The Killing Ftriderova teorie vraha

Ftriderova teorie vraha

Ftriderova teorie vraha

Uživatel Ftrider se s námi podělil o svou teorii, kdo by mohl být sériovým vrahem. Teorie vznikla na základě děje prvních tří epizod.


3 0
18.6.2013

Ftrider podezřívá z vražd pastora Mika. Ptáte se proč?

Musí to být někdo, kdo zná ono prostředí. Vybírá si mladé holky, prostitutky, a nejspíše loví jen v oblastech, kde se vyskytují. Takže nevyhledává „normální“ prostitutky, ale jen mladé. Jak v některých scénách je vidět, tak se mi nezdá, že vedle sebe šlapou „staré“ a „mladé“. Takže to musí být specifické vybrané lokality.


V tomto bodě je „úchylů“ v tuto chvíli více, ale dle viděného, je mým subjektivním favoritem „spasitel“ Mike. Dále, si myslím že to byla Linden, kdo to řekl, že musí mít k těm holkám nějaký vztah a znát okolí, protože jinak si nedovedu představit, že by je vylákal na nějaké odlehlé místo(zrovna zmíněná jakási továrna), kam se, dle jednotlivých scén, šlo docela krkolomně. Za účelem sexu? Jak bylo ukázáno na příkladu jedné dívčiny. „Obyčejný“ zákazník a i náš taxikář jsou spíše pohodlní. Tím pádem jim stačí „intimita“ v autě.

Takže si myslím, že ty zavražděné možná prioritně neláká jen pod záminkou sexu, ale i pod nabídkou přístřeší. Což, jak bylo nastíněno, by mohlo hrát velký vliv. Noclehárny jsou plné, motely mnohdy také, takže nabídka krytého přístřešku je nasnadě. A zde mi v otázce důvěry opět přichází na mysl Mike. Něco jako: „Znám jedno místo, kde bys mohla dneska vyjímečně přespat.“ Poté možná sex, a než stačí oběť někomu něco říct, tak je na pár dnů ztracená a pak mrtvá.“

A co tedy s Rayem Sewardem? Tak tady začíná ta šílenější část mé teorie. Myslím si, že Ray si občas odskočil za mladými prostitutkami. A tak nějak, možná v rámci utajení této úchylky, sebou brával svého syna, který na něj ale vždycky jen někde čekal. Z toho ta zafixovaná kresba jednoho místa. No a já si myslím, že Ray jednou musel být svědkem „něčeho“ a možná i viděl toho „někoho“. No a ten někdo, aby Rayovi zabránil cokoliv říct, tak demonstrativně zabil právě jeho ženu stejným způsobem, jako zabíjel ty mladé prostitutky. Něco jako: „Jestli něco cekneš, tak takhle dopadne i tvůj syn.“ No a „chudák“ Ray teď musí hrát toho drsňáka. No a jelikož měl takové podivné řeči o víře a Bohu, a následně odrovnal toho kněze, tak je mým kandidátem opět pastor Mike.

Jedinou nezodpovězenou otázkou zůstává. Proč vrah vyházel mrtvoly a začal opět zabíjet právě teď? To bude mít nějakou spojitost s motivem, což je ta nejtěžší věc i pro mou šílenou teorii. Nejspíše se klišoidně chce nechat chytit, protože „nemůže“ přestat? A motivem bude nějaký zvrácený syndrom mecenášství.

Tak proto pastor Mike, ale to co mě právě na tomto seriálu fascinuje, je ta velká pravděpodobnost nepravděpodobného- Takže vrahem může být kdokoliv a motiv může být velice prostý a jednoduchý. Stejně jako v minulé sezóně. (prostě nesprávný čas na nesprávném místě).

A co vy? Máte svojí teorii vraha a chcete se s námi o ní podělit? V tom případě rozhodně neváhejte a napište mi ji do vzkazíku anebo mi ji zašlete na e-mail. Vše potřebné najdete v mém profilu.

Myslíte si, že vrahem může být pastor Mike?

Diskuze /12

YGHY007

Suhlasim… :-)

18.6.2013 | 10:46:39
koukaam

Napsané je to pěkně… dobrá teorie… ale právě proto, že to tetování a že by vraždil pastor je podle mě až moc okaté a jednoznačně klišé, tak doufám, že to on nebude (ne že by to byla špatná teorie)… V minulé sérii by mě ani ve snu nenapadlo, kdo byl tím, kdo šoupl auto do jezera a tím zabil Rosie… takže doufám, že nám tyto okaté podezřelé budou postupně vyvracovat jako to bylo minule a já budu hltat každý díl :)

jinak to prostředí znají i detektivové z oddělení: Carl Reddick, James Skinner, det. Jablonski atd. Navíc s policajtem by ty holky šly taky…

18.6.2013 | 13:19:14
Ankh

Ahoj, dnes poprvé jsem si řekl, že už přispěji do diskuze i já. :-)

Ač mám rád jakékoliv hypotetické teorie, tak jsem snad doposud u žádného seriálu nepostřehl, že by to někdy někdo napsal správně. :-) Takže zrovna u tohoto díla, které diváka mate z minuty na minutu a přivádí jej tvůrci přesně tam, kam chtějí, tak si myslím, že ani není možné tohle správně odhadnout na začátku série. Bylo by to velké klišé, protože zrovna v tomto okamžiku se tohle přesně nabízí, že by to mohl být pastor Mike. Nechám se mile překvapit časem, ale mám pocit, že se ještě budeme několikrát hodně divit a spekulovat. :-)

Mám jednu připomínku. Nikde se přeci nenašla starší oběť 6ti měsíců (mám pocit, že tak nějak to bylo, docela na to kladli důraz), tudíž první oběť (pokud je s tím případem opravdu spojena) je matka Adriana a to nemohl Ray vidět žádnou vraždu a kompromitovat se u vraha. Jen podotýkám podle toho, co jsem viděl, možná se pletu a něco mi uniklo. Každopádně na dodatečné info, které to rozvine a upřesní, je času dost ;).

#4 Ftrider
18.6.2013 | 16:52:09
Ftrider

#3 Ankh: Jsem rád, že tě to přimělo napsat do diskuze. Každý máme svoji představu a i já bych si velmi rád přečetl teorii někoho jiného o jiné postavě. Je to tady prioritně pro zábavu :o) Právě tyto různé odbočky a rozptylování pozornosti jiným směrem mám na tomto seriálu tak rád. Každopádně ve 3. díle, někde kolem 31 minuty je řečeno, že nalezené mrtvoly jsou staré tak 3–5let a byly zabity v období 6-ti měsíců. Možná to naruší mou teorii, ale i tak je to sranda:o) Jediné s čím moc nesouhlasím, je fakt, že zrovna Mike je nejhlavnější a nejvíce okatý podezřelý. Pro tento post jsou tam v této chvíli jiné, tajemnější, postavy:o)

18.6.2013 | 19:20:29
Ankh

Sranda je, že 3–5 let je přesně to rozmezí, které dává prostor právě pro tuhle debatu :-) Kolik to je od vyřešení případu Seward? okolo 5ti let? Právě proto, že neznáme přesnou dobu úmrtí nejstarší mrtvolky z koupaliště smrti, tak můžem jen spekulovat. Paní Seward by totiž klidně mohla být spouštěčem oného vraha. Dávalo by to i docela smysl.

Mike se tam zatím jen hodně málo mihnul, tudíž zatím nebudu spekulovat, jestli je adeptem či ne. Nejspíše to bude tak, že dlouhou dobu bude figurovat jako jeden z hlavních podezřelých a v očích diváka tak bude i vypadat. Ale myslím si, že on tím člověkem nebude. Uznej, že by to bylo zklamáním, protože tohle je do očí bijící adept a v roli scénáristy bych tohle pro dobro seriálu nedopustil :-)

18.6.2013 | 21:08:36
koukaam

Takže vražda Sewardovy ženy byla před 3 lety… mrtvoly v jezeře byly zabity během 6 měsíců a jsou mrtvé 3–5 let… tzn., že by to mohlo být tak, že Seward se synem něco viděli – pohozené mrtvoly, vraha a proto ten vrah zabil Sewardovu ženu a pokud by se Seward nenechal zavřít, zabil by mu i syna (proto maluje ten obrázek)… Sewardova žena nebyla spouštěč, ale poslední oběť… otázkou je, proč teď začal znovu zabíjet a kdo je tím vrahem… nemohl to už vydržet? Nebo se bojí, že Seward před popravou něco vyzradí? Proč chtěl Seward, aby Skinner přišel na jeho popravu a vynutil si telefonní hovor? Chtěl ho ujistit, že umře a nic neřekne? Pokud by to byl Skinner, proč nebránil Lindenové v kontaktu malého Adriana a naopak ji do případu přibral bez námitek? Zná Seward Hendersona z věznice? Kdo mu podstrčil žiletku do mýdla? Byl to Henderson? Je náhoda, že Henderson nastoupil zrovna po převozu Sewarda do vězení? Všimli jste si pohledu Sewarda a Hendersona, když ho přivezli do věznice? Má vůbec Henderson dítě a ženu? Podle mě je Henderson tichý, nenápadný, ale tajemný a proto by mohl být vrahem… Očividně agresivní vedoucí vězení by nebyl žádné překvapení pro diváka… ale na oko milý Henderson, který Sewardovi pomáhá a ve skutečnosti na něj líčí nějakou past a užívá si sledování toho, jak Sewarda zničil… to je velmi zajímavý podezřelý… Co vy na to?

19.6.2013 | 9:54:42
LUCCKE

Nebudem sa rozpisovat moc lebo nemam este ziadne voditka ktore by dokazovali moje tusenie, ale myslim si, ze tento krat to bude zena. A neprekvapilo by ma ak by to rovno bola dvojica vrahov – muz a zena. Kazdopadne, myslim si ze tak si mohol vrah ziskat doveru tych dievcat, pohlavim. Ved ktore dievca ked nema kam ist by nenastupilo do auta milej zene co vypada ako starostliva mama. Kludne nam mozno dalsie casti naznacia podozrenie ohladom mahradnej matky Sewardovho syna. Kto vie.

Ako som povedal je to cisto iba moj nazor a tusenie tak ma neukrizujte za to :)

#11 koukaam
19.6.2013 | 19:43:13
LUCCKE

Este ma napadlo, ze preco mlade prostitutky? Naozaj len preto, ze ich nikto nehlada? Preco ten zlomeny prst a preco tie chybajuce prstene?

Ten vrah, mohla by to byt zena, ktoru manzel opustil kvoli mladej slecne z ulice. Preto ta symbolika s prstom a prstenmi. Nemyslite?

#9 1Bobesh1 #10 Ftrider
19.6.2013 | 20:20:55
1Bobesh1

#8 LUCCKE: Zajímavé – klidně může tedy vraždit manželka Skinnera a to protože se dozvěděla, že jí manžel podvedl s jednou z těch dívek. Pak Skinner sebral Sewarda za domácí násilí a řekl si, že by to na něj mohl hodit a tím očistit svou ženu..

admin
19.6.2013 | 23:13:08
Ftrider

#8 LUCCKE: Hmm…velmi…velmi zajímavé spojení a myšlenka. :-)

20.6.2013 | 7:24:18
koukaam

#7 LUCCKE: Taky mě takhle podobně nejdřív napadla Danette Leeds (že žárlí na svého partnera, který si rád užívá s mladýma holkama a proto je vraždí), ale vrah má dívky znásilnit a má mít velkou sílu k zabití a navíc si nemyslím, že by žena uřezávala druhé ženě prst… ale to je jen můj názor…

A s tím Skinnrem: vážne si myslíte, že měl v jedné době manželku, vztah s Lindenovou a ještě si užíval s mladýma holkama?

Je to super seriál a to hlavně proto, že každého vtáhne a pak vymýšlí různé teorie o tom, kdo je vrahem :)

20.6.2013 | 9:22:08
Ftrider

Jak já tento seriál obdivuji … dostal jsem se svou teorií od scénáristů pěkně přes hubu … no fakt je mi až stydno :-()

17.7.2013 | 21:34:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E06: Eden

cz100%
DOKONČENO

Na titulcích pro čtvrtou řadu se podíleli: @Nameless1, @Zero, @Maty9, @LuAn, @Blasut a @1Bobesh1.

Sedí na verze:
The.Killing.S04E06­.WEBRip.x264-FUM
The Killing S04E06 WEBRip AAC2.0 H.264-Abjex
The.killing.s04e06­.720p.nf.webrip­.x264-finch
The.killing.s04e06­.720p.webrip.x264-w4f

Budeme rádi, když seriál The Killing ohodnotíte.

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK