Dark Universe
74/100 - 7×

Dark Universe

Po krachu původního projektu Dark Universe, z nějž do kin dorazil pouze snímek The Mummy, se studia Universal Pictures a Blumhouse Productions rozhodila pro novou strategii a klasické hororové příběhy nám představí coby nízkorozpočťáky. Prvním z nich je nový The Invisible Man s Elisabeth Moss v hlavní roli.

USA | 2017 | Vysílá se
žánr
Akční, Fantasy, Hororový
hrají
Russell Crowe (Henry Jekyll), Sofia Boutella (Ahmanet), Tom Cruise (Nick Morton), Annabelle Wallis (Jenny Halsey)

Remake filmu Nosferatu má problémy

Remake filmu Nosferatu má problémy

Legendární snímek Nosferatu, eine Symphonie des Grauens nedávno oslavil sto let. Ceněný hororový tvůrce Robert Eggers už delší dobu pracuje na remaku, kterým chce původní klasice vzdát hold a zároveň hraběte Orloka přiblížit současné generaci. Snímek se ale bohužel zpozdí.

6 0
29.3.2022

Jeden z nejkultovnějších němých filmů, plíživý horor Nosferatu, eine Symphonie des Grauens, natočil německý režisér F.W. Murnau na motivy knihy Brama Stokera Dracula. Jelikož nezískal oficiální práva na zfilmování díla slavného irského autora, pozměnil jména. Snímek, který se točil i na Oravském hradu na Slovensku, debutoval v německých kinech 4. března 1922. I když Murnau a další tvůrci prohráli soudní spor se Stokerovými dědici a měli zničit všechny filmové kopie, díky nelegálnímu šíření zůstal film v oběhu a dodnes patří mezi největší klasiky upírského subžánru. Hororový zjev Maxe Schrecka je pak pro mnohé fanoušky synonymem pro Nosferatu.

Nosferatu patří mezi největší hororové legendy. Foto: Jofa-Atelier Berlin-Johannisthal


Nosferatu se už pod jménem Drákula vrátil na plátna kin ve filmu Nosferatu: Phantom der Nacht z roku 1979. Další německý herecký démon Klaus Kinski si transylvánského upíra střihnul s chutí a vysál krev z ladné šíje Isabelle Adjani i marky z peněženek západoněmeckých diváků. Film od proslulého režiséra Wernera Herzoga je kritiky hodnocen jako vydařená adaptace Stokerova díla, to samé se ale nedá říct o Kinského návratu k roli upíra ve snímku Nosferatu a Venezia. Tento nepovedený projekt z roku 1988 se snaží parazitovat na popularitě upírů, rozhodně ale nepůsobí jako klasický horor a je spíše pro smích.

Kinski si roli Drákuly vzdor latexovému kostýmu nesmírně užíval. Foto: Gaumont

Nyní na scénu přichází Robert Eggers, který je aktuálně považován za jednoho z nejlepších hororových tvůrců vůbec. Jeho svěží režijní debut The VVitch: A New-England Folktale nastartoval kariéru herecké hvězdě Anye Taylor-Joy, plíživý snímek The Lighthouse zase v lovecraftovské atmosféře ukázal vztah strážců majáku v podání Willema Dafoea a Roberta Pattinsona. Už za pár dnů uvede Eggers do kin svůj další film, kterým bude syrový historický snímek The Northman. Ve vikingské sáze uvidíme znovu Willema Dafoea, dále se objeví Alexander Skarsgård, Ethan Hawke, Claes Bang nebo Nicole Kidman.

Eggers nás ve svém dalším filmu vezme do éry vikingských nájezdů. Foto: New Regency Productions

The Northman si zahraje i již zmíněná Eggersova můza Anya Taylor-Joy, se kterou už režisér chystá další projekt, očekávaný remake legendárního Nosferatu. Taylor-Joy se k obsazení filmu připojila už roku 2017, loni pak bylo její angažmá potvrzeno. Ve filmu se měl objevit i Harry Styles (Eternals), ten ale od projektu nyní odstoupil. Eggers ovšem nadále trvá na tom, že Nosferatu bude jeho dalším režijním počinem, proto zahájil intenzivní casting a vybírá si herecké obsazení.

Podle některých informací by ale produkci snímku Nosferatu mohlo narušit ještě namibijské natáčení dalšího očekávaného filmu, prequelu Mad Maxe: Fury Road, Furiosy. Origin slavné postavy, kterou si ve Fury Road zahrála Charlize Theron, se totiž začne natáčet v příštím roce, aby stihl svou premiéru 22. května 2024. A jako naschvál v něm hlavní roli hraje populární Anya Taylor-Joy. Povede se Eggersovi dokončit natáčení menšího projektu, kterým Nosferatu oproti Furiose pochopitelně je, ještě před začátkem namibijského filmování velkofilmu režiséra George Millera?

Anya Taylor-Joy jde aktuálně z role do role. Foto: Focus Features

Pokud vše půjde podle Eggersových plánů, měli bychom se premiéry nové verze Nosferatu dočkat někdy v průběhu příštího roku. Tak schválně, koho si ceněný tvůrce vybere do hlavní role.

Těšíte se na remake Nosferatu od oblíbeného režiséra?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Neviditelný


Režie: Leigh Whannell
Scénář: Leigh Whannell
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: Oliver Jackson-Cohen (Adrian Griffin), Elisabeth Moss (Cecilia Kass), Storm Reid (Sydney Lanier), Aldis Hodge (James Lanier), Harriet Dyer (Emily Kass), Michael Dorman (Tom Griffin)
Stopáž: 125 min

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Herci

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama