Dollhouse (Dům loutek)
88/100 - 46×

Dollhouse(Dům loutek)

Ne všechno prý lze koupit za peníze. Láska, přátelství, štěstí? Vítejte v Dollhouse – Domu loutek. V jednom zvláštním místě někde uprostřed Los Angeles, kde koupíte cokoliv.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | FOX | 50 minut
žánr
Katastrofický, Sci-fi, Thriller
hrají
Dichen Lachman (Sierra), Olivia Williams (Adelle DeWitt), Alan Tudyk (Alpha), Harry Lennix (Boyd Langton), Amy Acker (Dr. Claire Saunders), Fran Kranz (Topher Brink), Enver Gjokaj (Victor)

S02E10: The Attic

S02E10: The Attic
sk
19.12.2009
50 minut

Echo (Caroline Farrell) je napojena na přístroje, protože ale není tak úplně bezmocná, jak se na první pohled zdá, odbojí se od nich. Když dva technici z Podkroví přijdou Echo zkontrolovat, obdou dvou se zbaví a snaží se vypátrat Sierru a Victora. Vysvobodí ji a začne útěk.Když se dostanou k východu, za Echo se zavře skleněná zeď a Victor se Sierrou jsou zabiti. Jen však v mysli Echo.

DeWittová chce Ballardovi vložit do mozku strukturu, aby z něj mohl být agent. Echo se dostane do podivné místnosti se zasněženým stromem, kde vidí různé vize. Setkává se s dr. Saundersovou, Boydem i Paulem, uvědomí si ale, že nic není skutečné a rozpomene se, že ji DeWittová poslala do Podkroví. Náhle na ni zaútočí nějaký černý tvor Arcane, kterého nemůže Echo porazit, na pomoc jí náhle přispěchá Dominic, který byl do Podkroví zavřen už dávno před ní (první série). Říká jí, že se ani nediví, že zrovna Echo byla zavlečena do jeho noční můry, že je tady v Podkorví uvězněn sám ve své hlavě. Echo mu chce vyvrátit, že to všechno, co vidí, je skutečné. Echo se chce přenést za svými přáteli, dostane se ale do japonské restaurace.

DeWittová si zavolá Ivy a řekne jí, že by mohla nahradit Topherovo místo.

V restauraci sedí u stolu s jedním Japoncem, který ji říká, že ho stále sleduje Rossumem a že nechce odejít do Podkorví. Protože muž zjistil, že centrální počítač Rossumu má nějakou vadu, díky které může být zničen, byl odvlečen pryč. Echo si uvědomí, že všechny myšlenky všech agentů v Podkroví všech Domů na celém světě jsou propojené. Vtom přiběhne Arcane a zabije Japonce, jeho mozek tak přestane fungovat a jeho svět zmizí navždy.

Victorův „sen“ se odehrává ve válce, Arcane jej chce zabít, rychle ale přiběhne Echo a Dominic, Arcane uteče a ti dva se snaží Victorovi vysvětlit, že všechno je jen výmysl jeho mysli.

Sierra je v temném pokoji, kde leží mrtvý muž. Arcanův nástup na sebe nenechá dlouho čekat, Echo a Dominic ho ale zpacifikují a dostanou se do jeho mysli. Z černého zabijáka se stane normální muž jménem Clyde. Nenechází se však ve své noční můře, ale předzvěsti budoucnosti – zdevstovaného města a panikařících lidí. Clyde se jim svěří, že zná slabou stránku centrálního počítače Rossumu a jeho celou podstatu: Všichni v Podkroví zažívají své nejhorší chvíle, ze kterých se snaží mermomocí dostat pryč a jejich mozky tak pracují naplno. Všechny tyto mozky dohromady tvoří mnohem silnější a působivější technologii, než ten nejlepší multiprocesorový počítač na světě. Proto se Clyde pojmenoval jako Arcane a zabíjel lidi v Podkroví, aby ukončil jejich trápení a tak zničil mozek Rossumu. Přizná se také, že je jedním ze dvou původních zakladatelů Rossumu, jeho přítel ho však zradil a jako prvního strčil do Podkroví roku 1993 a jeho noční můrou bylo zkoumat, kam technologie Rossumu lidstvo přivede. V 97% vždy viděl konec světa. Říká, že ještě může nějak zabránit Rossumu, ale ani jeden z nich se nedokáže dostat z Podkroví. Mluví také o nějaké ženě – Caroline, která by mohla pomoct. Echo náhle vstane a nechá se střelit se slovy, že našla cestu ven.

Ballard se probere z kómatu, je mu vtisknuta jeho vlastní osobnost, ihned sebere zbraň a stane tváří v tvář se zbraní v ruce DeWittové.

Echo věří, že pokud „zemře“, bude muset být odpojena a tak přivolat pomoc. (Priya Tsetsang). Victor zabije Sierru a nakonec i sebe, aby se mohl probudit. Echo a všichni ostatní se náhle objevuje v kanceláři DeWittové a říká, že misi splnila a zná všechna tajemství Rossumu. Teď jsou konečně všichni připraveni postavit se proti společnosti. Chybí však ještě jeden člověk – Echo musí být vtisknuta osobnost Caroline.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Neskutočne epická a fenomenálna epizóda! Skutočnosť, že sa hlavné dianie odohrávalo nie vo vnútri len jednej mysle, ale rovno niekoľko navzájom prepojených, bola ohromujúca. The Attic nám priniesol túto podmanivú a znamenitú podívanú. Echo sa potuluje naprieč jednotlivými myslemi, kde ju čaká niekoľko prekážok. Uvedomí si, že sa ocitla v smyčke, z ktorej nie je návratu. Celá situácia sa zdá byť beznádejna až do momentu, kedy sa stretáva s Dominicom, v ktorého prekvapivo našla spojenca. Spoločne pomôžu aj Priye a Tonymu sa dostať z ich nočnej mory. Dozvedajú sa pravý účel tohto zariadenia, čím je použitie ľudských mozgov ako procesov. V podstate sa im podarilo vytvoriť ľudské počítače. Echo s touto informáciou prišla za Adelle, ktorá bola za tým všetkým. A konečne miery na scénu Caroline!

12.1.2021 | 23:52:58

Úvodní píseň

Reklama

Filtr seriálů