Continuum
85/100 - 115×

Continuum

Vypravte se na hon za teroristy z roku 2077 do současnosti.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Showcase | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Victor Webster (Carlos Fonnegra), Rachel Nichols (Kiera Cameron), Stephen Lobo (Matthew Kellog), Roger Cross (Travis Verta)

Continuum

Ochránkyně Kiera se musí vrátit z roku 2077 zpátky do minulosti, aby stíhala a zastavila uprchlou teroristickou skupinu Liber8.

Continuum je kanadský sci-fi seriál vysílaný od května 2012
na stanici ShowCase.

V roce 2077 vládnou světu korporace. Došlo ke ztrátě svobody, soukromí a dalších základních práv. Najdou se i tací, kteří se proti nově nastavenému systému bouří. Skupina fanatických teroristů, kteří při pokusu o likvidaci členů Korporátní rady zabili třicet tisíc lidí, je ochotna získat svobodu za každou cenu. Při popravě sedmi z nich se přemístí v čase do roku 2012.

Spolu s nimi se do dnešní doby vrací i Ochránkyně Kiera Cameronová, která se je snaží zastavit. Je uvězněna
v minulosti a bez pomoci se nemůže vrátit zpátky ke svému manželovi a synovi. Snaží se dopadnout uprchlíky,
aby ochránila přítomnost a zajistila, že se nezmění budoucnost. Jejím tajným pomocníkem je geniální mladík Alec Sadler, jehož technologické vynálezy Kiera zná
z budoucnosti a v nyní jim umožňují společnou komunikaci.

Kiera se začlení jako externí členka vancouverské policie a stane se novou partnerkou detektiva Carlose Fonnegry. Společně vyšetřují případy, při kterých se vyskytne technologická záhada a velmi často se jejich cesty střetnou i se skupinou Liber8.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
realm

Super seriál, bavil mě i když občas bylo složitější se v tom orientovat. Hvězdička dolů je za zakončení, které se mi moc nelíbilo, ale i tak to bylo super.

30.8.2021 | 12:06:17
choudys

Stále doporučuju. Už jsem to viděl 3×. Stále perfektní, někdo může namítat, že hlavní hrdinka Kiera má furt stesky po rodině, ale kdo by neměl, když vás od ní nedobrovolně odtrhnou. Tohle si raději ani nechci představit. S01 je seznamování jak s touto dobou, tak budoucností. S02/03 o manipulaci, boji, napravování, honbě za „problémy?“, které Alec + Liber8 + Nezávislí způsobují. Nápravě něčeho, co ovlivnilo život mladého génia Aleca, i když tím způsobí mnohem větší trable. S04 o záchraně budoucnosti, která v nové časové linii bude katastrofální. A o návratu Kiery domů, kterou si ale takhle nepředstavovala. Je škoda, že to mělo jen čtyři série (plánovaných osm), ale i to stačí.
Nemám větších výhrad, plný počet. A ty vychytávky toho obleku, paráda :)

13.10.2020 | 9:35:24
M4rty321

Super začátek, pár slabších dílů uprostřed, ale je vidět, že to pak chytili za jiný konec a plnohodnotně seriál zakončili. Už to uzavření bez nekonečného natahování je super. Celkově z toho mám super pocit i po těch letech, co jsem to viděl… Musel jsem si oživit nejlepší díly, je to dobrý seriál. :)

19.6.2018 | 0:28:56
Alina91

Začátky seriálu pro mě byly naprosto geniální i s celou myšlenkou, postupem času jsem se však začala v ději ztrácet a také upadalo celé kouzlo, takže jsem jej bohužel stále nedokoukala. Ale určitě stojí tento seriál za sledovanost, opravdu dokonalé sci-fi.

18.1.2017 | 14:42:08
RedRose

Rekl bych tak prvni polovina celku se drzela vic nez dobre… Potm to sklouzlo do prumeru, ktery byl porad fajn ale uz to proste nebylo nic extra… Scenariste se v poslednich par let az moc drzi pri zdi… Nevim proc…

29.11.2015 | 20:43:14
Ink

Tak slibný námět a tak na nic provedení. Pořád se mluví o nějakém nebezpečí, kterého se ani po čtyřech sériích nedočkáte. Scénáristé je prostě bojí zajít dál než k výhrůžkám a to je v tomto případě opravdu škoda.

24.10.2015 | 11:35:54
Arlaine139

Šla jsem do toho s tím, že je to totální oddechovka, ale docela se mi to zalíbilo. Keiru a Aleca si musí oblíbit snad každý a nakonec se i ta zápletka pěkně zkomplikuje. Zvlášť závěru třetí sezóny tleskám, už tomu trochu docházel dech.

19.9.2015 | 21:42:47
koolsavage

pomalejší rozjezd, ale stojí to za to. miluji tyhle dějové propletence, které mají souvislost s / a jsou následkem/; cestování časem.

17.5.2015 | 13:24:29
Lucifrid

Cestování časem a alternativní vesmíry miluju a tohle má navíc vydařený příběh a skvěle napsané postavy.

webmaster
10.5.2015 | 22:40:36
SelWraith

Jeden z nejnapínavějších a pro mě nejlepší sci-fi seriál poslední doby.

9.5.2015 | 12:02:14
1

Stav titulků

Epizoda S04E06: Final Hour

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Jak funguje cestování časem?

3 teorie cestování časem

3 teorie cestování časem

Zajímalo vás někdy, jak probíhá cestování časem? Ve filmech a knihách existuje mnoho teorií o cestování v čase. My se vám pokusíme objasnit princip „tří základních“.

Nejoblíbenější postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama