Fringe (Hranice nemožného)
91/100 - 144×

Fringe(Hranice nemožného)

Věříte v nadpřirozeno? Zajímají vás okrajové vědy? Zkoumáte paranormální aktivity? Všechny člověkem nepochopené jevy mezi nebem a zemí lze v angličtině souhrnně označit také jako fringe. A společně se speciálním vyšetřovacím týmem FBI můžete i vy některým záhadám tohoto i jiných světů přijít na kloub.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Akční, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Jasika Nicole (Astrid Farnsworth), Kirk Acevedo (Charlie Francis), John Noble (Dr. Walter Bishop), Blair Brown (Nina Sharp), Anna Torv (Olivia Dunham), Joshua Jackson (Peter Bishop), Lance Reddick (Phillip Broyles)

Dr. Walter Bishop

Dr. Walter Bishop

Povolání: Vědecký pracovník

Věk: 64 let

Rodina:

     - Robert Bishop (otec)

     - Elizabeth Bishop (manželka)

     - Peter Bishop (syn)

Walter Bishop byl výstřední badatel, který se specializoval na „okrajové vědy“. Po sedmnácti letech, během kterých byl zavřen v zařízení pro mentálně choré St. Claires Hospital, což mělo na jeho osobnost mnoho negativních účinků, byl nakonec Walter naverbován do FBI, aby pracoval na Oddělení okrajových věd, po boku Olivie Dunhamové a svého syna Petera. Walter je pro celé oddělení naprosto nepostradatelný, a to hlavně z toho důvodu, že si útržkovitě vzpomíná na věci ze své minulosti, kdy působil na Harvardu se svým kolegou Williamem Bellem. Tyto informace, které zdánlivě nemají nic společného, by jednou mohly Olivii dovést k rozřešení celého „Vzorce“.


     Biografie:

     Obecné informace:

     Walter Bishop se narodil v roce 1946 ve městě Cambridge a úspěšně vystudoval Harvard, společně s postgraduálním studiem na Oxfordu a MIT (Massachusettský technologický institut). Walterovo IQ je vysoce nadprůměrné a to konkrétně 196. Také to z něj udělalo jednoho z nejlepších vědců své generace. Od roku 1970 do roku 1991 pracoval jako biochemik na Harvardu, kde v suterénu Kresgeho budovy prováděl všemožné pokusy, společně se svým vědeckým kolegou Williamem Bellem a svými asistenty. Rozsah pokusů těchto dvou vědců sahal od kvantové fyziky až po genetiku. Walter byl také v pracovním poměru s vládou Spojených států, který mu pomohl vést své nejvíce vědecky inovativní a také ty nejvíce pochybné vědecké projekty pod hlavičkou okrajových věd. Je také velice pravděpodobné, že během tohoto období napsal Walter vlastní rukopis pod názvem „Zkáza pokrokem v technologii“, v němčině známý pod zkratkou „Z.F.T.“ (Zerstörung durch Fortschritte der Technologie).

     Během začátku 80. let minulého století asistoval Walter experimentům Williama Bella. Tyto experimenty se týkaly nadrogování skupiny dětí pomocí léku s názvem kortexifan. Jedná se o vysoce experimentální drogu vytvořenou právě Dr. Williamem Bellem. Mezi testovací subjekty patřili například Olivia nebo Nick Lane.

     Nicméně po nehodě v roce 1991, která skončila smrtí jedné z Walterových asistentek, Carly Warrenové, začne mnoho lidí obviňovat Waltera ze strašného zacházení s lidmi, mnozí tvrdí, že používá lidi jako laboratorní krysy. Obviněný z vraždy, byl Walter prohlášen za mentálně chorého a následně na to zavřen do psychiatrické léčebny St. Claires Hospital. Během následujících sedmnácti let mohla Waltera navštěvovat jen nejbližší rodina, přičemž jeho syn Peter s ním během těchto sedmnácti let nepromluvil ani jednou.

     O sedmnáct let později, během kterých byl zavřen v psychiatrické léčebně, tedy konkrétně v roce 2008, byl Walter přijat do speciálního oddělení FBI, oddělení zabývajícího se právě okrajovými vědami. Kde pracoval po boku Olivie Dunhamové a svého syna Petera Bishopa.


     Alternativní vesmír:

     V našem vesmíru přezdívají alternativnímu Walterovi jménem Walternate. Po ztrátě Petera jeho kariéra nabrala jiný směr a stal se hlavou Ministerstva obrany Spojených Států.

     Osobnost:

     Po sedmnácti letech strávených v psychiatrické léčebně se z Waltera stal tak trochu vyšinutý člověk. Nachází zalíbení v nejrůznějších lahůdkách a často během práce dostane chuť například na cukrovou vatu, zázvorové pivo nebo jahodový koktejl. Před tímto pobytem byl Walter mladý a velmi ambiciózní vědec, který se nebál provádět pokusy na hranici možností.

     Zajímavosti:

  • Walter měl po pobytu psychiatrické léčebně problémy usnout, dokud mu někdo před spaním nezazpíval píseň Row Row, Row Your Boat
  • Začal si předepisovat vlastní léky, které nazývá psychotropním koktejlem
  • Budova Kresge, kde Walter společně s Dr. Bellem prováděl své výzkumy, je domovem Harvardské fakulty

  zdravotnictví

  • Walter vlastní krávu, která žije v laboratoři a jmenuje se Gene
  • Velmi často zapomíná na Astridino jméno a nazývá ji velmi různě
  • Walter tvrdí, že zná všech jedenáct tajných přísad KFC
  • Jeho protějšek v alternativní realitě je ministrem obrany Spojených států
  • V roce 1973 Walter vědecky prokázal, že snídaně je nejdůležitější jídlo celého dne
  • Před spaním si opakuje matematické spoloupnosti – 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55 (Fibonacciho posloupnost)
  • Jako kódy vybírá si často matematické posloupnosti: Číselná kombinace pro zámek od garáže: 31 41 59 – prvních šest čísel pí (Ŕ). Čísla jeho tajných schránek v bance: 233, 377, 610 – součást Fibonacciho posloupnosti.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Koubas12

Skvěle zahráno a musím říct, že i výborný dabing.

19.12.2023 | 19:58:50
Milano33

Walter je šialený vedec, stelesnený génius, na ktorého spadajú všetky ťažké rozhodnutia, keď sa jedná o záchranu ľudstva či sveta.

25.1.2022 | 1:49:26
Lucie.8

Nejoblíbenější postava :)

webmaster
19.11.2021 | 23:50:07
MichalFingerhutOV

Hodně výrazná a skvělá postava, v tomto seriálu :-)

17.5.2020 | 18:50:04
Pepe891

Absolútny tip-top klasik,takto to vyzerá keď sa zblázni génius.Tretia najvýraznejšia postava v seriály.

13.8.2013 | 15:01:43

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama