Hobbit
96/100 - 64×

Hobbit

Všechno má svůj začátek. Než Středozemě zažila souboj, kdo bude Pán prstenů, vydal se hobit Bilbo na neočekávanou cestu za dobrodružstvím.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | 0 | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Karl Urban (Eomér), Miranda Otto (Eowyn), David Wenham (Faramir), Elijah Wood (Frodo Pytlík), Cate Blanchett (Galadriel), Ian McKellen (Gandalf), John Rhys-Davies (Gimli), Andy Serkis (Glum), Orlando Bloom (Legolas), Mikael Persbrandt (Medděd), Billy Boyd (Peregrin 'Pipin' Bral), Sylvester McCoy (Radagast), Sean Astin (Samvěd 'Sam' Křepelka), Christopher Lee (Saruman), Sala Baker (Sauron)

Sam Raimi jako režisér Hobita?

Sam Raimi jako režisér Hobita?

Ano, tvůrce Spider-Mana podle nejnovějších informací usiluje o místa režiséra Hobita.

0 0
30.12.2006

Na konci roku začalo být ve spojitosti s Hobitem skloňováno jména Sama Raimiho. Ten se proslavil natočením veleúspěšné trilogie o superhrdinu Spider-Manovi. Z druhé strany je ale i tvůrcem kultovní série hororů Evil Dead.

Jedná se tedy o všestranného chlapíka s notnou dávkou fantazie – za Jack­sona by rozhodně nebyl špatnou náhradou. Přesto si většina fanoušků Středozemě nedokáže jako režiséra Hobita představit nikoho jiného, než-li právě Jacksona. Ten se ale kvůli svým sporům se studiem zdá být ze hry.

Zároveň panovala stále se stupňující debata ohledně vypršení práv studia New Line Cinema na zfilmování Hobita. K tomu mělo dojít v roce 2007. Kdyby se tak skutečně stalo, práva by dostal do rukou Saul Zentz – milionář a zároveň ředitel společnosti Tolkien Enterprises. Zentz práva na knihu zakoupil už v roce 1976. V souvislosti s Hobitem se vyjádřil, že pokud se k němu práva skutečně dostanou a New Line si svůj mandát vlastníka smlouvy neprodlouží, osobně se zasadí o to, aby film režíroval Peter Jackson.

Zdroj: 0

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

The Battle of Five Armies

Hobit: Bitva pěti armád

Česká premiéra: 11. 12. 2014
Režie a scénář: Peter Jackson
Scénář: F. Walsh, P. Boyens
Hudba: Howard Shore
Hrají: Martin Freeman, Hugo Weaving, Orlando Bloom, Luke Evans, Cate Blanchett, Ian McKellen, Christopher Lee, Richard Armitage, Lee Pace, Manu Bennett, Ian Holm, James Nesbitt, Graham McTavish, Stephen Fry, Sylvester McCoy, Evangeline Lilly, Benedict Cumberbatch
Stopáž: 144 minut

Postavy

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Pán prstenů a Hobit online

Kde si můžete pustit tyto filmy online?

Série Pán prstenů
Série Hobit

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama