Narcos
95/100 - 288×

Narcos

Seriál Narcos je inspirován skutečným příběhem obchodníků s drogami v Kolumbii. V prvních dvou sériích se děj zaměřuje na drogového krále, miliardáře a jednoho z nejobávanějších zločinců na světě Pabla Escobara. Popisuje jeho cestu k ovládnutí obchodu s kokainem nejen v Kolumbii, ale i USA, udržení u moci přes uvěznění, boj s drogovými konkurenty až k samotnému konci. Po smrti Escobara se největším drogovým kartelem stává kartel z Cali. Ve čtvrté sérii se seriál zaměří na drogové kartely v Mexiku.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Netflix | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Dokumentární, Krimi
hrají
José María Yazpik (Amado Carillo Fuentes), Damian Alcazar (Gilberto Rodriguez Orejuela), Francisco Denis (Miguel Rodriguez Orejuela), Alberto Ammann (Pacho Herrera), Pepê Rapazote (Chepe Santacruz Londoño), Pedro Pascal (Javier Peña), Matias Varela (Jorge Salcedo), Michael Stahl-David (Chris Feistl), Boyd Holbrook (Steve Murphy), Wagner Moura (Pablo Escobar)

Rekapitulace epizody The Kingpin Strategy

Rekapitulace epizody The Kingpin Strategy

Máme přeloženy titulky k první epizodě třetí série. Pojďme si zrekapitulovat děj a podívat se na to, co jsme se v této epizodě dozvěděli.

13 0
4.9.2017

Hned v úvodu se setkáváme s Javierem Peñou, agentem DEA, který byl jednou z hlavních postav honu na Pabla Escobara. Ačkoli si to Javier nepřál, po smrti Pabla Escobara se stal slavným. Získal obdiv nejen přátel a rodiny, ale také povýšení. A nejen to, po odchodu Stevea Murphyho, jednoho ze stěžejních protagonistů první a druhé série, se stává právě Javier Peña hlavním vypravěčem příběhu Kartelu z Cali.

Po výletě zpátky do Texasu za rodinou si Peña po svatbě kamaráda povídá v autě se svým otcem o minulosti i o své budoucnosti. Rozhodne se vrátit zpátky do Kolumbie. Shledává se tam se svým starým, ale ne moc zmiňovaným nepřítelem, a to s Kartelem z Cali. Setkali jsme se s nimi v seriálu dříve, ale dosud v něm „Džentlemani z Cali“, jak se jim přezdívá, nehráli klíčovou roli, protože byli zastíněni svým konkurentem, Pablem Escobarem, který zemřel teprve nedávno. Po jeho smrti kartel získal volnou cestu ke zbohatnutí. Mezitím se José Santacruz Londoño, neboli „Chepe“, připravuje na cestu do Spojených států amerických, aby rozjel pobočku kartelu v New Yorku.

(Gilberto odhaluje svůj plán před obchodními partnery kartelu, foto: Netflix)

Čtyři vůdci kartelu shromažďují všechny své spojence do jedné z vil kartelu. Na oslavě se objevuje jeden z Pachových nepřátel, a to Claudio Salazar. Cílem setkání je sdělení partnerům plán kartelu, který ve svém projevu odhaluje šéf kartelu Gilberto Rodriguez Orejuela. Ten spočívá v ukončení všeho obchodu s drogami, násilí na lidech a tak podobně. Obchod utichne až za šest měsíců, během kterých si kartel může, a taky bude, dělat, co se mu zlíbí. V následujícím půl roce se tak budou narkobaroni snažit zdvojnásobit výrobu a zbavit se všech nepřátel kartelu.

Hned na začátku párty kartelu se objevuje malý problém, a to informátor DEA Andrés, který je odhalen a odveden do soukromí novou postavou jménem Jorge Salcedo. Zjišťujeme, že Jorge je vedoucí bezpečnosti kartelu. Andremu je vysvětleno, že kartel o něm a jeho spolupráci s DEA ví všechno, protože takřka vlastní telefonní společnost.

Když se Peña vrací do Bogoty, shledává s Billem Stechnerem, agentem CIA, který mu sděluje svůj pohled na nedávné události kolem smrti Pabla Escobara. Podle něj zátah na Medellínský kartel byl selháním, akce proti Kartelu z Cali musí být provedena jinak, jelikož „Amerika má s Kolumbijí své plány a další krveprolití by to jenom zhoršilo". Peña se Stechnerem nesouhlasí a také se mu nelíbí, že by se měl stíhání Kartelu z Cali vzdát a drogoví dealeři by tak měli vyváznout bez trestu.

(Rozhovor s Billem Stechnerem si představoval Javier Peña jinak, foto: Netlfix)

Zatímco Peñovi poručníci Duffy a Lopez čekají na Andreho, venku někdo zvoní na domovní zvonek. Obávají se, že je to někdo z kartelu. Když otevřou dveře, na zemi uvidí roličku s negativy fotek. Myslí si, že to jsou fotky z párty, na které byl Andrés. Po vyvolání první fotky odhalí, že Kartel z Cali ví o jejich konspiraci vše.

Mezitím je Claudio Salazar, který pochází z Kartelu ze Severního Údolí, přistižen s prostitutkami v místním podniku, kde ho za nevěru vůči Salazarově manželce potrestá Pacho Herrera, jeden ze zakladatelů Kartelu z Cali. Pacho vykoná spravedlnost krutým způsobem a to tak, že ho skoro roztrhne vejpůl před zraky Salazarova bratra a většiny hostů restaurace. Tato akce rozpoutá nebývalý vývoj událostí, to však v danou chvíli nikoho nenapadne.

Jak se vám líbila první epizoda třetí série? Překvapila vás některá z postav? Připojte svůj názor do diskuzi pod článkem.

Diskuze /3

sox

asi jsem slepej a blbej, ale titulky k třetí serii jsem nikde nenašel .. tady ve článku se píše Máme přeloženy titulky k první epizodě třetí série. ale já našel titulky pouze k prvnímu dílu.. Díky za info ..

#2 sox
6.9.2017 | 20:21:37
sox

#1 sox: tak jsem si to po sobě přečetl ještě jedou a musím uznat že jsem blbej i slepej :)

6.9.2017 | 20:23:09
wishmasterX

Jsem rád, že si seriál tak nějak celkově zachoval tu jedinečnou atmosféru předchozích dvou sérií … Ano, Wagner Moura byl v roli Escobara perfektní, ale já ten seriál spíš beru jako takový životopisný / politický dokument, takže nevidím problém v tom, aby to po smrti Escobara nemohlo pokračovat … :-)

7.9.2017 | 14:07:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Titulky k novému seriálu Narcos: Mexico, najdete na novém webu.

Upoutávka na Narcos: Mexico

Thumbnail Play icon

Reklama

Novinky

O čem bude čtvrtá série Narcos?

O čem bude čtvrtá série Narcos?

Třetí série seriálu Narcos byla odvysílaná před několika měsíci a již se začalo spekulovat o čtvrté sérii. Pojďme si shrnout základní informace, které dosud víme.

Fotky

Fotky

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější postavy

Najdete nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama