Dollhouse (Dům loutek)
88/100 - 46×

Dollhouse(Dům loutek)

Ne všechno prý lze koupit za peníze. Láska, přátelství, štěstí? Vítejte v Dollhouse – Domu loutek. V jednom zvláštním místě někde uprostřed Los Angeles, kde koupíte cokoliv.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | FOX | 50 minut
žánr
Katastrofický, Sci-fi, Thriller
hrají
Dichen Lachman (Sierra), Olivia Williams (Adelle DeWitt), Alan Tudyk (Alpha), Harry Lennix (Boyd Langton), Amy Acker (Dr. Claire Saunders), Fran Kranz (Topher Brink), Enver Gjokaj (Victor)

S02E12: The Hollow Man

S02E12: The Hollow Man
sk
16.1.2010
50 minut

Echo se nemůže snést s otiskem Caroline, akce proti Rossumu zůstává jen na zbytku týmu, který se rozhodne dostat se do jejich sídla. Victor a Sierra se vrátí do Domu, tam ale nikdo není, na křesle je vzkaz, aby byl jeden otisk použit na nějakou osobu. Victor se rozhodne jej do sebe nahrát. Změní se v Tophera.

V sídle Rossumu je překvapí Saundersová, která je právě Clydem Randolphem, zakladatelem celé společnosti. Victor (Topher) si vzpomene, že má v kanceláři ukrytou tajnou kameru, na které zjistí, že Boyd nadrogoval Echo, aby neprozradila, kdo je pravým zakladatelem společnosti, a že pracuje pro Rossum.

Topher se svěří Boydovi, že v Domě nechal svoji kazetu a že si myslí, že někdo Echo nadrogoval už v Domě. Boyd ihned pošle do Domu agenty, Victor (Topher) ale do sebe nahraje vylepšený otisk Antonyho a ozbrojených chlápků se zbaví. Echo (Caroline) se probere s jediným zvoláním: „Boyd!“ Ten se právě s Topherem vloupává do jedné laboratoře, kde objeví Topherovo zařízení, jak vymazat a nahrát kohokoliv na dálku, aniž by bylo loutkou. Přístoj je vyráběn ve velkém a má sloužit jako zbraň. Boyd ho přemluví, aby aspoň jednu z těch věciček uvedl do chodu. Topher přijde na chybu, kterou nedokázali přední inženýři Rossumu rozlousknout. Na scénu vtrhne Echo (Caroline), odzbrojí Boyda, chce ho zabít, objeví se ale Saundersová s DeWittovou a sdělí Topherovi, že Boyd je zakladatel Rossumu.

Boyd s nimi mluví o tom, že celou dobu se snažil z nich vymáčknout co nejvíc, aby dokázal, že to jsou lidé, kteří dokážou zvládnout vždy něco víc, než se po nich žádá. Chce je mít všechny při sobě, až na Paula, který se právě s Mellie snaží proniknout do centra budovy, až celou technologii představí ve velké parádě. Z Echo chce odebrat její mozkomíšní mok, ze kterého by vytvořil vakcínu proti otisknutí.

Po Adelle Boyd žádá, aby aktivovala Mellie kvůli zabití Paula, ta si přeje raději zemřít, Boyd ji ale aktivuje i bez ní. Nejprve se ho pokusí zabít, Paul ji ale přiměje, aby si vzpomněla na jejich vztah, Mellie nakonec místo něj zabije samu sebe.

Echo je přivázána křesle připravena k zákroka, rychle zakročí Victor se Sierrou a osvobodí ji. Potom se ti dva vrátí do místnosti, kde drží Adelle a Tophera a osvobodí i je. Topher začne ničit celou technologii. Echho se postáví tváří v tváří Saundersové (Clydeovi), stejně tak Paul Boydovi. Paul ale jediný neví, že Boyd je zrádce a ze všeho viní DeWittovou, společně ji jdou zabít.

Echo se zbaví Saundersové, překvapí Paula a Boyda, poví Paulovi, že Boyd jim celou dobu lhal. Když vše vypadá, že Langton zabije Echo, vymaže ho Topher. Echo Boydovi předá granát a nařídí mu, aby vešel do mozku Rossumu a nechal všechno vybuchnout. Všichni jsou z budovy evakuováni, Echo ze sídla dostane jako poslední. Echo-Caroline-Spasitelka.

O deset let později však válka pokračuje…Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Boyd to po celý ten čas len na nich hral a jedine Caroline vedela o hrozbe, ktorú predstavuje, lenže o ňu sa Boyd pečlivo postaral v momente, kedy ju zdrogoval. Topherovi sa to zdalo ihneď podozrivé. Žiaľ sa horlivo rozpovedal pred Boydom, ako opraviť prístroj, ktorý mal zapríčiniť zkázu ľudstva. Pomôcť mu prišla Caroline, ktorá sa tiež chytila do pasce kvôli Dr. Saunders. Medzitým si Paul počína sám na vlastnú päsť potom, čo bol naňho spustený Sleeper Active. A keďže nebol oboznámený s aktuálnym dianím, Boyd toho patrične využil. Tony a Priya v čas zachraňujú situáciu. Echo sa najprv musela vysporiadať s Claire a až potom s Boydom, ktorého napokon s menšou Topherovou pomocou premôže a následne nechá explodovať celú budovu. Aj keď sa zdá, že budúcnosť je zachránená, záver hovorí o opaku.

12.1.2021 | 23:53:11

Úvodní píseň

Reklama

Filtr seriálů