Fringe (Hranice nemožného)
91/100 - 143×

Fringe(Hranice nemožného)

Věříte v nadpřirozeno? Zajímají vás okrajové vědy? Zkoumáte paranormální aktivity? Všechny člověkem nepochopené jevy mezi nebem a zemí lze v angličtině souhrnně označit také jako fringe. A společně se speciálním vyšetřovacím týmem FBI můžete i vy některým záhadám tohoto i jiných světů přijít na kloub.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Akční, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Jasika Nicole (Astrid Farnsworth), Kirk Acevedo (Charlie Francis), John Noble (Dr. Walter Bishop), Blair Brown (Nina Sharp), Anna Torv (Olivia Dunham), Joshua Jackson (Peter Bishop), Lance Reddick (Phillip Broyles)

Fringe

Věříte v nadpřirozeno? Zajímají vás okrajové vědy? Zkoumáte paranormální aktivity? Všechny člověkem nepochopené jevy mezi nebem a zemí lze v angličtině souhrnně označit také jako fringe. A společně se speciálním vyšetřovacím týmem můžete i vy některým záhadám tohoto i jiných světů přijít na kloub.

Fringe je po seriálech Lost a Alias již třetí (jednoslovně pojmenovaný) televizní projekt z hlavy amerického režiséra, scenáristy a producenta J.J. Abramse. Seriál v sobě vlastně kloubí hlavní témata z obou svých úspěšných předchůdců, mysteriózní atmosféru se syrovým vyšetřováním plným šokujících konspirací a přísně střežených tajemství. Nelze si nevšimnout ani spojitosti s klasickým seriálem 90. let Akta X, který je dnes pokládán za praotce dramatické seriálové tvorby současnosti.

Fringe ale není žádný plagiát, naopak si jde svou vlastní cestou a každým bizarním případem odkrývá nové střípky z vlastní komplexní mytologie. Tento seriál dozajista upoutá pozornost každého milovníka mystiky, hororu, ale i staré dobré akce a detektivního thrilleru.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
MiqueEala

Nejlíp tohle popisuje „zábavná blbost“. Spíš než scifi je to fantasmagorie. Logika sice dostane nakládačku, ale opravdu zábavným způsobem. A hrdinka příběhu stále prodělává nějaké nadpřirozené proměny, díky kterým vyřeší případ. Jaká klikařka.

8.4.2022 | 4:02:38
ked

Srdcovka, ke které se rád vracím. Zrovna dohleděno potřetí. Některé věci/momenty jsou s odstupem času usměvavé, ale pořád tento seriál patří do mých TOP 5.

22.2.2022 | 21:56:19
Milano33

Fringe je fascinujúci seriál, ktorý posunul hranice nemožného. Seriál sa síce odohráva na pozadí nevysvetliteľných udalostí, avšak pri ich bližšom skúmaní zakaždým zistíme, že nič nie je len tak ponechané na náhodu, nejedná sa o žiadny boží zásah „dues ex machina“, všetko sa dá nejak vedecky vysvetliť. Naoko nesúvisiace prípady v skutočnosti skladajú čriepky mozaiky do väčšieho celku. Postupom času sa odkrývajú jej jednotlivé úlomky, ktoré do seba začnú perfektne zapadať. Celá táto záludná a spletitá konštrukcia sa nakoniec prepája s komplexnou a prepracovanou mytológiou sveta. Ústredné trio, Olivia, Peter a Walter, sú neskutočne psychologicky prekreslené charaktery. Dynamika a chémia medzi nimi je vskutku pozoruhodná a emocionálne puto, ktoré som si k nim vytvoril, je naozaj silné.

25.1.2022 | 1:46:17
letadloxpce

Čekala jsem Akta X, bylo to mnohem lepší. Škoda, že neskončili po třech sériích.

22.11.2020 | 19:58:25
Jarda72

K tomuhle se možná i jednou vrátím, jak to bylo dobré :-)

23.8.2017 | 6:34:40
EdieTheStyx

Celkově viděno skoro třikrát…

26.7.2016 | 0:32:48
Lucifrid

Srdcovka, jež mě chytla hned od začátku a já napjatě sledovala, čím nás tvůrci zase překvapí a kolikrát mi ještě spadne čelist až na zem. Walter byl úžasný, Olivia (ve všech případech) dokonalá a ty neustálé boží nápady ohledně případů, ale i celých sériových linek! Finále druhé a hlavně třetí řady jsou nezapomenutelná a patří mezi ty nejvíc jaw-drop-down momenty seriálové historie.

webmaster
3.7.2016 | 15:18:51
Ilis

Skvělý seriál! Rozhodně ho někdy shlédnu znovu celý. TOP

20.4.2015 | 23:41:13
Dorothea

Úžasný seriál zrovna koukám koukám od první série :-)

3.4.2015 | 17:04:20
dogan1

škoda uspěchaného závěru, ale první 3 série byly excelentní

9.1.2015 | 0:26:32
1

Aktuální epizoda

Epizoda S05E13: An Enemy of Fate

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají fringegirl a Veronique. Poděkování směřujte do fóra.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama