Survivor (Kdo přežije)
93/100 - 110×

Survivor(Kdo přežije)

Soutěžící odříznutí na odlehlých ostrovech nebo v divočině daleko od civilizace. Jejich úkol v této reality show je jediný: přežít. A tím taky vyhrát hromadu peněz, pokud se jim podaří odrovnat své soupeře a dostat se nenápadně do přízně ostatních. A že takových pár týdnů života bez elektřiny či pořádného jídla nejsou žádný med, o tom nás soutěžící přesvědčují už mnoho sezón.

USA | 2000 | Pauza
vysílání
48 sezón | CBS | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Reality show

S36E01: Can You Reverse the Curse? (Part 1)

S36E01: Can You Reverse the Curse? (Part 1)

První až třetí den soutěže. Dvacet soutěžících rozdělených do dvou kmenů Malolo a Naviti se dozvídá, co na ně v této sérii čeká. Budou muset učinit spoustu rozhodnutí, pokusit se napravit chyby bývalých hráčů a obrátit tak jejich neúspěch ve vlastní prospěch.

sk
28.2.2018
8 185 000
48 minut

Jeff všechny vítá v nové sérii. Vysvětluje jim pravidla a připomíná chyby, které učinili hráči z minulých sérií. Jeff jim odhaluje, že v této sérii na ně bude čekat Ostrov duchů, který je pohřebištěm špatných rozhodnutí v Survivoru. To znamená, že všechny výhody či symboly, které byly špatně zahrané, nebo nebyly zahrané vůbec, se vracejí do hry. Soutěžící tak budou mít možnost změnit prokletí těchto předmětů nebo budou čelit stejnému osudu, jako bývalí hráči.

Soutěžící jsou rozděleni do dvou kmenů – oranžový kmen Malolo a fialový kmen Naviti. Všichni soutěžící se obávají toho, aby to nebyli zrovna oni, kdo učiní špatné rozhodnutí. Avšak již hned na začátku musejí jedno takové rozhodnutí udělat – musejí si zvolit jednoho člena, který bude zastupovat jejich kmen. Malolo vybralo Brendana a Naviti Chrise. Jeff oba požádá, aby ze svých kmenů vybrali jednoho člena, který se zúčastní fyzické části soutěže a jednoho, který bude řešit skládačku. Za Malolo tak nastupují Michael a Laurel, za Naviti Sebastian a Desiree.

  • Popis výzvy o odměnu: První člověk musí překonat několik překážek a na konci tratě vyhrabat klíč. Takhle to musí proběhnout třikrát, aby hráč vyhrabal tři klíče. Druhý hráč poté pomocí klíčů otevře zámek u skládačky a musí ji vyřešit. Oba kmeny obdrží rendlík, mačetu a malou zásobu rýže. Vítězný kmen získá rybářské náčiní a pomůcky na stavbu přístřešku. Ale je tady jeden zvrat. Jakmile se začne řešit skládačka jednoho týmu, tak Jeff spustí odpočet, v jehož průběhu se může vůdce kmene rozhodnout, že jeho kmen výzvu vzdá. Díky tomu si jeho kmen zajistí rybářské náčiní, avšak druhý kmen obdrží košík vajec a křesadlo na založení ohně.

Michael i Sebastian začnou rychle, ale postupně jim ubývají síly. Sebastian získá tři klíče první, takže Desiree začíná se skládačkou dřív. Nicméně, kmen Malolo moc nezaostává. Jakmile se odpočet blíží ke konci, Chris se rozhodne výzvu vzdát, aby jeho kmen získal rybářské náčiní. Takže kmen Malolo vyhrává soutěž. Člen kmene Naviti Domenick z Chrisova rozhodnutí moc nadšený není. Jeff dává každému kmeni mapu, která je dovede k jejich ostrovu.

Kmen Malolo v táboře oslavuje svou výhru. Vzájemně se seznamují a začínají se založením tábora a stavbou přístřešku. Donathan a Laurel jdou do džungle najít nějaké zásoby, kde se Donathan přizná, že je gay z Kentucky, který zatím moc nikde necestoval, takže nemá tolik zkušeností. Oba se dohodnou, že budou spolupracovat.

V kmeni Naviti se také všichni seznamují. Domenick má zkušenosti se stavařinou, takže zorganizovává stavbu přístřešku. Chris a Sebastian se rozhodnou uzavřít spojenectví, protože zjistili, že oba pocházejí z Floridy. Oba se dohodli, že by jako první měl vypadnout Domenick, který bude určitě plánovat jejich vyřazení.

Další den v kmeni Malolo začíná nešťastně, neboť Jacobovi uplavaly boty. Jacob se cítí v kmeni zranitelně, proto se vydává hledat symbol imunity. Zbytek kmene si toho všimne a hned se cítí z Jacoba nervózně. Když se později celý kmen vydává hledat jídlo, tak se Jacob přihlásí, že zůstane v táboře a bude se věnovat rozdělání ohně, je to však záminka, aby mohl prohledat nádobu s rýží. Bohužel, žádnou nápovědu nenajde.

Kmen Naviti finišuje se svým přístřeškem a Wendell sestavuje past na kraby, kterou mu pochválí Domenick. Wendell se cítí s Domenickem dobře a proto uvažuje, že s ním uzavře spojenectví. Později se Wendell setká se Sebastianem a ptá se ho, koho by vyřadil jako prvního, načež mu odpoví, že Domenicka. Wendell mu řekne, že si myslí, že je Domenick v pohodě a že by měli uvažovat o někom jiném. Wendell ale všechno Domenickovi prozradí. Ten se domnívá, že za plánem vyřadit jej jako prvního stojí Chris.

  • Popis výzvy o imunitu: Soutěžící poběží přes síťový most. Dále budou spolupracovat, aby získali dva zavěšené pytle s lany. Tyto lana použijí, aby přitáhli těžký vozík, ve kterém jsou kousky skládačky. Pomocí těchto kousků skládačky musejí sestavit velkou krychli. První kmen, který složí skládačku, vyhraje imunitu. Pokud vyhraje kmen Naviti, tak získá i křesadlo. Navíc, někdo z poraženého kmene bude prvním návštěvníkem Ostrova duchů.

Kmen Naviti má malý náskok. Nyní musí kmeny svůj vozík naložit třemi kousky skládačky a přitáhnout pomocí lan vozík. Kmen Naviti zvyšuje svůj náskok. Avšak musejí ještě přitáhnou další tři kousky skládačky. Pro všechny je to velmi vyčerpávající, ale kmen Naviti je první, kdo má všechny díly skládačky. Kmen Malolo je má za chvíli také. Nakonec tuto soutěž vyhrává kmen Naviti. Naviti teď musí vybrat jednoho člena kmene Malolo, který pojede na Ostrov duchů a vyhne se tak kmenové radě. Na tento ostrov je poslaný Jacob.

Jacob přijíždí na Ostrov duchů. Myslí si, že zde bude něco, co mu ve hře pomůže. Jacob je překvapen výzdobou ostrova, kde je plno relikvií z minulých řad. Najde tabuli s několika destičkami, kde je napsané, že má jednu rozbít. Uvnitř najde vzkaz, že má následovat oheň. Dojde až ke stolu, kde na něj čekají instrukce. Jsou tady tři bambusové schránky, ta uprostřed je zamčená, což znamená, že v jedné z těch dvou zbylých se nachází klíč. Pokud Jacob najde klíč, tak získá nějakou výhodu, pokud ne, tak přijde o svůj hlas na následující kmenové radě. Naštěstí se mu povede otevřít schránku s klíčem. Když odemkne zámek, tak zjistí, že uvnitř je dědičná imunita ze série Game Changers, kterou tehdy našla Sierra. Dle instrukcí může Jacob obnovit moc této výhody tím, že ji pošle někomu z druhého kmene. Jacob se rozhodne poslat ji Morgan. Tato imunita může být použita pouze, když ve hře zůstává 13 nebo 6 lidí. V případě, že držitel této imunity vypadne, musí ji předat někomu jinému.

Mezitím se v kmeni Malolo všichni baví, co udělat, aby příště vyhráli. Gonzalez radí, že by si příště měli lépe prohlédnout jednotlivé dílky skládačky, jejich barvy a vzory, aby věděli, kam patří. Donathana toto naštve, protože tohle přesně během soutěže navrhoval. Donathan si myslí, že má na zádech terč, ale chce ho přenést na Gonzalez. Proto řekne Libby, Michaelovi a Stephanie, že mu Gonzalez přebrala jeho nápad a navíc mu během výzvy řekla, aby ztichl. Gonzalez, Brendan a Jenna také mluví o hlasování. Gonzalez navrhuje, že by měli vyřadit Donathana. Později mluví Stephanie, Libby, Michael, Jenna a Laurel o strategii. Stephanie přiznává, že Donathan je slabší hráč, ale mohl by v budoucnu více spolupracovat. Stephanie by proto raději vyhodila Gonzalez, naopak Michael by raději vyřadil Donathana.

Jeff Probst vitá všechny na kmenové radě. Všichni jsou nadšení z toho, že můžou být ve hře. Zároveň se obávají toho, co na Ostrově duchů zažije Jacob. Přiznávají, že původní plán celého kmene bylo vyřadit Jacoba, tento plán však byl překažen. Celý kmen chce, aby byli co nejsilnější, aby vyhrávali výzvy. Stephanie ale zdůrazňuje, že jsou různé typy síly. Gonzalez se cítí nejistě, proto si jde potichu promluvit s Michaelem a Brendanem, jestli stále platí vyřazení Donathana. Následně si začínají šeptat všichni vzájemně, jediný Donathan je mimo. Po přečtení hlasů vyjde najevo, že vyřazeným hráčem se stává Stephanie Gonzalez v poměru 8–1.

Shrnutí epizody

Odměna Imunita Ostrov duchů Vyřazený hráč
Malolo Naviti
Jacob
NÁLEZ: Dědičná imunita
PŮVOD: Game Changers – Sierra
DAR PRO: Morgan

Gonzalez
1. vyřazený
20/20
8–1
Den 3

Zdroj: CBS, Foto: CBS

Upoutávka k sérii:

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
anMu

Tak tomu se říká rekt :D. Jsem se mohl posrat smíchy, když jsem viděl tu fiflenu jít hned potom jejím šeptacím kroužku na TC.

9.3.2018 | 4:00:26
Lazaxter

To domlouvání na radách je fakt strašný, ale aspoň jsme se tady díky tomu mohli zasmát…

3.3.2018 | 11:17:16
Cocafull

Výborný první díl. Koncept Ghost Island se mi moc libí. Hlavně to, že tam dostávají pravé autentické předměty spjaté s historii Survivora. Pro mě jako skalního fanouška je to jako sen :) Škoda, že Gonzáles šla hned pryč, byla hned moje oblíbená. Hned se jim to vyloučení vymstilo, kdyby v té challenge byla, tak třeba vyhrají. A Jakob mě taky mrzí, byl to sympaťák a dali ho ven jen protože byl trošku jiný :/

2.3.2018 | 21:35:00
GoogleMaps

Chtěl jsem jí fandit.. no nic :D

2.3.2018 | 0:11:35

Nepřehlédněte

Královny Survivoru spolu opět soupeří, tentokrát ve vražedné hře

Královny Survivoru spolu opět soupeří, tentokrát ve vražedné hře

Sandra Diaz-Twine a Parvati Shallow. Jedna oficiální královna Survivoru a druhá neoficiální. Obě se o titul královny stále přetahují a nyní mají možnost si spolu opět zasoupeřit v show s názvem The Traitors, kde bude jedna moct tu druhou zavraždit.

Reklama

Oblíbení soutěžící S42

Galerie

Galerie

Největší oblíbenci

Filtr seriálů
Reklama