Fringe (Hranice nemožného)
91/100 - 144×

Fringe(Hranice nemožného)

Věříte v nadpřirozeno? Zajímají vás okrajové vědy? Zkoumáte paranormální aktivity? Všechny člověkem nepochopené jevy mezi nebem a zemí lze v angličtině souhrnně označit také jako fringe. A společně se speciálním vyšetřovacím týmem FBI můžete i vy některým záhadám tohoto i jiných světů přijít na kloub.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Akční, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Jasika Nicole (Astrid Farnsworth), Kirk Acevedo (Charlie Francis), John Noble (Dr. Walter Bishop), Blair Brown (Nina Sharp), Anna Torv (Olivia Dunham), Joshua Jackson (Peter Bishop), Lance Reddick (Phillip Broyles)

Olivia Dunham

Olivia Dunham

Povolání: Speciální agent FBI

Věk: 31

Vztahy:

  • Marilyn Dunham (matka)
  • nejmenovaný nevlastní otec
  • Rachel Dunham (sestra)
  • Ella Blake (neteř)

Olivia Dunhamová je speciální agentka FBI na oddělení Fringe, pod vedením Phillipa Broylese. Olivia chtěla být agentkou FBI už odmala, a má k této profesi také některé potřebné vlastnosti jako například intuici, schopnost vyjednávání a mnoho dalších schopností. Na své místo se dostala z části i kvůli respektu, který si získala svým chováním. Olivia vede mnoho vyšetřování paranormálních jevů, založených a vedoucích ke Vzorci. Případy řeší Olivie po boku Petera Bishopa a Waltera Bishopa.


     Biografie:

Dětství:

Olivia se narodila v Jacksonville na Floridě, kde také strávila své dětství.

Olivia se jednou svěřila Peterovi, že když jí bylo pouhých devět let, její násilnický nevlastní otec jednou zbyl její matku, Marilyn. Olivia na základě této události svého nevlastního otce postřelila, ale nedokázala ho zabít. Po nějaké době byl propuštěn z nemocnice a od té doby ho Olivia už nespatřila. O té doby jí nevlastní otce posílá každý rok přání k narozeninám, aby jí dal najevo, že je neustále naživu.

Olivia se v dětství účastnila experimentů prováděných Dr. Walterem Bishopem a jeho kolegou Dr. Williamem Bellam.

Kariéra v FBI:

Olivia vystudovala NCU (Severokarolínská Univerzita) v Chapel Hill, odkud si odnesla titul z kriminálních věd a psychologie. Olivia se následně přihlásila do armády a pracovala jako zvláštní vyšetřovatel v Amerických námořních jednotkách, kde vyšetřovala Sanforda Harrise, který byl obviněn ze sexuálního obtěžování tří žen. Olivia byla nakonec úspěšná a na základě jejího vyšetřování byl Harris zatčen. To způsobilo neshody mezi Olivií a v tu dobu FBI agentem Phillipem Broylesem. Olivia nedlouho na to začala pracovat pro Oddělení vzorce, které on vede.

Při práci pro FBI se Olivia romanticky zapletla se svým kolegou a partnerem Johnem Scottem. Vzhledem k tomu, že se vztahy mezi agenty jsou zakázané, museli Olivia a John držet svůj vztah v tajnosti, i přesto že Olivia tajemství nesnáší.

Práce na oddělení Fringe:

Olivia se k vedení všem případů spadajících pod oddělení Fringe dostala poprvé při vyšetřování incidentu letu 627. Při tomto incidentu ztratila Olivia svého kolegu a milence Johna Scotta a začala se pomalu, ale jistě zamotávat do sítě událostí a informací vedoucích ke Vzorci. Pod svým dohledem má Dr. Waltera Bishopa, jeho syna Petera Bishopa a Astrid Farnsworthovou. Z počátku má k dispozici i svého nového kolegu Charlieho Francise, který jí při mnoha příležitostech kryje záda a shání velmi důležité informace. Společně tvoří naprosto jedinečný tým, který je schopný vyřešit i ty nejzáhadnější případy. Olivia na všech případech pracuje pod dohledem Phillipa Broylese.

Vztahy:

Olivia byla romanticky zapletená se svým kolegou a partnerem Johnem Socttem.

Se svými kolegy na oddělení Fringe má velmi dobré vztahy, to samé platí i o jejím nadřízeném Phillipu Broylesovi, který k ní má pracovní vztah plný respektu.

Sblížila se s Peterem Bishopem, který si však začal s její alternativní verzí poté, co se infiltrovala do našeho vesmíru a celá situace se tím zkomplikovala.


     Osobnost:

Olivia je tvrdohlavá, pracovitá a hlavně vytrvalá. Ke své práci má téměř všechny potřebné vlastnosti, které získala jak zkušenostmi a tvrdou prací nebo vlastnosti, které má už od narození, ať už jde o vedení lidí, vytrvalost nebo odhodlání. Má velmi dobré pozorovací schopnosti.

     Zajímavosti:

  • Olivia využije v některých dílech svou znalost němčiny a arabštiny.
  • Díky pokusům z dětství má schopnost pohybovat se mezi světy, aniž by jí toto cestování způsobovalo jakékoli potíže.
  • Oliviina adresa domů: 1124 Strathmore Blvd, Brighton, MA 02135
  • Po dobu 6 měsíců se učila hrát na hoboj.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Olivia je postava, ktorá sa v každom snaží nájsť to dobré, je dobrosrdečná, odhodlaná a tvrdohlavá.

25.1.2022 | 1:47:27
MichalFingerhutOV

Nevím proč,ale vůbec mi v této roli nesedla!

17.5.2020 | 18:51:02
AbrahamCZ

je blbá… rozhoduje se výhradně díky emocí… kdyby to byla realita nikdy by nemohla dělat v fbi natož v divizi fringe

30.12.2018 | 23:53:26
Pepe891

Jednoznačne najlepšia ženská postava v seriály okolo ktorej sa v úvode točí celý seriál.

13.8.2013 | 14:55:14

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama