Hobbit John Howe

John Howe

John Howe

John se narodil 21. srpna 1957 v Kanadě. Studoval různé vysoké školy zaměřené na výtvarné umění a stejně jako Alana Lee, i jej nejvíce lákala doprovodná kresba k fantasy románům. Je tak znám jako autor ilustrací k mnoha knihám s fantasy tématikou.

0 0
17.8.2009

Datum narozeni: 21.8.1957
Narozen: Vancouver, Kanada
Funkce: ilustrátor knih J.R.R. Tolkiena a designér pro filmové trilogie Pán prstenůHobit

Stejně jako Alan Lee, i John je jakýmsi symbolem výtvarného zpracování Středozemě. Není proto překvapující, že si jej vybral režisér Peter Jackson jako výtvarného poradce k trilogii Pán prstenů. Po velkém úspěchu všech tří filmů se samozřejmě proslulost Johna ještě zvýšila. Následně byl přizván jako výtvarný poradce k filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. A stejně jako Alan Lee, i John byl osloven ke spolupráci na nové Jacksonově trilogii Hobit.


John Howe vydal několik naučných knih, ve kterých jsou jednoduchou formou vysvětleny základy fantasy kresby. John momentálně žije ve Švýcarsku.

(Gandalf a Balrog, autor John Howe)

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

The Battle of Five Armies

Hobit: Bitva pěti armád

Česká premiéra: 11. 12. 2014
Režie a scénář: Peter Jackson
Scénář: F. Walsh, P. Boyens
Hudba: Howard Shore
Hrají: Martin Freeman, Hugo Weaving, Orlando Bloom, Luke Evans, Cate Blanchett, Ian McKellen, Christopher Lee, Richard Armitage, Lee Pace, Manu Bennett, Ian Holm, James Nesbitt, Graham McTavish, Stephen Fry, Sylvester McCoy, Evangeline Lilly, Benedict Cumberbatch
Stopáž: 144 minut

Postavy

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Narozeniny herců

Pán prstenů a Hobit online

Kde si můžete pustit tyto filmy online?

Série Pán prstenů
Série Hobit