Constantine
87/100 - 175×

Constantine

John Constantine je mezi démony nechvalně proslulý zabiják a ničitel všeho zlého. Lovením démonů se snaží vykoupit svou poskvrněnou duši. Když už je navíc takřka odsouzen k věčnému životu v pekle, ztratí zájem o vymítání všech posluhovačů ďábla na Zemi. Změní to však dcera jeho starého přítele Liv, která je v ohrožení. Spolu s ní se tak opět vrhá do boje o své místo v nebi a také do války se zlem. Seriál je založen na úspěšném komiksu Hellblazer (DC Comics).

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | NBC | 43 minut
žánr
Hororový, Komiksový, Mysteriózní
hrají
Matt Ryan (John Constantine), Charles Halford (Chas), Angelica Celaya (Zed), Harold Perrineau (Manny), Lucy Griffiths (Liv)

Constantine a Arrow: první pohled a rozhovor o příchodu Hellblazera

Constantine a Arrow: první pohled a rozhovor o příchodu Hellblazera

Již 5. listopadu se střetnou John Constantine a Green Arrow v páté epizodě seriálu Arrow nazvané Haunted, aby čelili zlu z Lazarovy studny. Co je spojuje, a jakou roli Constantine v seriálu sehraje, prozrazuje Matt Ryan v souvislosti se zveřejněním první fotografie z návratu mistra temných umění.

32 0
23.10.2015
TheDarkKnight

Neřekl bych, že jsou přátelé, tvrdí Ryan

Již před časem byl zveřejněn popis epizody Haunted, v níž se střetne superhrdina Green Arrow v podání Stephena Amella a John Constantine v podání Matta Ryana. Právě ten prozradil v nejnovějším rozhovoru pro TV Guide nové a podrobnější informace o tom, za jakých okolností se mistr temných umění v seriálu objeví, a jaký je (a bude) vztah mezi ním a zeleným lučištníkem.

"Aby mě získali, pohnuli nebem a zemí. Od prvního září jsem začínal v New Yorku zkoušet divadelní představení s Keirou Knightley. A původně bych byl kvůli svému harmonogramu v době natáčení epizody nedostupný. Ale všichni dali hlavy dohromady a vše zpřeházeli tak, abych mohl natáčet.

Nemohu o tom moc prozradit. Již se v minulosti setkali [Constantine a Arrow]… Neřekl bych, že jsou přátelé. Spíše jsou to známí, kteří společně něco prožili. John mu [Oliverovi] dluží.

John ví, že existují světy mimo ten náš. Je zvyklý se s nimi denně potýkat. Takže zavést ho mezi lidi, kteří se s ničím podobným nikdy nesetkali, je zkrátka úchvatné. A John je mimo jiné namyšlený zabedněnec, takže jsou jím lehce vyvedeni z míry. Však víte, on je chlápek, co by podal ruku ďáblu. Takže tu máte namyšleného, pršiplášť nosícího, týpka… a Olivera Queena. Je to báječné!"

ČTĚTE TAKÉ: Constantine a Arrow: Z hororu do pohádky 

Newcastle opět na scéně?

Přestože toho Matt Ryan nemohl příliš prozradit, zmínil ve svém vyjádření jeden velmi důležitý fakt. A to ten, že se John Constantine a Oliver Queen v minulosti již setkali a John mu dluží laskavost. Vzhledem k tomu, že má Oliver ve flashbacích na starost na Lian Yu (ostrov, na němž Oliver ztroskotal) infiltrovat pěstitele opia, můžeme předpokládat, že budou tvůrci následovat vzorec z předchozí řady a na epizodu se kvůli nové postavě odkloní od každoepizodních retrospektivních záběrů k příběhu věnovanému Constantinovi.

Nabízí se tak nespočet variant, kde by se mohli John a Oliver setkat. Vezmeme-li ale v potaz seriál Constantine, který se nyní stal součástí Arrowova vesmíru, nabízí se nám jedna prostá odpověď – Newcastle. O tom hovořil John v minulosti nejednou a i v komiksech je tento příběh pro tuto postavu zásadní. Pro nás je v současné době důležité pouze uvést jeden z faktů, jenž byl dříve zmíněn: Constantine byl v Newcastleu s několika přáteli, kteří jej obdivovali a pomáhali mu. Je tedy možné, že jedním z nerozvážných mladíků, kteří s Johnem dříve vymítali ďábly, byl i Oliver Queen (před tím, než ztroskotal na ostrově). Mohl dokonce Constantinovi zachránit život, ale tak zároveň zatratit Astru. Tím by se mimo jiné vysvětloval i fakt, proč Matt Ryan mluvil Arrowovi s jistým odstupem a uvedl, že „… jsou to známí, kteří společně něco prožili. John mu [Oliverovi] dluží.“

ČTĚTE TAKÉ: Novinky o Constantinově návratu První pohled na Constantina v seriálu Arrow 

Foto: NBC, DC Comics

Diskuze /7

risha03

Na ten díl se už nemůžu dočkat… vážně, Constantin je senzační :)

24.10.2015 | 14:24:49
rozarka

Tak je to jasné – zemře Sára zase :D Pak přijde Constantine a v Lazarus Pit ji oživí (znova) a ten z ní dostane zlo :D https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/…351713_n.jpg?…

#6 Perpentach
26.10.2015 | 13:35:23
armunder

Co z toho udělali :O pokračování konstantina jak může zaútočit zlo z Lazurovi studny takže v seriálu budou démoni ? OMG doufám že to nezkazí!

26.10.2015 | 15:52:16
Libca3X

Podle mě Oliver byl s Constantinem chlastat na nějaké párty :D https://www.youtube.com/watch?…

#5 azazel
27.10.2015 | 0:50:11
azazel

#4 Libca3X: to je o tom jak jeho partak ziskal 47(myslim) zivotu…

2.11.2015 | 10:19:50
Perpentach

#2 rozarka: pochybuju. nezničila náhodou Nyssa Lazarus Pit po oživení Sáry?

5.11.2015 | 9:33:22
Erika88

Wooow. Miluju toho herce. :D Něčím mě očaroval. A jelikož jsem kuřačka, musela jsem si koupit ten zapík :)http://www.originalzfilmu.cz/hledat?… musím říct, že je fakt super! Jak seriál, tak ten zapalovač

15.5.2017 | 18:18:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

SHRNUTÍ

Ohlédnutí za finálem Constantina

Ohlédnutí za finálem Constantina

Možná poslední epizoda první série, možná poslední epizoda vůbec. Tak či tak v následují­cích měsících Johna Constantina vídat nebu­deme. Můžeme se tedy alespoň ohlé­dnout za první sérií a jejím koncem.

Arrow a Constantine spojili síly


Thumbnail Play icon

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Constantine a Bažináč

Kam se vrostl Bažináč? Aneb z čeho čerpal seriálový Constantine

Kam se vrostl Bažináč? Aneb z čeho čerpal seriálový Constantine

První řada Constantina skončila sice již před dobou, ale zanechala za sebou mnoho otázek ohledně toho, kam se měl seriál ubírat v druhé řadě, kdo stál za vším zlem, a jak mělo vše skončit. Na všechny tyto otázky odpovídá komiksová předloha. Tou však kupodivu není série Hellblazer.

HLÍDEJTE SI NÁS

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama