The Knick (Knick: Doktoři bez hranic) Budoucnost Knicku: Dočkáme se třetí série?

Budoucnost Knicku: Dočkáme se třetí série?

Budoucnost Knicku: Dočkáme se třetí série?

Konec druhé série byl plný překvapivých zvratů a klidně by mohl sloužit jako závěr celého seriálu. O jeho budoucnosti však ještě není rozhodnuto. Cinemax se prozatím rozhodl objednat scénář k prvnímu dílu třetí řady. Článek obsahuje spoilery, doporučujeme jej tedy číst až po zhlédnutí finále.

23 0
20.12.2015

Desátý díl druhé série jistě nenechal nikoho chladným. Kromě spousty překvapivých odhalení napříč všemi dějovými linkami, nás zanechal v němém úžasu nad osudem hlavní postavy, Dr. Johna Thackeryho. Podle všeho to vypadá, že zemřel během riskantní operace, kterou prováděl sám na sobě. Nicméně adrenalinová injekce, kterou mu Bertie bodnul do srdce ve stylu Pulp Fiction, vyvolává otázku, zda je to skutečně definitivní konec Thackeryho cesty. A tak je to ostatně se všemi postavami. Jako uzavření jejich osudů finále druhé série funguje skvěle, ale zároveň si tvůrci nechali všechna vrátka otevřená pro případné pokračování. Otázkou je, zda se ho dočkáme.

Cinemax si objednal scénář k prvnímu dílu třetí série 

Prozatím o případném obnovení seriálu na další sezónu nic konkrétního nevíme. Vše je momentálně v jednání, ale Cinemax má podle všeho zájem pokračovat. Režisér Steven Soderbergh ovšem od začátku zamýšlel, že natočí pouze dvě série. Jelikož jako jeden z mála tvůrců režíroval každý díl, je to pro něj samozřejmě značně vyčerpávající. Ne náhodou se během jednotlivých řad seriálů pravidelně střídá hned několik režisérů, aby nastolené tempo všichni vydrželi. Oba hlavní scenáristé a výkonní producenti Michael Begler a Jack Amiel by se však měli vrátit, pokud další série dostane zelenou. Podle časopisu Variety si u nich Cinemax objednal scénář k prvnímu dílu třetí série. Zdá se, že vše teď závisí hlavně na Soderberghově rozhodnutí, zda se pustí do náročného natáčení další řady. Ten momentálně pro HBO, pod které Cinemax spadá, chystá další televizní projekt Mosaic, ve kterém by se měli objevit Sharon Stone a Garrett Hedlund.


Představení musí pokračovat

Může ale pokračovat bez své hlavní hvězdy? Clive Owen měl podepsanou smlouvu pouze na dvě sezóny, se kterými počítal. A zakončení osudu jeho postavy Dr. Thackeryho naznačuje, že v případě další série by se už nemusel objevit. The Knick má ale natolik silné vedlejší postavy, že by jejich dějové linky dokázaly utáhnout i při absenci hlavní hvězdy celý seriál. Přesto by ale byla ztráta Owena hodně citelná.

Nám nyní nezbývá nic jiného než čekat, jak se Cinemax a tvůrci rozhodnou. Uvítali byste další sérii, nebo jste se zakončením spokojeni? A lákal by vás seriál, i kdyby se už nevrátil Clive Owen?

Foto: Cinemax

Diskuze /27

Lucifrid

Finále se povedlo a uzavřeli to krásně. Další řadu si přeju na 49 % a na 51 % bych to nechala, jak to je :)

#2 KevSpa
webmaster
20.12.2015 | 19:33:39
KevSpa

#1 Lucifrid: Tak to já chci na 100 % další řadu, protože se tam dá ještě rozvíjet tolik věcí. :D

#3 Lucifrid
webmaster
20.12.2015 | 19:34:41
Lucifrid

#2 KevSpa: To dá. Ale kdyby nebyla, tak je to ukončené krásně :) Málokterý seriál se dočká takového pěkného uzavření.

webmaster
20.12.2015 | 19:54:46
LuAn

Já rozhodně chci novou řadu. Bez Owena by to asi nebylo ono, ale dala bych tomu šanci i bez něj.

#14 Charity
překladatel
20.12.2015 | 20:04:46
NemesiskaSVK

the knick je jeden zo serialov na ktory by som sa vedela pozerat do nekonecna :) uzasny dej,postavy a navyse moje oblubene obdobie. myslim, ze ak sa rozhodnu pre tretiu seriu dr. thackeryho sa dockame. taku postavu by umriet nenechali.

20.12.2015 | 20:40:54
hardhome

Finale ako ma byt tiez som skor nakloneny aky dalsia sezona nebola.

20.12.2015 | 21:01:15
mardy

Homeland prý bez Brodyho taky měl stát za prd a jaké krásné dvě série jsme dostali…! :) tohohle skvostu je škoda, s Owenem, nebo bez něj, já chci víc.

20.12.2015 | 21:40:12
téčko171

Tohle se mi děje u seriálu asi úplně poprvé, ale já budu rozhodně spokojený za jakékoliv varianty. Když další řada nebude, budu spokojený, protože to krásně uzavřeli, když další řada bude, ale bez Owena, budu spokojený, protože všechny ostatní postavy a příběhy jsou natolik zajímavé, že to půjde i bez něj, když další řada bude i s Owenem… prostě slovy Mrzouta win win win win win.

webmaster
20.12.2015 | 21:52:44
Darmody

Mad meni končí, knick mi asi končí, co já budu dělat :-). Jinak koukám, že v „Mohlo by se Vám také líbit“ je nějaký Masters of Sex, ten popisek zní zajímavě, může mi to někdo doporučit? Má to něco do sebe jako The Knick?

#10 hardhome #11 LuAn #12 KevSpa #13 Lucifrid
20.12.2015 | 21:57:22
hardhome

#9 Darmody: ma ale s Knick by som to neporovnaval :D

20.12.2015 | 22:23:53
LuAn

#9 Darmody: Masters za mě rozhodně ano!

překladatel
20.12.2015 | 22:26:35
KevSpa

#9 Darmody: Tak Masters of Sex jsou v podobných hlavně proto, že je to taky dobový seriál a hlavně je z prostředí medicíny a jejího pokroku. Je to samozřejmě jiné, stylem nejblíž to má k Mad Men. :-)

webmaster
20.12.2015 | 22:26:37
Lucifrid

#9 Darmody: Rozhodně doporučuju, je to skvělý seriál. A pokud náhodou neznáš, tak zkus třeba Manhattan, další nádherný seriál, pro mě o kousek lepší než Knick :)

webmaster
20.12.2015 | 22:48:10
Charity

#4 LuAn: Mám úplně stejný názor jako ty:-)

20.12.2015 | 23:31:52
Darmody

Díky moc za odpovědi :-). Nastahuju to a přes Vánoce si dám asi maraton :-). Manhattan jsem neviděl, ale vypadá to taky zajímavě, určitě stáhnu, díky moc za tip :-).

20.12.2015 | 23:39:51
Briggus

Z první série jsem byl unesen, pak během druhé to upadalo, jenže to finále bylo úchvatné. Ale stejně jako většina tady. Ano, chci pokračování, i když zakončení by bylo taky pěkné. A s těmi vedlejšími postavami, jestli by nebylo pěkné to nějak oddělit třeba jen odlišným názvem seriálu. Myšleno třeba přidáním něčeho k názvu „The Knick: blablabla“.

21.12.2015 | 12:07:36
Melian

Pulp Fiction, no jasně! A já pořád, kde už jsem tenhle manévr s adrenalinovou injekcí viděla… Jinak i já jsem pro pokračování. Tolik otevřených konců u tolika skvělých postav si to přímo vyžaduje :-)

21.12.2015 | 16:25:43
Erzik

Finále potěšilo, několik událostí jsem čekal, ale i tak se na to velmi dobře dívalo. Hlavní zvrat jsem nečekal a věřím, že Thacka zachránili… Další sérii rozhodně chci, je to jeden z těch kvalitnějších seriálů…

redaktor
26.12.2015 | 20:11:58
IMPERATOR

SPOILER OHLEDNĚ SMRTI HLAVNÍHO HRDINY: ! Režisér Steven Soderbergh potvrdil, že Thack opravdu zemřel a již se do seriálu nevrátí

#20 IMPERATOR #21 Charles.R
26.12.2015 | 20:26:01
IMPERATOR

#19 IMPERATOR: Nějak se mi neoznačil spoiler :-/

26.12.2015 | 20:26:41
Charles.R

#19 IMPERATOR: Kde jsi to viděl?

29.12.2015 | 18:45:04
Bloody Jesse

Těžko se rozhodnout jestli by další série byla dobrým krokem. To, co nám v posledním díle předvedli je v podstatě krásně ukončeno, sice si snad u všech linek nechali otevřený vrátka, ale nemyslím si, že by na všechny šlo stále navázat tak, aby to působilo přirozeně.

Thackery být mrtvý může a nemusí (pokud je ten spoiler od IMPERATORA pravdivý, tak tedy nejspíš mrtvý bude). Zatím to vypadá tak, že nevíme co se stalo po injekci adrenalinu, takže by ho klidně mohli přivést zpět, ale na druhou stranu tomu trošku překáží fakt, že Algernon, když jde navštívit posledního zavislého na oddělení, aby pokračoval v práci Thackeryho tak říká „Dlužím mu přinejmenším tohle“, teoreticky si zase scénaristi mohou najít cestu tak, aby to nepůsobilo jako chyba, ale nevím jestli by to potom působilo přirozeně, ta věta je celkem výmluvná a těžko tam hledat nějaké kličky. Takže holt počítám s tím, že Thackery mrtvý bude a myslím, že kdyby ho přivedli zpět, tak to bude působit zle a pro zachování kvality seriálu bude lepší, když ho nechají už být, jediný návrat, který si dokážu představit je ten, že uvidíme Thackeryho jako mrzáka z důvodu zpackané operace, ale představa přivést ho zpátky relativně v pořádku, aby zase prováděl extraordinérní a vizionářské operace … to si nedokážu představit.

Osobně bych možná i byl pro další sérii, ale vzhledem k tomu, že na některé linky bude těžko navázat (Neely a její nový život v Austrálii, Gallinger jakožto zvěstovatel eugeniky na evropském kontinentě, částečně i Algernon, který s chirurgií končí a očividně se dá na dráhu psychiatra či možná spíše nějakého psychoterapeuta …).

Musím se přiznat, že linky jako podnikání s kondomi Clearyho a Harry nebo vynalézavé způsoby jak si ulít co nejvíc prachů do vlastní kapsy v podání Barrowa beru sice jako příjemné spestření, ale Knick je pro mě pořád především seriál o chirurgii na začátku 20 století a byl bych rád, kdyby to tak zůstalo, proto jsem radši, když je těchto vedlejších linek, které s chirurgií popřípadě nemocnicí moc nesouvisí, spíše méně, než více.

A situace je holt taková, že vlastně jediným, kdo doopravdy v seriálu zbyl a je připraven pokračovat (co se týče operací) je Bertie. Po Thackerym moje nejoblíbenější postava, v druhé sérii docela dospěl, takže si ho klidně dokážu představit jakožto nástupce nejen jako šéfa chirurgie, ale taky novou hlavní postavu po Thackerym. Pochopitelně by ale bylo potřeba tým doplnit novými tvářemi a musím říct, že mám z toho trošku strach.

Myslím, že dobrým řešením by mohlo být i přesunout se a sledovat osudy nemocnice Mount Sinai, ale název seriálu The Knick, by potom už asi nedával moc smysl :D.

Každopádně si nedokážu představit, že bysme zároveň sledovali co dělá Neely v Austrálii, Gallinger v Německu, Henry s Lucy na tom jejich panství a zbytek v NY. Navíc ještě k tomu sledovat jak se daří v podnikání Harry a Clearymu. Tohle by bylo podle mě naprosto neudržitelné a aby seriál mohl pokračovat bude nutný hodně linek odstřihnout.

Sečteno a podtrženo, budu rád když bude seriál pokračovat, ale mělo by to být v značně obměněné podobě, kdyby se scénáristi násilím pokusili nacpat do třetí řady všechny linky + zázračně přivést Thackeryho zpět, myslím, že by to nedopadlo zrovna štastně co se týče kvality seriálu.

Trošku jsem se rozepsal, sám jsem si potřeboval utřídit myšlenky po zhlédnutí, budu rád když se k tomu někdo vyjádří se svým názorem na pokračování seriálu :).

30.12.2015 | 5:02:44
Mr.Veteran

Novou řadu jedině s Owenem,jinak at jí radši ani netočí, něco by tam chybělo a to něco velmi podstatného. Jinak master of sex se tomu nemůže nikdy rovnat a ani to nelze srovnávat.

14.1.2016 | 2:27:24
Chirurg

Je to seriál o chirurgii a její podobě, jak ji známe téměř do dnes. Vzhledem k tomu, že jsem také chirurg, je to můj nejoblíbenější seriál a velká část odborných věcí je dle skutečnosti. Vždyť chirurgové v té době měli podobnou pravděpodobnost hnisavých komplikací, jako dnes, velká část výkonů prováděných tehdy se stejně provádí i dnes. Závěr byl skvělý, ale dovedl bych si seriál představit i bez Owena, každý výborný chirurg měl i svého výborného učitele, Bertie by místo šéfa zastal důstojně. Necháme se překvapit. Myslím, že možnost, že Thackery přežil, je docela možná, potvrdilo by to účinnost Adrenalinu a pokud by kolegové operaci dokončili, nemusel by mít ani moc vážné následky. Ale otevření břišní aorty v té době se moc nepřežívalo (to ani dnes) :)

16.2.2016 | 17:28:35
Baroma

Taky jsem pro, aby se bez Thacka nepokračovalo. Už to nebude ono, on byl nejlepší :). Konec se mi líbil a příběh většiny postav se podle mě uzavřel. I když tenhle seriál je pro mě asi ten zatím nejlepší, co jsem viděla, nechala bych ho tak… Masters of sex je taky dobrý seriál… ale nemá tu dramatičnost a atmosféru jako Knick :)

16.2.2016 | 21:18:13
alex62

Skvělá podívaná, v nejlepším se má skončit ;-)

9.9.2016 | 21:31:05
Messa

Úžasný seriál, ale doufám, že už pokračovat nebude. Obě série nastavily laťku vysoko a případná další by už taková pecka být nemusela. :)

16.9.2016 | 18:41:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

The Knick druhou řadou definitivně končí

The Knick druhou řadou definitivně končí

Lékařský seriál z doby počátků moderní medicíny byl dnes oficiálně zrušen. S diváky i kritiky milovaným seriálem a Clivem Owenem v roli Dr. Thackeryho se již neuvidíme, The Knick tak zůstane pouze u dvou sérií.

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás