The Last Kingdom Dočkáme se třetí série?

Dočkáme se třetí série?

Dočkáme se třetí série?

Autor knižní předlohy, Bernard Cornwell, poodhalil něco ze zákulisních informací o tom, jestli se do posledního království podíváme znovu, ale také prozradil mnoho dalšího. Co? Dozvíte se v článku.


14 0
20.5.2017

Bernard Cornwell, autor knižní předlohy. Zdroj: BBC

Bernard Cornwell, který napsal knižní sérii Saské kroniky, které slouží jako předloha seriálu The Last Kingdom, nyní prolomil dlouhé mlčení a naznačil, že budoucnost seriálu vypadá optimisticky.


V exkluzivním rozhovoru prozradil 73letý spisovatel následující: „Jsou u čtvrtého dílu a je ještě dalších šest, pokud budou chtít. Myslím, že třetí řada byla navržena, což je skvělé. Určitě budu psát aspoň ještě další pár, takže uvidíme.“

Tato slova nás určitě nyní po skončení druhé řady těší, protože po posledním dílu zatím nepřišlo žádné oficiální prohlášení, ačkoliv ohlasy a nadšení jsou oproti první sérii mnohem větší.

Autor dále uvedl, že si při ztvárňování seriálu zachoval odstup. Ačkoliv mu nabízeli pozici technického poradce, odmítl se slovy: „Oni nepíšou romány a já netočím seriály.“

Uhtred, syn Uhtreda. Osud je vše. Zdroj: BBC

Navzdory tomu je Bernard s výsledkem spokojen, obzvlášť s produkční společností Carnival Films, která se tohoto nelehkého úkolu zhostila. K tomu se vyjádřil následovně: „Pokud lidi, kteří natočili Panství Downton, neumí dělat dobré pořady, byl bych překvapený. Takže jsem překvapený nebyl, a to je dobře.“

Chválil zejména vykreslení jednotlivých postav a vyzdvihoval výkony Alexandera a Davida Dawsona jako krále Alfréda, který se snaží sjednotit Británii.

Král Alfréd patří k nejvěrněji ztvárněným postavám. Zdroj: BBC

Samozřejmě se nabízí srovnání s podobným středověkým dramatem a velkým soupeřem – Hrou o trůny. Bernard na toto téma odhalil, že četl knihy od G. R. R. Martina, kterého považuje za dobrého přítele, ale neviděl ani jeden díl seriálu, což vysvětluje:

„Hra o trůny je úžasná fantasy. Je skvělá. A očividně zafungovala neuvěřitelně dobře. My tohle neděláme. Zabýváme se něčím úplně jiným. Neříkám, že je to skutečná historie, protože skutečnou historii neznáme.“

„A ačkoliv to nejsou skutečné dějiny, je to historii věrné. Cokoliv, co jsem napsal, se skutečně mohlo stát, pokud se to nestalo. Nemáme v našem světě magii. Určitě by bylo super, kdyby se nám tam sem tam vyskytl drak, ale ty potvory se prostě neukážou, když jsou potřeba.“

Zdroj: Express

A jaký je váš názor? Bude třetí série? A uvítali byste, kdyby bylo v seriálu víc magie, draci a podobně?

Diskuze /8

Minato

chcem 3 sériu

20.5.2017 | 16:07:51
sFík

Uthred mě už jako postava tolik neštve, představitel mi nevadí. Ale Alfréd je rozhodně tahoun seriálu, oblíbená postava, kterýmu fandím i když jde trochu proti Uthredovi. Alfréd je státník a jak jsme viděli v druhé sérii i lidská bytost :) Takže sakra že chci třetí sérii, obzvlášť když ta druhá byla tak moc lepší než ta první :)

20.5.2017 | 21:50:32
Angi

Jak, bude psát ještě alespon pár?? Boha, on dřív umře, než toho Uthreda dopíše… to chce přes dvacet knih, jako u Sharpa?? Vždyt už ted táhne Uthredovi na šedesát.

20.5.2017 | 22:04:33
Angi

A magie a draci absolutně ne. Mám je rád, ale patří do fantasy, ne do historických románů/seriálů.

20.5.2017 | 22:11:30
Angi

A budu ještě trochu spamovat. Koho by zajímala „magie“ v podání Cornwella, tak at si přečte jeho čtyřdílnou (na jeho poměry sakra krátké) sérii Kronika válečníkova. Cornwellův velmi neotřelý pohled na Artušovskou legendu, Merlina atd.

#8 sheahan
20.5.2017 | 22:13:03
Marcus Flavius

3 sérii jen pokud ostříhají Alfréda :-)

21.5.2017 | 2:08:52
sheahan

vzhledem k tomu, že každá serie obsahovala 2 knižní díly, tak ještě ne jednu, ale dvě serie

6.6.2017 | 18:58:07
sheahan

#5 Angi: kronika válečníkova na mě působila dost depresivně… ale jak píšeš, je to velice neotřelé vyprávění pohádky o artušovi a merlinovi – drsné, syrové, naturalistické

6.6.2017 | 19:02:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější Dánové

Nejoblíbenější Sasové

Narozeniny

Sledujte nás