Dollhouse (Dům loutek)
88/100 - 46×

Dollhouse(Dům loutek)

Ne všechno prý lze koupit za peníze. Láska, přátelství, štěstí? Vítejte v Dollhouse – Domu loutek. V jednom zvláštním místě někde uprostřed Los Angeles, kde koupíte cokoliv.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | FOX | 50 minut
žánr
Katastrofický, Sci-fi, Thriller
hrají
Dichen Lachman (Sierra), Olivia Williams (Adelle DeWitt), Alan Tudyk (Alpha), Harry Lennix (Boyd Langton), Amy Acker (Dr. Claire Saunders), Fran Kranz (Topher Brink), Enver Gjokaj (Victor)

S02E05: The Public Eye

S02E05: The Public Eye
sk
5.12.2009
50 minut

Madelaine Costley (Mellie) promluví na veřejnosti i Domu loutek. Manželka jednoho z hlavních tahounů případu na zničení Domu – senátora Daniela Hearna – je však už tři roky spící loutka nasazená mateřskou organizací Rossum.

Topher má přístroj, který zneškodní každou loutku, chtějí tak sebrat Cynthiou Perrinovou (Hearnovu manželku) a unést Madelaine. Problém je však v tom, že i Madelaine má v sobě jakési zařízení, které ji odlišuje od normálních lidí. Z Domu nikdy nikdo neodejde úplně. Echo je nasazena k senátorovi do domu jako prostitutka a předá mu vzkaz, aby se stáhnul. On se jí snaží vsugerovat, že je loutka a žádná prostitutka a vezme ji za svou ženou.

Když přijedou k domu, uvnitř zatím Paul použije Topherův přístroj, zneškodní Madelaine, Echo, ne ale Perrinovou, místo ní věcička sejme Hearna. Echo ho unese a v autě se probere z prostitutky a uvědomí si, že je loutka. Topher najde spis, ve kterém se píše, že Perrin měl následovat jako senátor, ale byl to spíš vymetač klubů a tak mu byla otisknuta osoba částečně sebe sama, jako Daniela Perrina, částečně někoho zodpovědného, kdo by mohl zastávat důležitý úřad.

Echo volá do Domu a DeWittová jim oběma nabídne zákrok, Perrin odmítne, DeWittová se ho snaží přesvědčit, aby přišel, protože mu může pomoct zjistit, kdo se ho snaží ovládat. Náhle se přiřítí Cynthia, chce Daniela odvést, on si ale náhle vzpomene, jak Cynthia před ním přeříkávala v Domu slib patronství, a proto se proti ní obrátí. V Echo se probudí všechny její osobnosti a zaútočí na ni taky, potom i s Danielem odejdou do Domu.

Na letišti se Paul snaží Madelaine přesvědčit, aby odmítla svědčit, neuspěje. Před Domem aktivuje Cynthia Topherův přístroj a zmocní se znovu svého manžela i Echo. DeWittová si domyslí, že Harding se snaží zničit Dům a celou společnost Rossum od něj distancovat, aby pak skrze senátora mohl mít prakticky neomeznou moc. S Boydem odmítnou něco takového podporovat a postaví se proti.

Cynthia odveze Echo a Perrina do jiného Domu, kterému velí mladá žena Bennett, a přinese jí Topherovo udělátko. Daniel ji prosí, aby ho nemazala. Bennett se jde podívat za Echo, nazve ji jejím pravým jménem – Caroline – a říká jí něco o tom, že jí sama slíbila, že si za ní vrátí. Pak začne provádět jakýsi drastický zákrok.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Tak toto bola poriadne príbehom nabitá, miestami až prekombinovaná epizóda a tie zvraty boli vážne šokujúce. Daniel Perrin si to kradol celé pre seba. A tentokrát mal naozaj veľký trik v rukáve, s ktorým mal reálnu šancu otriasť s Dollhouseom, čo DeWitt nemohla dopustiť. Chcela zničiť Danielovu reputáciu a preto sa zrazu z ničoho nič prebudil vedľa Echo v posteli. Tá scéna bola naozaj podarená a kvôli prekrásnej Elize Dushku nesmierne šťavnatá. Keď si Daniel uvedomí, že Echo je iba nasadená Doll, pokúša sa jej pomôcť. Ale zlom nastane vtedy, keď Paul použije Topherov rušič na Cindy. Lenže ona nebola Doll, ako sa z počiatku mohlo zdať. Ukázalo sa, že ňou bol práve Daniel. Echo okamžite unesie Daniela, ktorý sa musí vysporiadať s touto novou skutočnosťou a bráni ho za každú cenu.

12.1.2021 | 23:52:26

Úvodní píseň

Reklama

Filtr seriálů