Dollhouse (Dům loutek)
88/100 - 46×

Dollhouse(Dům loutek)

Ne všechno prý lze koupit za peníze. Láska, přátelství, štěstí? Vítejte v Dollhouse – Domu loutek. V jednom zvláštním místě někde uprostřed Los Angeles, kde koupíte cokoliv.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | FOX | 50 minut
žánr
Katastrofický, Sci-fi, Thriller
hrají
Dichen Lachman (Sierra), Olivia Williams (Adelle DeWitt), Alan Tudyk (Alpha), Harry Lennix (Boyd Langton), Amy Acker (Dr. Claire Saunders), Fran Kranz (Topher Brink), Enver Gjokaj (Victor)

S02E04: Belonging

S02E04: Belonging
24.10.2009
50 minut

Sierra a Echo se setkávají v galerii, kde jim dva muži, kteří je sem pozvali, představují Victora, který chce Sierru dohodit muži jménem Nolan. Ten ale místo toho Nolana pohaní a Sierra chce odejít, Nolan se ji pokouši zastavit. To se stalo před několika dny, teď spolu ale mají Nolan a Sierra skvělý vztah. Nolan si ji vyfotí a její fotku pak hodí do zásuvky, kde už má pěknou řádku Sieřiných fotek – objednává si ji už rok. V Domu Sierra maluje obrázky a pokaždé na nich zobrazí velkou černou skvrnu. Topher se snaží rozluštit, v čem cítí nebezpečí. Nolan žádá DeWittovou, aby Sieře nechala otisknout ženu, kterou si už dlouhodobě objednává, navždy a poslat mu ji domů. DeWittová chce podat žádost do Rossumu, že Nolan Sierru znásilňuje, problém je v tom, že Nolan je jedním z velice vlivných klientů, o kterého Rossum nechce přijít a tak DeWittové nařídí, aby udělala, co Nolan chce. Topher odmítá dát Sieře pevný otisk, kvůli Saundersové, které pevný otisk dělal úplně poslední a nedopadlo to pro něj příliš slavně. Ve flashbacku Topher vzpomíná, jak dívku Priyu (skutečné Sieřino jméno) vytáhnul z ústavu, kde se léčila s neurolepsií. Topher otiskne Sieře jinou osobnost, než Nolan chce a nechá mu ji poslat. V jeho domě se pohádají a začnou se prát, Nolan ji chce zabít, ale karta se náhle obrátí a Sierra ho ubodá. Topher se pro ni vydá, sledován Boydem, ten chce Nolanovo tělo rozřezat a zbavit se ho, DeWittové řeknu, že Nolan odjel ze země. V Domě se příčetná Sierra svěří Topherovi, že miluje Victore ale je zpochybňuje všechny svoje činy. Před výmazem ho požádá, zda by nemohl tohle jejich tajemství uchovat. Echo se svěřuje Boydovi, že má přijít bouře a proto se ona sama začíná míchat do věcí uvnitř domu. Když jdou loutky spát, najde u sebe dopis s přístupovou kartou, kde je napsáno „Až přijde bouře“.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Veľmi emotívna epizóda, ktorá sa primárne sústredila na Sierru a jej minulosť. Echo si všimla, že sa so Sierrou niečo deje a že sa trápi. Tak to oznámila Topherovi, v ktorom sa napokon prebudilo svedomie, aj keď podľa mňa ho vždycky mal. Mal morálnu dilemu, keďže zistil, za akých okolností bola privedená Priya do Dollhouseu. Jej predchádzajúci psychický stav bol výsledkom toho, že jej mozog bol nadopovaný liekmi, do tej doby bola duševne zdravá. Topher chcel napraviť neprávosti ktoré boli na Priye spáchané a tak jej daruje slobodu. Lenže sa celá situácia zvrtne a dôjde k vražde. Topher sa musí vysporiadať s následkami jeho činov. Našťastie mu Boyd dopomôže zamaskovať stopy a zbaviť sa dôkazov. V mojich očiach sa zachoval správne, aj keď musí sa naučiť žiť s tým, čo spôsobil.

12.1.2021 | 23:52:20

Úvodní píseň

Reklama

Filtr seriálů