Hobbit
96/100 - 64×

Hobbit

Všechno má svůj začátek. Než Středozemě zažila souboj, kdo bude Pán prstenů, vydal se hobit Bilbo na neočekávanou cestu za dobrodružstvím.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | 0 | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Karl Urban (Eomér), Miranda Otto (Eowyn), David Wenham (Faramir), Elijah Wood (Frodo Pytlík), Cate Blanchett (Galadriel), Ian McKellen (Gandalf), John Rhys-Davies (Gimli), Andy Serkis (Glum), Orlando Bloom (Legolas), Mikael Persbrandt (Medděd), Billy Boyd (Peregrin 'Pipin' Bral), Sylvester McCoy (Radagast), Sean Astin (Samvěd 'Sam' Křepelka), Christopher Lee (Saruman), Sala Baker (Sauron)

Stopáž prvního Hobita potvrzena

Stopáž prvního Hobita potvrzena

V rozhovoru pro časopis Empire režisér Peter Jackson potvrdil stopáž první části jeho trilogie Hobit s podtitulem Neočekávaná cesta. Kolik minut bude tento film tedy ve výsledku trvat, to se dozvíte uvnitř našeho článku, spolu navíc i s pěti speciálními obálkami časopisu Empire s tematikou Hobita.

0 0
24.10.2012

Řekli byste, že když Peter Jackson adaptuje jednu knihu ve třech filmech, nebudou tyto filmy už tak obsáhlé, jako tomu bylo v případě jeho filmového Pána prstenů? No tak schválně, co nám k tomu pan režisér v rozhovoru pro časopis Empire řekl:

„Zatím to vypadá, že Neočekávaná cesta bude o deset minut kratší než Společenstvo prstenu. Oficiálně to tak bude náš vůbec nejkratší výlet do Středozemě. Respektive Společenstvo mělo jen těsně něco málo pod tři hodny, zatímco tohle aktuálně vypadá na 2 hodiny a 40 minut.“

Jinými slovy, Neočekávaná cesta sice nebude tak dlouhá, jako předchozí Jacksonovy výlety do Středozemě, žádný kraťas to ale určitě taky nebude. Na adaptaci třetiny jedné knihy skoro dvě a tři čtvrtě hodiny rozhodně není málo, když si k tomu navíc uvědomíme, že do této cifry ještě nejsou ani započteny závěrečné titulky, na kterých se teprve pracuje. Zároveň se ale nabízí ještě jedna logická otázka: dočkáme se k tomu všemu i v rámci Hobita podobných rozšířených verzí pro DVD (a Blu-ray), jako tomu bylo u Pána prstenů?

A zatímco vám tohle všechno bude vrtat hlavou, můžete si v naší galerii prohlédnout ještě pět speciálních obálek časopisu Emipre s tématikou Hobita, a to konkrétně s Bilbem Pytlíkem, Gandalfem Šedým, Glumem, Galadriel a Thorinem Pavézou:

Zdroj: 0

  • 61354.jpg
  • 61355.jpg
  • 61356.jpg
  • 61357.jpg
  • 61358.jpg

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

The Battle of Five Armies

Hobit: Bitva pěti armád

Česká premiéra: 11. 12. 2014
Režie a scénář: Peter Jackson
Scénář: F. Walsh, P. Boyens
Hudba: Howard Shore
Hrají: Martin Freeman, Hugo Weaving, Orlando Bloom, Luke Evans, Cate Blanchett, Ian McKellen, Christopher Lee, Richard Armitage, Lee Pace, Manu Bennett, Ian Holm, James Nesbitt, Graham McTavish, Stephen Fry, Sylvester McCoy, Evangeline Lilly, Benedict Cumberbatch
Stopáž: 144 minut

Postavy

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Pán prstenů a Hobit online

Kde si můžete pustit tyto filmy online?

Série Pán prstenů
Série Hobit

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama