Dollhouse (Dům loutek)
88/100 - 46×

Dollhouse(Dům loutek)

Ne všechno prý lze koupit za peníze. Láska, přátelství, štěstí? Vítejte v Dollhouse – Domu loutek. V jednom zvláštním místě někde uprostřed Los Angeles, kde koupíte cokoliv.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | FOX | 50 minut
žánr
Katastrofický, Sci-fi, Thriller
hrají
Dichen Lachman (Sierra), Olivia Williams (Adelle DeWitt), Alan Tudyk (Alpha), Harry Lennix (Boyd Langton), Amy Acker (Dr. Claire Saunders), Fran Kranz (Topher Brink), Enver Gjokaj (Victor)

S02E07: Meet Jane Doe

S02E07: Meet Jane Doe
sk
13.12.2009
50 minut

Echo je ve světě ztracená, nemá co jíst. V obchodě si všimne ženy se stejným problémem – Galeny. Když uvidí, že je smutná, protože jí prodavčka nechce vzít stravenky, za které by nakoupila jídlo, ukradne nějaké sendivče a dá jí je. Majitel krámku zavolá policii, ti chytí Galenu, v Echo se ale probudí jedna z loutek, přemůže strážníka a uteče. V dalším záběru je z Echo zdravotní sestra a jde do věznice za Galenou. Začne s ní mluvit španělsky a říká jí, že jí přišla pomoct a aby zůstala v cele, dokud Echo znovu nepřijde. Když se vrací domů, přepadne ji nějaký muž, Echo se s ním vypořádá.

Ten muž je Paul Ballard a snaží se jí pomoct, žijí teď spolu. Jejich cílem je osvobodit Galenu z vězení a potom se vrátit do Domu. Echo se Paulovi svěřuje, že už nechce být Caroline, že je teď úplně nová osobnost – Echo. V Domě vše vypadá, že DeWittová ztrácí autoritu, když na ni dohlíží Harding, Boyd je navíc už dlouho v kontaktu s Ballardem a společně chystají Echoin návrat do Domu za zády DeWittové.

Ve vězení vyvolá Echo Galeně na čtyři minuty téměř zástavu srdce a podfoukne strážníky, aby odvezli její „mrtvé“ tělo, nestihne s ní však zmizet a Galena se probere. Obě dvě jsou zavřeny.

DeWittové se všechno vymyká z rukou, ztrácí Dům z velení, Hrading si dělá co chce a jeho nový plán je přemístit některé loutky z L.A. do nového Domu v Dubaji.

Topher vymyslí zařízení, které umožňuje patronům vymazat loutku z dosahu patnácti metrů, pokud by loutka začala dělat problémy. Harding si vybere první loutku do Dubaje, je jí Sierra. Harding si ji zvolí, protože si všimne, že se páruje s Victorem a chce zabránit nějakému vztahu.

Echo dostane v cele obrovské migrény, ztratí svou osobnost a je úplně bezmocná, když se ale soustředí, vzpamatuje se a nahraje si jinou osobnost, kterou ještě několikrát změní a vždy podle potřeby a situace ji použije, aby mohly bezpečně uprchnout, což se jim podaří.

Topher si uvědomí, že svůj přístroj sestrojuje pro Hardinga jako součást skládačky, protože si všiml, že Bennett pracuje na něčem podobném. Podle toho, že Domů je na světě dvacet tři, mohli by mít za lubem něco nebezpečného, Topher uvažuje o přenosném zařízení, které by dokázalo otisknout kohokoliv komukoliv, aniž by byl agent.

Echo chce svést Paula, on ji ale zastaví a přivede zpátky do Domu. Topher ukáže DeWittové nějaké vlastní skryté nákresy a klade jí na srdce, aby je neukazovala Hardingovi, to ale hned udělá. Topher ji seřve, že dala Rossumu obrovsky silnou zbraň, DeWittové je ale všechno jedno a vrací se do pozice nelítostné šéfky, navíc zakáže Echo další zákroky, aby zjistila, co ještě vydrží a co dokáže.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Popravde, ku koncu ľutujem toho, že som súcitil s Adelle DeWitt. Sklamala, že ponúkla Rossum Corporation takúto mocnú zbraň. Nemyslel som si, že pôjde takto slepo po moci a zradí Tophera, ktorý jej veril. A záverečná konfrontácia medzi DeWitt a Brinkom bola vskutku vypätá. Počas tohto náročného obdobia v Dollhouse sa Echo túla naprieč svetom. Avšak ma moc neprekvapuje to, ako sa rýchlo dokázala adaptovať do nášho sveta. Echo bola vždycky niečím unikátna a tiež jej výrazne pomohlo, že sa jej ujal Paul.

12.1.2021 | 23:52:38

Úvodní píseň

Reklama

Filtr seriálů