Supernatural (Lovci duchů) Shrnutí a postřehy z The Bad Seed

Shrnutí a postřehy z The Bad Seed

Shrnutí a postřehy z The Bad Seed

Winchesterové mají ještě jeden hlavní problém z minulé řady – Castiel je stále pod vlivem Rowenina kouzla, které z něj dělá krvežíznivého vraha. Tento týden, Sam a Dean konečně přijdou na to, jak pomoci jejich okřídlenému kamarádovi.


12 0
25.10.2015

Zatímco se ale Winchesterové zaobírají Rowenou a jejím „Mega sletem“, Crowley se snaží oblbnout Amaru doufajíc, že se Temnota stane jako spojencem. Jakým překvapením je fakt, že Amara je rozumná a možná ne tak špatná.

Sam a Dean, lovci čarodějnic

Castielovi je stále hůř a hůř vlivem Rowenina kouzla a Sam a Dean musí řešit i další problémy, takže nakonec pátrají po Roweně, aby odstranila kouzlo, a Metatronovi, aby jim poskytl nějaké informace o Temnotě.


Mezitím Rowena nabírá čarodějnice ze starého Velkého sletu do svého nového Mega sletu (asi si ani neuvědomuje, jak hloupě to zní). Sice vlastní Knihu zatracených, ale jdou po ní Winchesterové a když ještě zjistí, že Crowley nezemřel, ví, že je s ní konec.

Sam a Dean pomocí jiné čarodějnice vystopují Rowenu a zajmou jí, ale Castiel mezitím zmizí z bunkru. Když ho vystopují, Rowena z něj sejme kletbu, čímž ho vyléčí, ale nakonec uteče (a stále vlastní Knihu zatracených). Naštěstí Winchesterové získají alespoň Kodex, takže Rowena nemůže překládat žádná kouzla.

(Rowena sice uteče s Knihou zatracených, ale bez Kodexu, bez spojenců a s Winchesterovými a Crowleym v patách. Autorství: CW.com)

Strýček Crowley a temná Amara

Crowley zoufale touží mít Amaru na své straně, takže jí slíbí, že ji ochrání před Bohem. Také se pokouší malou Amaru vychovávat tím, že jí učí cenné poznatky, jako například Hitlerovy proslovy. Amara se zdá ale rozumná a zároveň naštvaná, že ji dal Bůh pod zámek a pak vytvořil svět. Chce si dělat věci po svém, což v podstatě znamená, že chce převzít vládu nad světem a stát se novým Bohem.

Nicméně i přes Crowleyho snahu vytvořit v Amaře zlo, Amara se nezajímá o dobro či zlo, Nebe či Peklo nebo lidi. Jasně, sice požírá lidské duše (a na konci epizody se stane teenagerem), ale nezdá se být úplně špatná. A navíc asi úplně nesouhlasí s tím, co Crowley dělá.

(Crowley se snaží získat Amaru na svou stranu, ale je jen otázkou času, kdy ho podrazí. Autorství: CW.com)

Anděl a démon vejdou do baru…

V další ze zajímavých scén této epizody se potkají anděl a démon v baru a místo toho, aby spolu bojovali, tak si dají drink a klábosí. Oba jsou zmatení, protože v Pekle a Nebi se rozezněl alarm a na obou místech vládne chaos. Nakonec chtějí spolupracovat, vzít věci do svých rukou a vyřešit situaci.

(Budou andělé a démoni nakonec spolupracovat, aby se zbavili Temnoty? Autorství: CW.com)

Postřehy a přání

  • Ačkoli to v minulém díle, že Amara bude hlavním záporákem série, po této epizodě se mi spíš zdá, že je nepochopená.
  • Opravdu požírá Amara jen duše? Nebo v podstatě esenci bytostí?
  • Stejně jako v minulé řadě Jensen režíroval třetí epizodu, která prostě byla oproti přechozím taková… nijaká. Jednotlivé části epizody samy o sobě fungovaly dobře, ale dohromady…
  • Poté co Rowena prozradila Deanovi její dohodu se Samem, čekám, že v dalších epizodách se to projeví řečmi typu „Nedá se ti věřit“.

Příští týden v Supernatural se věci vrací do normálu – Sam a Dean se vydávají na lov hybrida vlkodlak/upír. Dean ho nazve vlkopír, já si myslím, že je to Klaus.

Diskuze /1

Car

tak to by byla docela prdek kdyby to byl Klaus :D

25.10.2015 | 17:05:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

War of the Worlds

War of the Worlds

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás