Cursed (Prokletá)
64/100 - 70×

Cursed(Prokletá)

Příběh je opětovným představením legendy o Artušovi vyprávěné očima Nimue, dospívající hrdinky s tajemným darem, která je předurčena stát se mocnou a tragickou Jezerní paní. Po smrti své matky se setká s Artušem, mladým žoldnéřem, ve snaze najít Merlina a dodat mu starodávný meč. V průběhu své cesty se Nimue stane symbolem odvahy a vzpoury proti děsivým Červeným Paladinům a jejich spoluviníkovi králi Utherovi.

USA | 2020 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Netflix | 50 minut
žánr
Fantasy, Historický, Nadpřirozený
hrají
Devon Terrell (Artuš), Nikolaj Dencker Schmidt (Dof), Matt Stokoe (Gawain), Emily Coates (Sestra Iris), Sebastian Armesto (Král Uther Pendragon), Polly Walker (Lady Lunete), Catherine Walker (Lenore), Gustaf Skarsgård (Merlin), Shalom Brune-Franklin (Morgana), Katherine Langford (Nimue), Peter Mullan (Otec Carden), Daniel Sharman (Plačící mnich), Lily Newmark (Pym), Bella Dayne (Rudý Oštěp), Billy Jenkins (Veverčák)

S01E01: Nimue

S01E01: Nimue

Opovržená jako čarodějnice Nimue opouští svou vesnici, aby začala nový život. Ve stejné chvíli nemilosrdná armáda prohledává krajinu, aby našla její druh.

sk
17.7.2020
54 minut

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Carollxc

Mám z toho celkem smíšené pocity. Nedělalo mi problém dokoukat první díl dokonce na jeden zátah, ale mohu říct, že znám mnohem lepší seriály. Co mě na tomhle seriálu bije do očí je Artuš tmavé pleti – nejsem rasista, ale jsem zastánce, když už jednou je nějaká postava vyobrazená s určitou barvou kůže, ať už je tmavé pleti, nebo bílé, mělo by to tak zůstat a zvlášť, když se jedná o někoho tak známého. Potom je tu Merlin – slavný velký čaroděj, který je očividně opilcem. Ale rozhodně mě více zaujal, než samotná Nimue. A další postava, která mě zaujala je Plačící mnich. Hodlám pokračovat v seriálu dál. Má to jednu sérii a osm dílů, takže to by pro mě, která má rozkoukáno tisíc dalších seriálu, neměl být snad problém.

18.9.2020 | 22:13:21
Milano33

Naozaj išlo o ako tak vydarený úvod do tohto podmanivého fantasy sveta. Mágia je premyslená veľmi dobre a ako sú nadprirodzené prvky spiaté s prírodou je ozaj čarokrásne. Vizuálne prevedenie je proste fantastické. Dobová atmosféra je citeľná a feeling ranného stredoveku sa podaril skvelo nabudiť. Tempo bolo svižné, príbeh ako taký síce mal hluché miestá, ale aspoň všetko krásne odsýpalo. Scenár je skôr priemerný, nič nové neprináša. Katherine Langford je naozaj prekrásna a talentovaná herečka a stvárniť postavu Nimue sa jej skutočne podarilo. A ako sa na záver oháňala mečom bolo vskutku pôsobivé. Merlin je tiež úžasný, Gustaf Skarsgård sa pre túto rolu narodil a aj Arthur mi sadol. No, som zvedavý, ako bude pokračovať tento epický quest. Oddychovka síce dobrá, ale stále tomu niečo chýba.

17.9.2020 | 14:46:31
olouch02

První díl do půlky jsem viděla několikrát než jsem to konečně dokoukala celé. No uvidím jak bude vypadat další díl.

5.9.2020 | 20:01:46
RagnarokCzD

Mě ti vlci nepřišli až tak špatný … ta scéna šla spíš do kelu kvůli herečce … chápu, že nemá žádnej výcvik s mečem, takže to prostě bude držet jak prase kost, ale i tak byla ta scéna spíš komická.

Dost mě zaujal merlin, ten bude rozhodně ještě zajímavej …

Je to takový slabší fantasy, naivní, blboučký a předvídatelný, ale zřejmě se na budgetu nešetřilo tak moc, jak se mohlo … takže místy to vůbec nevypadá špatně … no a bohužel jedna hvězdička dolů za politickou korektnost prznící jednu z nejkrásnějších evropskejch legend. :( O kolik to mohlo bejt lepší, kdyby to nebylo o Excaliburu, ale o normálním magickym runovym meči. :-/

Mimochodem, všimli jste si, jak ten meč ohnula, když se o něj opřela? (49:30 cca) To děvče musí mít ukrutnou sílu. :D

3.9.2020 | 20:26:34
KevSpa

Trvalo mi skoro dva dny, než jsem ten první díl dokoukala. Nudnější a tupější už to snad ani být nemohlo.

webmaster, korektor
21.8.2020 | 9:09:43
Jiri007

jako začatek takovy pruměr, musim řict že Nimue se mi zatim zamlouva ale zda že nevi co vlastně chce ale to jak fixlovala v kostkach tak to svědči opravdu o neopatrnosti ovšem Merlin ten je fakt mimo když nevi co ma dělat ale otec Carden je fakt bez slitovani, ovšem z Artuše mohli udělat vyraznějši osobu a Uther ten mi nepřipada vubec schopny když si neumi sjednat pořadek.

redaktor
19.8.2020 | 13:28:04
RedRose

Legendu kolem Excaliburu mám moc rád a nejspíš jsem viděl všechna filmová i seriálová zpracování této legendy, takže se budu dívat i na tohle dílo. Nimue moc sympatická není, o to to bude těžší! Ovládá jakési prokletí a s kostkama to fakt umí, ale že by nějak pomohla v té vesnici, to už asi nešlo. Ostatní herci tak nějak jsou a vyčnívá snad jen trochu jiný Merlin. Klasicky schází spousta informací typu: kdo je kdo a kdo s kým, nebo kdo proti komu. Závěrečná scéna s ikonickým Excaliburem byla brutálně degradována příšernou animací vlků i samotnou herečkou, které nikdo neřekl, že mečem se máchá jinak než s kosou při sekání trávy a stříkance kečupu na obrazovku byly taky divné… Ale korektnosti, bylo (a ještě určitě bude) učiněno za dost, takže svět bude určitě v rovnováze!!

13.8.2020 | 9:05:32
LuliLuli92

Jej nijak extra mě to nezaujalo teda …skoda

4.8.2020 | 21:15:56
Havran1

Chvílemi drsné jak pro dospělé, ale celkově hloupé jak pro děti. Naprosté prznění legendy, rasová korektnost, homosexualita. Nimue obtloustlá a ne moc sympatická, Artuš mulat, Morgana rovnou černoška (vlastně Černoška) a lesba k tomu. Splněno, aby LGBT komunita nekvičela jak vepř na porážce. Celkově velmi slabé – 30%.

2.8.2020 | 23:48:03
Spiker

Jo Artuš je černej, zbořte piedestal..

22.7.2020 | 19:30:29
1

Nepřehledněte

Kde se seriál Cursed natáčel?

Kde se seriál Cursed natáčel?

Nejenže nám Netflix představí Zaklínače, na kterého se můžeme těšit v prosinci 2019, ale v roce 2020 se budeme moct těšit na příchod seriálu Cursed, který bude pojednávat o Jezerní paní. V článku se dozvíte informace o lokacích a zároveň si můžete prohlédnout i fotky z natáčení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sociální odkazy

Filtr seriálů
Reklama