The Knick (Knick: Doktoři bez hranic)
95/100 - 135×

The Knick(Knick: Doktoři bez hranic)

Před sto lety stála medicína na prahu rozvoje. Jak se s nemocnými vypořádávali tehdejší doktoři a chirurgové? Bez antibiotik a s vysokou úmrtností? Seriál The Knick představuje lékaře z newyorské nemocnice Knickerbocker, kteří se na přelomu 19. a 20. století snaží zachraňovat životy.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | CineMax | 42 minut
žánr
Drama, Historický
hrají
Clive Owen (John W. Thackery), André Holland (Algernon Edwards), Eve Hewson (Lucy Elkins), Eric Johnson (Everett Gallinger), Juliet Rylance (Cornelia Robertson), Jeremy Bobb (Herman Barrow), Michael Angarano (Bertram "Bertie" Chickering), Cara Seymour (řádová sestra Harriet), Chris Sullivan (Tom Cleary), David Fiero (Jacob Speight)

The Knick

Tato historická chuťovka Stevena Soderbergha s Clivem Owenem, která se svou první sezónou vrthla do seriálových vod jako smršť a málokoho zanechala chladným, je opravdovým skvostem v televizní seriálové produkci. Nejen tím, že v hlavní roli bravurně září Clive Owen a režii všech epizod má na svědomí sám Steven Soderbergh. Nezvyklá, ale skvělá doprovodná hudba seriálu přidává na atmosféře, kterou umocňují lékařské zákroky, jež slabším povahám ne vždy udělají dobře. Medicína počátku 20. století nebyla zrovna sterilní a lékařské procedury životy kolikrát spíše braly, než zachraňovaly. V newyorské nemocnici se inovací nebojí, i když záleží, kdo s nimi přichází.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Levascue

Naprosto famózní seriál a s ještě famóznějším Owenem, co dál dodat…

11.12.2020 | 9:12:28
Wulfi44

Vážnější seriály mě málokdy takhle ohromí. Výborná záležitost

12.8.2020 | 11:14:47
ZabyJack

Dost smutne finále škoda toho ako to skončilo a to skoro pre každeho aspon že Clearymu sa podarilo to čo chcel. No smrt Thackeryho v tu som ani nedúfal a veril som že to nakoniec zvládne a stane sa s neho najlepší doktor. Tento Serila som celkom prekvapil od 1 epizody som si nebol isty či to dokážem dopozerať do konca. Aj ked tato 2 seria bola o niečo slabšia ako 1 tak tento koniec je rozhodne najlepší myslim si že tento serila už pokračovanie ani netreba dejova linka každej s postav bola ukončena a tento serial može skončit velkym uspechom

5.9.2017 | 1:23:48
hyena

uzasny serial

7.5.2017 | 17:49:51
Kubaskou

Výborný seriál, snad bude 3.série

25.7.2016 | 17:07:08
Jirkason

Jeden z nejlepších seriálů. Nedá se nic vytknout. Naprosto věrohodně zahrané Clivem Owenem, ale musím vyzdvihnout i ostatní herce, parádní atmosféra okořeněná výtečným soundtrackem a příběh jedna báseň. Jak první série, tak i ta druhá pozvedla laťku celého seriálu nahoru.

20.12.2015 | 22:32:32
Liberius

Geniální výprava, soundtrack, silný příběh zahraný skvělými herci.

22.10.2015 | 19:31:37
Remi91

Po celou dobu první sezóny mě nepřestal Knick překvapovat a šokovat. Když si člověk uvědomí, co všechno dělali lékaři před sto lety a kam až dokázali zajít. Některé scény byli do nejmenších detailů přesné a to bylo děsivé. První císařský řez, který předvedli hned na začátku ve mě bude ještě dlouho rezonovat. Knick se může pochválit v mnoha ohledech, od perfektní práce s kamerou, přes scénář až po výborné obsazení a ve všech bodech to bude pochvala oprávněná. tento seriál by měli zkusit všichni, kteří mají rádi poctivou filmařinu. Season 1 – 90%

20.10.2014 | 22:23:41
Lucifrid

Dokonalý rozjezd, excelentní herectví, skvělá hudba a atmosféra, parádní závěr. Druhá nejlepší letošní novinka.

webmaster
19.10.2014 | 19:53:29
Balerion

Po skvělém Fargu a True Detective je tohle třetí a zřejmě poslední novinka roku, která stojí za to. Well done!

24.9.2014 | 23:16:31
1

Nepřehlédněte

The Knick druhou řadou definitivně končí

The Knick druhou řadou definitivně končí

Lékařský seriál z doby počátků moderní medicíny byl dnes oficiálně zrušen. S diváky i kritiky milovaným seriálem a Clivem Owenem v roli Dr. Thackeryho se již neuvidíme, The Knick tak zůstane pouze u dvou sérií.

Reklama

Momentka

Momentka

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama