The Acolyte (Star Wars: Akolytka)
50/100 - 48×

The Acolyte(Star Wars: Akolytka)

Jediové měli před Epizodou I ze světa Star Wars velkou moc. Tento seriál se zaměřuje nejenom na ně, ale zároveň i na temnou stranu, která v posledních dnech Vrcholné republiky začala výrazně narůstat.

USA | 2024 | Pauza
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Amandla Stenberg (Mae Aniseya), Amandla Stenberg (Osha Aniseya), Lee Jung-jae (Sol), Dafne Keen (Jecki Lon), Charlie Barnett (Yord Fandar), Rebecca Henderson (Vernestra Rwoh), Manny Jacinto (Qimir), Carrie-Anne Moss (Indara), Joonas Suotamo (Kelnacca), Dean-Charles Chapman (Torbin), Jodie Turner-Smith (Matka Aniseya), Margarita Levieva (Matka Koril)
redaktoři
tom99

Teorie: Co tak špatného provedl mistr Sol?

Teorie: Co tak špatného provedl mistr Sol?

Seriál nám již delší dobu naznačuje, že Jediové na Brendoku udělali ohromnou chybu, která se s nimi veze až do současnosti seriálu The Acolyte. Co tak hrozného mohli ochránci míru v galaxii udělat? A může za to skupinka všech Jediů, nebo je vinen především mistr Sol?

6 0
9.7.2024

Seriál nám s každým dílem předkládá jednu záhadu za druhou. Čím více se blížíme finále, tím více je jasné, že Jediové tenkrát na planetě Brendok spáchali něco, na co stoprocentně nejsou pyšní. A zřejmě o tom pomlčeli (jak je ostatně v seriálu dobrým zvykem) před ostatními Jedii a hlavně před Radou Jediů, která musí být v tomto období velice nepopulární, když ji nikdo nechce do ničeho zasvětit.

Jenže co se tak hrozného mohlo stát? Jediové pouze usilovali o to, aby Mae a Oshu podrobili svým testům a případně odvedli do Chrámu Jediů. Zmatečná a nepříliš oblíbená třetí epizoda (Destiny) nám ovšem nabídla pohled na vypálenou vesnici čarodějek, kdy ani jedna z covenu nepřežila. Jak se to přesně stalo, se zřejmě dozvíme v příští epizodě.

Pojďme si tedy zaspekulovat, co se stalo. Celý seriál značně zpochybňuje jedijskou víru. Cizinec Qimir jasně naznačoval, že ne každý se chce řídit pravidly Jediů a i jiný uživatel Síly může usilovat o svobodu či svého vlastního učedníka bez dozoru a diktátu Jediů. V podobném duchu by se mohla nést i sedmá epizoda, která nabídne stejnou myšlenku.

Jediové si zkrátka mohou interně vyhodnotit, že čarodějky pod vedením Matky Aniseyi užívají Sílu v ne takové podobě, která se jim zamlouvá. Jejich Síla může mít napojení na tu temnou, jejich praktiky mohou být v rozporu s kodexem Jediů či ještě hůř – čarodějnické umění mohlo vzejít z učení a tradic nějakého Sitha.

(Teorie: Co tak špatného provedl mistr Sol? Foto: Disney+)

Pokud by Jediové na něco takového přišli, mohli by se rozhodnout s covenem čarodějnic ihned skoncovat. A i když se to zdá jako drastická metoda, k něčemu podobnému nás seriál zřejmě dovede. Jediové mohli o eliminaci čarodějek pouze uvažovat, ale jejich rozhovor mohla vyslyšet kterákoliv z čarodějek, která následně na Jedie zaútočila. A posléze již nebylo cesty zpět.

Mohli bychom tak dostat obdobnou scénu jako v Epizodě VIII, kdy Luke Skywalker na kratičký moment zvažoval vraždu svého synovce, ale následně si to rozmyslel. Bohužel při zažehnutí světelného meče se Ben Solo probudil a posléze už nebylo návratu. Jedie na Brendoku by mohl potkat podobný osud, kdy jen rozprava o čarodějkách může odstartovat sled událostí, které již nepůjdou zastavit.

Po nechtěném usmrcení pár čarodějek se tak klidně může stát, že Jediové (resp. mistr Sol) vyvraždí i zbytek vesnice. V traileru taktéž bylo vidět, že minimálně Kelnacca bude pod vlivem covenu a zřejmě bezmyšlenkovitě zaútočí na padawana Torbina, který samozřejmě musí přijít k jizvě, kterou jsme viděli ve druhé epizodě. Ať už se nám to líbí nebo ne, Jediové budou mít s největší pravděpodobností na svědomí smrt všech čarodějnic a hlavní roli v tom sehraje mistr Sol, který toho bezesporu z jedijské čtveřice tají nejvíce.

Sluší se připomenout, že jako jediný zůstal Jediem na Coruscantu. Torbin se oddal slibu barash, Kelnacca studoval umění čarodějnic na Khofaru a Indara se nechala odvelet na zapadlou planetu Ueda, kde měla klid. Zdá se, že jen mistr Sol se s událostmi na Brendoku dokázal vypořádat nejlépe, zatímco ostatní cítili vinu.

A co podle vás provedla čtveřice Jediů?

Diskuze /7

captain

Vměšovali se pod záminkou, že hledají soustředění energie síly zvané zhuštění. Zřejmě neznají „základní směrnici.“ Což je samozřejmě z jiného seriálu, ságy. Ovšem využili právo řádu Jediů „testovat“ kohokoli kvůli „síle.“ A v tomto případě to Rada zrovna moc nechválila, není-liž pravda?!

10.7.2024 | 15:59:43
10.7.2024 | 18:53:30
default

Sol tohoto v teto posledni epizode posr@l hodne… At uz nevedomky nebo s dobrym umyslem. :D

10.7.2024 | 23:11:37
klokin

Čtveřice jediů se provinila především účinkováním v tomto seriálu. Smrt jejich postav jim je odměnou i vykoupením. Nepochybuji, že se na ni každý z nich těšil každou minutu natáčení.

11.7.2024 | 14:10:54
RákosníčekZbrčálníku

Ten herec (který není vůbec špatný)v tom hraje

12.7.2024 | 13:08:04
RákosníčekZbrčálníku

#2 L0newolf: Na konci se objeví a řekne „Cover this BS we must“

12.7.2024 | 13:08:44
RákosníčekZbrčálníku

Sorrym jestli se tahle sračka někomu libi a řiká si, že má rád Star Wars tak je dement protožete to hle je takoveje odpad, že smad ani Jíra od večerky na to nemá

13.7.2024 | 6:22:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Novinky

Finále seriálu The Acolyte přivedlo dvě velké mega postavy ze světa Star Wars

Finále seriálu The Acolyte přivedlo dvě velké mega postavy ze světa Star Wars

První řada seriálu The Acolyte se primárně soustředila na nové postavy. Tvůrci mají ale nápady i na další řady a dokonce se netají i tím, že by chtěli přivést i známější postavy. A právě dvou takovýchto velikánů jsme se na kratičký okamžik dočkali. Článek obsahuje spoilery.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Tvůrci mají plány až na další tři řady, ve hře je i napojení na Darth Plagueise

Tvůrci mají plány až na další tři řady, ve hře je i napojení na Darth Plagueise

Zboří toto vyjádření internet? Dost možná ano. Seriál ale disponuje velice kvalitním námětem, který není možné scenáristicky dobře prodat v tak malé stopáži. Vše by ale časem mohlo dávat daleko větší smysl, kdyby tvůrci dostali více času. A nápady na další řady rozhodně mají.

Galerie

Galerie

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama