Killjoys Svět Killjoys - část druhá

Svět Killjoys - část druhá

Svět Killjoys - část druhá

Již víme, z jakých planet se skládá Hvězdokupa J, jejíž součástí je i Quad, ve kterém se odehrává seriál Killjoys. A ač se nám první řada pomalu ale jistě chýlí ke konci, dnes vám přinášíme další shrnutí informací ze světa Killjoys. Co víme o místní politice, skupinách obyvatel a Rack?


15 0
11.8.2015

Společenské třídy a politika

Občanství na Qreshi a jeho měsíčních koloniích je jen velmi těžko dosažitelné. Westerley je pro mnohé vstupních bodem, jediné, co je třeba, je ochota pracovat. Pomáhá, že Společnost dává novým přistěhovalcům naději, že by se časem mohli dostat do společenství na Leithu, stát se součástí obchodní třídy. Nebo, v extrémních případech, se mohou dostat přímo na Qresh. Tohle je Quadská verze amerického snu.

(Foto: Syfy)


Ale všichni vědí, že poslední možnost je jen mýtem. Na Qreshi je nejtěžší získat občanství a ve většině případů je dědičné. Právo země je na Qreshi vážným smrtícím byznysem. Pro ty staré, kdysi mocné rodiny, které nyní balancují těmito těžkými časy a společenskými skandály, je ztráta jejich statusu skutečnou a děsivou věcí.

Vzdělávání

Na povrchu té trochy legislativy, která v Quadu funguje, je zde snaha dát dětem na Westerley a Leithu přístup k lepšímu vzdělání a šanci vyniknout při zkouškách, které mají pomoci u těchto „méně šťastných“ dětí identifikovat a sledovat ty s výjimečným potenciálem. Ti, kteří jsou takto identifikováni, jsou posláni do škol na Qreshi,

Společnost

„Společnost“ je obrovská meziplanetární korporace, která zůstává zahalena tajemstvím. Ač je často obtížné poznat, kde končí Společnost a začíná místní vláda, technicky mohou být smrtící příkazy vydány pouze vládními úředníky.

The RAC

Koalice k navrácení a dopadení (The Recovery and Apprehension Coalition) (R.A.C) – neboli “The Rack” – je zcela nezávislá organizace, která zastřešuje Killjoys. Dává těmto agentům licence, řídí je a dohlíží na ně. Má prsty v politice různých světů v celé galaxii a přesto se od nich všech distancuje. Je to svůj vlastní ostrov moci a nebezpečných tajemství.

(Foto: Syfy)

Killjoys

Killjoys jsou profesionálové mnohých disciplín, kteří mají povolení vykonávat určité typy příkazů po celé galaxii. V rámci výkonu příkazů mají širokou pravomoc, ale nemají žádnou moc (ani zájem), co se místních zákonů týče.

(Foto: Syfy)

Ač se často zaplétají do šarvátek a jsou hodně soutěživí, nejsou to žádní pistolníci divokého západu. Být Killjoyem je skutečné povolání s konkrétními pravidly a krutými důsledky při jejich porušení.
(Pro vaši informaci, slovo Killjoys vzniklo spojením slov “joy”, což je slangové slovo pro peníze a “kill”, protože někdy zabíjí. Takže “kill for joy” – zabíjet pro peníze.)

Killjoys mají jediné pravidlo: “Příkaz je vším”.

Nyní si povězme více o “Příkazech”

(Foto: Syfy)

I. Reclamation (Zadržení) – Znovu získání ztraceného / ukradeného zboží
II. Transfer (Převoz) – Když je třeba převést člověka mezi nepřátelskými oblastmi, Killjoys jsou často najímáni jako nezaujatá třetí strana. Bývají to jak mise, kdy dělají ochranku, tak převoz vězňů.
III. Live Warrants (Příkaz přivést živé) – Dopadení; cíl musí být přiveden zpět živý.
IV. Living or Dead (“L.O.D”) (Živý či mrtvý) – Cíl je postradatelný, nebezpečný a pravděpodobně bude vzdorovat. Killjoys mají povoleno dle svého uvážení použít smrtící sílu.
V. Death Warrants (Příkaz k usmrcení) – Schválené nájemné vraždy. Také nazývány Příkazy k zabití.

Příkazy se dělí dle obtížnosti a nebezpečnosti od úkolu najít ukradený náhrdelník po schválené nájemné vraždy, nebo příkazy k zabití. Ne každý Killjoy může dělat každý typ příkazu. Musejí ukázat, že na to mají a že na danou pozici stačí, jako v naší armádě. Killjoys musí mít stejnou hodnost, nebo vyšší, jako vyžaduje daný příkaz, aby se ho mohli chopit. Killjoy první úrovně může přijímat pouze příkazy k zadržení, zatímco Killjoy úrovně čtyři může přijmout jakýkoli rozkaz až do úrovně čtyři.

Diskuze /1

Ivax

good job :)

11.8.2015 | 21:28:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E10: Wargasm

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Milenka a Danyssimo

Přečas na WEB-DL verzi Supe

Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v diskuzi

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Ednu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Uvidíte...

Uvidíte...

Viděli jste...

Viděli jste...

Galerie postav

Galerie postav