Person of Interest (Lovci zločinců) Postřehy a teorie k epizodě "RAM"

Postřehy a teorie k epizodě "RAM"

Postřehy a teorie k epizodě "RAM"

Po tří-epizodovém dramatu „The End Game“ se atmosféra v seriálu uvolnila a Finchův tým v klidu dál zachraňoval lidi z „nedůležitého“ seznamu a divák měl jen příliš malé indície k tomu, aby mohl vytvářet teorie o tom, jak skončí třetí série. Všechno, ale vynahradili tvůrci v epizodě RAM, po které už není problémem vytvořit teorii, ale spíše vybrat tu, která je správná. Pokud si chcete připomenout děj šestnácté epizody, přečtěte si tento článek, a pokud jste epizodu již viděli, , nezapomeňtě ji ohodnotit v jejím profilu. Pokud máte nějaké vlastní teorie, podělte se o ně.


0 0
9.3.2014

Úvod: První zarážející moment přišel hned se znělkou seriálu. Ti, kteří seriál sledují pravidelně, vědí, že se po první sérii změnila znělka, ovšem v této epizodě je vidět původní úvodní scéna, která se začne přetáčet zpět v momentě, kdy Finch řekne:

But I needed a partner.


V tento moment se děj vrací do roku 2010, kdy Finch pracuje s panem Dillingerem a Rees je ještě stále u CIA.

Kontrolní: Další důležitá informace, která se tentokrát týká Stroje, přichází s nástupem Kontrolní, která zmiňuje fakt, že Stroj byl spuštěn pod názvem " Northern Lights" , také je zde již v roce 2010 její touha dostat se ke stroji. Doposud také nebyl znám člověk, který vydal rozkaz zabít Nathana Ingrama (Finchova nejbližšího a jediného přítele). Jak jistě všichni víte, Nathan Ingram si ke stroji vytvořil zadní vrátka, aby se dostal k jménům z „nedůležitého“ seznamu, krátce před jeho smrtí mu však Finch přístup odepřel, protože se bál, že by Stroj mohl být zneužit. (Finch měl pravdu, jelikož velice důležitou zápletkou seriálu, je neustálá snaha od zahraničních agentur, získat přístup ke Stroji.)

Teorie minulosti.: Web spoilertv.com uvádí svoji teorii o tom, že poté, co Finch odepřel Nathanovi přístup, Stroj si vytvořil ochranný systém a nepustil do svého systému ani vládu, která tak neměla přístup k důležitému seznamu, a proto najala Caseyho, aby se dostal dovnitř, ten si však kromě toho zkopíroval data – přesněji kód k zadním vrátkům ke stroji – na notebook, a tak se dostal na Finchův „nedůležitý“ seznam. Casey zřejmě při své práci přišel na to, že vláda nechce, aby Stroj zprovoznil, ale aby se dostal dovnitř a oni tak získali nepředstavitel­nou moc.

Teorie budoucnosti: Ale co z toho všeho vyplývá a co nás čeká v následujících epizodách? S velkou pravděpodobností se dá předpokládat přítomnost čínské rozvědky, která měla v této epizodě velkou roli a ve třetí sérii se objevila již v epizodě Aletheia, kde do svých rukou získala Samaritána. Zřejmě nás čeká velký boj, jelikož Root již dává dohromady tým (viz. poslední scéna s Caseym), velký boj se dá očekávat podle jejích slov v epizodě The devil's share. A kdo ví, co si pro nás tvůrci ještě všechno přichystali, jelikož tato epizoda nabitá novými informacemi a poznatky byla zřejmě „jen“ branou pro velký konflikt (možná největší konflikt celého seriálu) konce třetí série. Co myslíte, že nás čeká?

Thumbnail Play icon

Diskuze /2

snehulakobrovsky

Fantastická epizoda.. Ještě by mě zajímalo, kdo v minulé epizodě byl ten Hlas v telefonu.. :) pro mě je tento seriál nejlepší náhrada za skončený Lost :)

#2 thingol
10.3.2014 | 22:55:05
thingol

#1 snehulakobrovsky: nejlepší náhrada za skončený Lost… presne preto ho pozerám! na rozdiel od LOST-u kde si z nás scenáristi urobili dobrý deň a z mystery – thrilleru nakoniec urobili telenovelu; tu je konšpirácia v hlavnej úlohe – verím, že to smeruje k naozajstnému odhaleniu.

14.3.2014 | 0:42:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec se blíží

Co nás čeká ve finále?


Poslední záběr

POI Noir, The final scene shot of #personofinte­rest #thend

Fotka zveřejněná uživatelem Chris Fisher (@widgetfactoryco), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2016–06–17T16:46:29+0­0:00“>Čen 17, 2016 v 9:46 PDT</time>


Trailer: Sbohem

Thumbnail Play icon

Reklama

Hlasujte: Kdo (ne)přežije finále?

Kdo zemře během finále seriálu?

44%
27%
12%
9%
8%
162 hlasů

Podělte se o své tipy!

Nolanův nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá ve spolupráci s J.J. Abramsem nový sci-fi seriál s názvem Westworld. Více se o jeho novém projektu pro HBO dočtete uvnitř článku.

Fotografie

Fotografie