Mr. Robot Popis

Mr. Robot

Mr. Robot

Elliot je mladý programátor, který má problém navazovat vztahy s lidmi. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Pracuje u bezpečnostní firmy, kde ale musí skrývat své skutečné umění. Navíc ho osloví tajná hackerská organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa, kteří údajně řídí běh dějin.

Mr. Robot je psychologický thriller, kde je hlavní postavou Elliot Alderson (Rami Malek). Jeho povolání je bezpečnostní technik v IT společnosti AllSafe, kde pracuje společně se svou dlouholetou kamarádkou Angelou (Portia Doubleday). Zní vám to moc obyčejně? Elliot trpí asociální poruchou, která mu brání v navazování tradičních vztahů s normálními lidmi. Spíše se ale jedná o jeho dobrovolnou neochotu mít s průměrnými lidmi co do činění, Elliot je totiž odpůrcem dnešní společnosti, jenž je ovládána korporacemi mnohem více, než si kdokoliv uvědomuje.

(Foto: USA Network)


Samota není Elliotovi nikterak cizí, nemá totiž nikoho, komu by mohl ventilovat své potíže, a to jak v okruhu rodiny, tak i přátel. Proto se čas od času oddává morfinu, který mu pomáhá překonávat jeho psychickou bolest. S jeho úzkostmi se mu snaží pomáhat i jeho terapeutka, jenže té se Elliot nedokáže a především nechce plně otevřít. Elliot je ale z té světlejší stránky také velmi zdatným hackerem. A právě hacking je to jediné, co mu pomáhá navazovat vztahy s ostatními.

Jednoho dne se setkává s tajemným anarchistou a hackerem, který si říká Mr. Robot (Christian Slater), a právě ten dá jeho životu jiný rozměr. Sdělí mu svůj plán, a ten není vůbec skromný – chce od něj pomoc při zničení největšího konglomerátu na světě. Tím samozřejmě myslí E Corp, což je korporace, které zajišťuje bezpečnost právě AllSafe, kde Elliot pracuje. Boj o zlepšení světa ovšem nebude vůbec jednoduchý.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Zoeyy

Top serial.

15.10.2019 | 15:01:30
Kobyone

Líbí se mi jak moc se snaží o autentičnost co se počítačů týče. (oproti filmům a jiným seriálům) Současně to není žádná nuda. 2. série byla lehce zvláštní, ale na konci se chytla a 3. série to zase vrátila do správných koleí.

22.1.2019 | 22:57:41
Wulfi44

Jsem poměrně jednoduchý člověk. Mám rád jednoduché věci. Ale i přesto patří tenhle celkem složitý klenot mezi moje nejoblíbenější seriály. Perfektní atmosféra a dokonalý Rami Malek si těch 100% zaslouží. Občas mi sice ze zápletky jde hlava kolem, ale v tomhle případě mi to vůbec nevadí.

2.11.2018 | 20:32:54
salamalejkum

Nemam rad mainstream. Nemam rad jednoduche veci. Nesledujem primitivne sitcomy a dej predvidatelne blbe pasaze v 80–90% kazdeho serialu. Ano, v tomto si ma tento serial ziskal, naozaj, nie je to tuctovy jednoduchy serial sity na mieru kazdemu. Aj ked vela veci v seriali nesedi, v mnohom to logiku, atmosferu a pribeh to rozhodne ma, 1.sezona = 100% / 2.sezona = 75% / 3. sezona = 85% preto zatial vysledne hodnotim na 80%

16.2.2018 | 12:44:51
StrixCZ

Velmi těžká a temná záležitost, přesto neodolatelně podmanivá.

19.10.2017 | 19:45:41
OlafDark

Až moc psycho seriál, nemám rád nejednoznačnosti, hlavní postava není zrovna hrdina.

webmaster, korektor
13.10.2017 | 10:00:27
Nymeria the direwolf

Po první sérii jasných 100 % :)

13.9.2017 | 22:17:27
nipid

Jeden z najlepších seriálov o spoločnosti, IT, realne hacky, scripty, metódy v hacking/crackingu a social engineeringu do toho „psycho“ Eliot a nenávisť k society… vrelo odporúčam! 9.8/10

11.3.2017 | 19:58:14
natka875

(1. série) Řekla bych že tento seriál je jedinečný. A to hlavně proto, že se nejedná o žádný tuctový seriál kde se odehrává pořad to samé. Na nic si nehraje ohledně drog a společnosti. A zkrátka nevíte co můžete čekat v další epizodě, a to se mi opravdu líbí, jelikož takových seriálu není mnoho. I když nejsem nějaký IT specialista seriál se mi velice líbí. Celý ten creepy podtón – hudba, kamera a především hlavní postava. Rami Malek se na postavu neuvěřitelně hodí a nedokázala bych si představit roli hrát někoho jiného. Postava Elliota je podle mě úžasná, ale nemusí se zamlouvat všem kvůli jeho impulsivnímu charakteru. Když jsem se dokoukala až do konce ani mě to nepřekvapilo. Přijde mi že byl inspirovaný Fight Clubem, což je u mě +. Rozhodně se chystám na 2. sérii.

10.1.2017 | 20:07:52
R.-TedyS

První sérii jsem protrpěl pak jsem se přestal koukat

1.1.2017 | 1:36:04

Stav překladu

Epizoda S04E07: 407 Proxy Authentication Required

cz33%
Odhadované dokončení 20.11. | 22:59

Překlad: @lukascoolarik

Sedí na verze:

  • AMZN, ION10, XLF

Máte otázku k překladu? Položte ji v diskuzi.
Nejdřív ale zkuste zalovit v tomto výstižném FAQ.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejdůležitější hráči

Nejdůležitější hráči

Reklama

Edna na sociálních sítích