Reign (Království)
89/100 - 173×

Reign(Království)

Seriál sledující osudy Mary, královny Skotů, která ve svých patnácti letech přijíždí na dvůr francouzského krále, aby si vzala korunního prince Francise. Jenže svazek není ještě stvrzen a podepsán; vše záleží na politice, náboženství a tajných spojenectvích, než na volbách vlastního srdce.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | CW | 40 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Alan Van Sprang (Henry II.), Megan Follows (Catherine de Medici), Toby Regbo (Francis II.), Caitlin Stasey (Kenna de Poitiers), Anna Popplewell (Lola Narcisse), Adelaide Kane (Marie Stuartovna), Rossif Sutherland (Nostradamus), Torrance Coombs (Sebastian "Bash" de Poitiers), Sean Teale (Louis Condé), Craig Parker (Stéphane Narcisse), Celina Sinden (Greer Castleroy), Jonathan Keltz (Leith Bayard), Rachel Skarsten (Elizabeth I.)

Reign

Reign je nové, historické drama v seriálové podobě. Jeho tvůrcem je Laurie McCarthy. Seriál je zaštítěn televizní stanicí The CW, která ho bude vysílat v seriálové sezóně 2013–14. Série sleduje osudy mladé Marie Stuartovny, královny Skotska, ve Francii 16. století.

Foto: CW


Mladá Mary, královna Skotska od svých šesti let, je tvrdohlavá panovnice – krásná a vášnivá, připravená na převzetí moci. Společně se svými čtyřmi nejbližšími přítelkyněmi a dvorními dámami přijíždí do Francie roku 1557. Zde, na dvoře francouzského panovníka, má vytvořit silné spojenectví mezi Skotskem a Francií v podobě zasnoubení s královým synem, Francisem. Jenže svazek není ještě stvrzen a podepsán; vše záleží na politice, náboženství a tajných spojenectvích, než na volbách vlastního srdce.

Princ Francis je sice fascinovaný mladou dívkou, přesto se jako většina mladých mužů nehodlá tak brzy oženit, obzvláště kvůli předchozím pletkám s dvorní dámou a jeho vlastním námitkám ohledně spojenectví se Skotskem. Další komplikací je Francisův nevlastní bratr Bash, který navzdory svému nemanželskému statusu zůstává v králově velké přízni.

Nelítostní nepřátelé a temné síly usilují o zmaření Maryiina sňatku s Francisem, dokud se neobjeví zahalený rádce, jenž se stane jejím spojencem. S nebezpečím a sexuálními intrikami na každém temném rohu, Mary se svými přítelkyněmi vzchopí a pokusí se hrdě čelit všem nesnázím, připravena vládnout nové zemi a vytvořit rovnováhu mezi potřebami její země a vlastního srdce.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ElisTheDalek

Pokaždé, když si vzpomenu na tuhle zrůdnost, chce se mi zvracet

3.5.2020 | 23:31:00
PStark

I když člověk ví jak to dopadne, za mě super

14.10.2019 | 19:53:58
Jana93

Nevím jestli se smát nebo brečet. Z nudy a zvědavosti dávám 1.sérii stále šanci…bohužel zatím v tom nevidím nic než, že to má úroveň pro duše dívek hledající mladistvou romantiku, ale „Das ist alles“ Osobně od historických seriálů očekávám jak dobovou hudbu, tak kostýmy, prostředí a hlavně atmosféru té staré doby. Ale toto? Z historického pohledu mi to připadá jako pěkně nevydařené smoothie (a to je jemné označení). Co se týče kostýmů postav k dané době, tak se chytám za vlasy a při faktu, že místo toho aby „urození“ řešili státní problémy (prosím pěkně vždyť mezinárodní politika se Španělskem nebo Evropou prakticky neexistuje), tak je to jen banda puberťáků, řešící své dospívající výstřelky a hormony. Tohle je zkrátka středověký high school musical… už jen chybí aby začali zpívat

18.6.2019 | 16:47:47
grep

Tož historické romány a seriály nemusím, bo je od začátku jasné, jak to dopadne.To, co je možné měnit, a domýšlet jsou důvody a pohnutky,.. a těch se autoři tohoto seriálu zhostili podíváníhodně. 1,2. a 4. série 80.%, 3. série 60%. Ujasnila jsme si, že královnou být nechci,

3.9.2018 | 23:32:40
OliviaBenson.

1. série byla naprosto dokonalá.. už jen díky ní tento seriál navždy zůstane na seznamu mých nejoblíbenějších seriálů :-) s Condém (a vlastně s celou 2. sérií) to upadalo, ale po jeho odchodu mě Reign opět začlo bavit, samozřejmě jen do Francisovy smrti.. byť je mi jasné, že to byl důležitý moment jak historický, tak seriálový, stejně to bez něj nikdy nebude ono :-( zbytek 3. série jsem nějak protrpěla, teda až na tu souhru a sjednocení mezi Mary a Catherine <3 ale aktuální 4. série je asi hned po 1. má nejoblíbenější.. neskutečně mě baví sledovat všechny 3 dvory, hlavně starý dobrý francouzský (Narcisse, jeho syn Luc a Catherine mě baví (y) ), neméně ten skotský (Mary je perfektní, stejně jako James a Greer, za to Darnley vůbec :D) a o něco méně pak ten anglický (otravná Elizabeth :D)

12.6.2017 | 20:31:04
Creepy_Janee

Zatím jsme shlédla 11 dílů. Seriál bych hodnotila spíše jako průměrný. Historické seriály mám velmi ráda, tady mi (stejně jako všude jinde nejspíš) vadí, že postavy jsou vykresleny černobíle (špatný-dobrý). Nejlépe je ztvárněna královna Kateřina (jejím hereckým výkonům opravdu věřím) a král Jindřich, bez nich bych seriálu dala tak 40%. Dějová linka je poměrně slabá – trochu jako v současných dívčích seriálech, a neustálé hledání sporů, někdy až směšných. Více bych ocenila reálnější vykreslení královny Marie. Co se mi velmi líbí jsou kostýmy. Sice neodpovídají zcela dané době, ale jsou velmi dobře zpracované. Bod k dobru mají i za „ducha“ Clarisu a Nostradama.

8.1.2017 | 19:40:46
pip1979

Škoda, že je už konec. Bez Františka to není ono.

26.8.2016 | 13:55:40
Alvin

Jako každý seriál má své kladné či záporné stránky. První zápor je dle mne, že se nedrží tak úplně historie. Navíc se mi zdá, že většina postav je nemastná. To nejde říct o Catherine de Medici. Podle mě to není jen nejlépe zahraná postava, ale zároveň velmi realistická. Mary jsem se začátku moc nemusela, ale v průběhu seriálu se mi zlíbila natolik, že si troufám říct, že není špatně vymyšlená. Třetí kámen úrazu (obzvlášť v posledních dílech) je pobyt Mary ve Francii. V historii se tvrdí, že téměř okamžitě odjela do své domoviny. Ovšem, jeden z největších katastrof z celého seriálu je dítě Francise s Lolou. Dá se to přehlédnout, ale podle historie to není dobré. Kladnou věcí seriálu jsou vyvedené kostýmy, spojené s dneškem a 16.století. Hlavně vztah mezi královnami. :-D

26.1.2016 | 14:48:17
ivanakru

Reign je pěkný seriál, ale také musím souhlasit s ostatníma že po smrti Francise již seriál není to co dříve a i když jsem z koukla další díly už to není ono,zatím mě ten průběh nadále nechytl za srdce.

10.12.2015 | 23:33:09
1

Stav titulků

Epizoda S04E16: All it Cost Her...

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @channina

Překlad sedí na verze Reign:

  • … HDTV.x264-KILLERS

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit.
O vaše dojmy a pocity z aktuální epizody se podělte v diskuzi.

První upoutávka na čtvrtou řadu

Thumbnail Play icon

Reklama

Představitelka Mary hovoří o finálové sérii

Rozhovor s Adelaide Kane o finálové řadě

Rozhovor s Adelaide Kane o finálové řadě

Představitelka skotské královny Marie Stuartovny prozradila fanouškům seriálu několik informací týkajících se nadcházející čtvrté řady. Předem tedy upozorňujeme, že článek obsahuje spoilery.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama