomba.

#5 Larryson
26.1.2022 | 12:33:36
teodejj

Mne sa najviac páčia týpci čo snáď ani nemajú mená, za celých 40 častí nepovedali ani slovo a v každej scéne keď niekto povie niečo neočakávané iba sa na seba pozrú a robia superprekvapených :D mne to príde strašne komické

#6 Larryson
26.1.2022 | 14:11:14
Larryson

#1 percival2: Třeba jindy :D, jsem rád, že se líbila ;)

webmaster
26.1.2022 | 18:12:25
Larryson

#2 Tamy Happy: Choreografie je skvělá, dovolil jsem si do recenze ještě přidat krátký odstavec.

webmaster
26.1.2022 | 18:13:02
Larryson

#3 teodejj: A že jich tam je :D, bez toho komparzu v pozadí by to ale nešlo.

webmaster
26.1.2022 | 18:13:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Závěrečná řada oficiálně oznámena

Závěrečná řada oficiálně oznámena

Skrze minutový teaser byla před pár dny potvrzena šestá série seriálu Cobra Kai, ve které se završí příběh započatý v 80. letech. Naposledy se tak proti sobě střetnou staří nepřátelé.

Nejlepší scéna na jeden záběr

Ohodnoťte nejlepší scénu na jeden záběr ze seriálu Cobra Kai

Ohodnoťte nejlepší scénu na jeden záběr ze seriálu Cobra Kai

Ve druhé a třetí řadě se objevily scény, které byly točeny na jeden záběr, což znamená, že jsou zcela bez střihu. Která byla podle vás lepší?

Reklama

Písně z první série

Které písně zazněly v první sérii?

Které písně zazněly v první sérii?

Celý seriál Cobra Kai se nese v duchu starých dobrých 80. let, což vytváří nejen skvělou atmosféru, ale zároveň disponuje našlápnutým soundtrackem.

Nejoblíbenější postavy

Plakáty postav

Plakáty postav

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama