Indiana Jones
96/100 - 27×

Indiana Jones

Nejslavnější dobrodruh světa. Čtyři filmy, jeden seriál, mnoho her a comicsů. Slavný archeolog s bičem zůstává nedostižným vzorem filmového hrdiny.

USA | 1981 | Rozhoduje se
vysílání
4 sezóny | | 120 minut
hrají
Harrison Ford (Indiana Jones), John Rhys-Davies (Sallah), John Hurt (Harold Oxley), Jim Broadbent (Charles Stanforth), Julian Glover (Walter Donovan), Denholm Elliott (Marcus Brody), Alison Doody (Elsa Schneider), Sean Connery (Henry Jones)

Sallah

Sallah

Indyho egyptský přítel, nezkrotný dobrodruh s dobrým srdcem.

Sezóny 2
1981 - 1989

Informace

Celé jméno: Sallah Mohammed Faisel el-Kahir
Národnost: Egyptská
Datum narození: 7.7. 1897
Představitel: John Rhys-Davies

Základní informace

Sallah byl Indianovým blízkým přítelem po celá desetiletí a pomohl mu najít nejen dva biblické artefakty. Rovněž pomáhal povstalcům ve své vlasti bojovat proti nacistické nadvládě.

Filmy

V Dobyvatelích je Sallah zaměstnán nacisty, kterým pomáhá hledat Archu úmluvy. Když do Egypta dorazí Indy, okamžitě mu pomáhá s identifikací Raova medailonu a zjišťuje, že Němci kopají na nesprávném místě. I když spolu s Jonesem a Marion najdou pravou Studnu duší, jsou odhaleni a zajati. Sallah však přesvědčí nacistického popravčího a znovu spojí síly se svými přáteli, kterým pomůže utéct do přístavu, kde je nalodí na Bantu Wind, loď kapitána Katangy.

V Poslední křížové výpravě je Sallah vyslán Indym chránit Marcuse Brodyho, kterého však v Iskenderunu unesou nacisté. Sallah tedy vyhledá staršího i mladšího Jonese a v autě svého švagra jim pomáhá pronásledovat nacistický konvoj cestující do Údolí půlměsíce. Zde je spolu s přáteli zajat a pouze jako divák přihlíží Indianovu hledání grálu. Poté, co Jones úspěšně splní zkoušky a chrám se zřítí, nasedá Sallah na svého araba a spolu s ostatními vyráží vstříc západu slunce.

(Sallah, Indy a Henry během Poslední křížové výpravy; Foto: Lucasfilm)

Další dobrodružství

V komiksech, seriálech a knižních dobrodružstvích pomáhal Sallah Indianovi najít roztodivné artefakty. Roku 1912 s ním vstoupil do Tutanchamonovy hrobky a s pomocí Osiridova prstenu zastavil machinace zlého německého archeologa Gustava von Trappena. O dvacet jedna let později zase s Indianou našel Kámen mudrců ukrytý v chrámu boha Herma. Poslední zmínky o Sallahovi pak pochází z roku 1941, kdy vede protinacistický odboj v Egyptě.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Indiana Jones 5

Natáčení pátého Indyho se kvapem blíží, proto nezapomeňte sledovat všechny novinky na našem fanwebu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Vznik nápadu s Indiana Jonesem je už dnes prakticky legendou. Když se v létě roku 1977 Spielberg a Lucas poprvé vážněji zamýšleli nad filmem, určitě netušili, jaký úspěch je čeká…

Indiana Jones online

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama