Fringe (Hranice nemožného)
91/100 - 144×

Fringe(Hranice nemožného)

Věříte v nadpřirozeno? Zajímají vás okrajové vědy? Zkoumáte paranormální aktivity? Všechny člověkem nepochopené jevy mezi nebem a zemí lze v angličtině souhrnně označit také jako fringe. A společně se speciálním vyšetřovacím týmem FBI můžete i vy některým záhadám tohoto i jiných světů přijít na kloub.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Akční, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Jasika Nicole (Astrid Farnsworth), Kirk Acevedo (Charlie Francis), John Noble (Dr. Walter Bishop), Blair Brown (Nina Sharp), Anna Torv (Olivia Dunham), Joshua Jackson (Peter Bishop), Lance Reddick (Phillip Broyles)

Postřehy z epizody 503 - The Recordist

Postřehy z epizody 503 - The Recordist

Jak unikající tým Okrajových věd pokračuje ve svém boji proti invazi Pozorovatelů, neočekávané události jeho členy zavedou až do lesa, kde se střetnou s podivnou subkulturou lidí oddaných zaznamenávání lidské historie.

0 0
27.10.2012

Třetí epizoda finální řady seriálu Fringe v podstatě potvrzuje to, co jsem psal už v rámci jejích epizod prvních dvou. Mimo jiné tedy právě i epizoda The Recordlist výrazně napovídá tomu, že klasických „případových“ dílů už se v páté sérii asi nedočkáme. Proč? Protože právě The Recordlist přichází se svou vlastní alternativou k tomuto epizodnímu formátu.

Nedočkali jsme se sice žádné klasické záhady, kterou je třeba rozřešit, zároveň jsme se tu ale dostali mezi izolovanou skupinku „zlých stromových trpaslíků“, jejichž životní osudy jsou v rámci konkrétní epizody pomalu důležitější, než osudy hlavních postav. Pátá řada Fringe tím pádem přišla s jakýmsi vlastním receptem na samostatně stojící epizody, kdy řešení okrajových případů střídá hledání Walterových nahrávek na různých lokacích.

A já se znovu ptám: není to škoda? Nebylo by lepší, když už je zapotřebí vata, představit nám nějaké ty flashbacky? Okupace Pozorovatelů je jistě tou největší událostí v historii světa seriálu Fringe. Proč o ní ale tedy zatím víme jen útržky a o jednotlivých jejích událostech se dozvídáme pouze z rozhovorů postav (další dialog Petera a Olivie o hledání Etty těsně po okupaci)?

Přestože má tak pátá série mít pouhých třináct epizod, alespoň touto poslední epizodou dokázala, že dost materiálu na jejich pokrytí prostě nemá. Tou skutečnou záhadou však zůstává, proč tedy nevyužívá některá z tolika témat, která nabízí minimálně onen časový skok o 21 let a celé období okupace Pozorovatelů. Jak už jsem ostatně psal i na konci svých minulých postřehů: čím dřív pátá řada celé to téma Walterových nahrávek opustí, tím líp. Jelikož ale celá ta zápletka kolem nich má zjevně spět k samotnému fináli seriálu (tzn. odhalení plánu k porážce Pozorovatelů), asi to hned tak nebude…

Písmena odpovídající symbolům, které se v obou epizodách objevily mezi reklamními bloky, dávají dohromady slova „ANGER“/hněv.

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: FOX

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama