The Last Kingdom Na pokec s jarlem Ubbou

Na pokec s jarlem Ubbou

Na pokec s jarlem Ubbou

Norský herec Rune Temte, představitel pravého vikinského válečníka Ubby, se rozpovídal v rozhovoru například o tom, jak se jeho spontánní smích dostal až do seriálu, a jestli jsou jeho vousy opravdu pravé.


8 0
11.11.2015

Norský herec (a bývalý profesionální fotbalista) Rune Temte hraje v seriálu The Last Kingdom postavu jarla Ubby, nepředvídatelného vikinského válečníka. V rozhovoru se podělil o pár zákulisních detailů třeba ohledně jeho chyby, která se dostala do seriálu, jaké je pracovat s Rutgerem Hauerem (Ravn) a jak si představuje, že vikingové žili.

Jak byste popsal Ubbu?
Ubba je dánský náčelník a když přijde na invazi do saských zemí, je to právě on, kdo tomu velí. Má velmi suchý smysl pro humor a je plný života. Neustále lidi popichuje, ale taky je celkem přímý – buď zemřeš, nebo přežiješ.


Jarl Ubba ve svém živlu.

Můžete nám říct něco o filmování nějaké vaší bitevní scény?
Měli jsme tam jednu velkou bitevní scénu, kterou jsme natáčeli celý den. Byl jsem na koni obrovského koně jménem Flossy (v překladu Nitka, pozn. redakce) a sledovali jsme vraždění lidí a pohyb vikinské štítové hradby vpřed. Flossy byl hodný a stál bez hnutí, ale Guthrumův kůň vedle nás byl úplný opak. Musel se držet zuby nehty, aby z něj nespadl. Bylo to tak vtipné, že jsem dovolil, aby se ten velký Ubba smál. Nick Murphy (režisér) zavolal střih a já myslel, že jsem podělal celou scénu, ale on to tam nechal. Myslel, že to zobrazovalo Ubbovu šílenost. Bylo to k popukání!

Povězte nám o Ubbově vztahu s Guthrumem.
Guthrum je další vikinský náčelník. Máme podobnou zodpovědnost, ale Guthrum je pořád Ubbův opak. Ubba je vždy vepředu a je víc emocionální. Taky je to psychopat a nikdy nevíte, co dalšího udělá. Na druhé straně Guthrum je usazenější, nejdřív se zamyslí a pak jedná.

I Ubba se směje vtipům o katolických kněžích.

Kolik tréninku bylo potřeba pro Ubbovo šermování a kaskadérské kousky?
Mám velké štěstí, že mám v Norsku dva dobré kamarády, kteří jsou ve vikinské šermířské společnosti. Pracoval jsem s nimi od listopadu roku 2014. Chce to důkladnou přípravu, což zabere spoustu času.

Přinesla spolupráce s multikulturním týmem na natáčení něco odlišného?
Bylo to skvělé, protože to hodně změnilo atmosféru. Přidá to příběhu na váze a celé se vám to pak zdá mnohem reálnější. Když jsme si společně pročítali scénář, zjistili jsme, že tam byli lidi 7 různých národností.

Jaké bylo pracovat s Rutgerem Hauerem?
Bylo to pro mě jako splněný sen. Byl strašně starostlivý a štědrý, co se času týče. Rutger je superstar a velmi mě potěšila, že je tak přátelský. Pořád nás si z nás utahoval, aby udržel atmosféru odlehčenou. Jeho postava je fantastická a nemůžu uvěřit, že je mu 71 let a pořád vypadá tak úžasně. Pracovat s někým, jako je on, vám dodá spoustu energie.

Popište nám Ubbův vzhled.
Tým maskérů mi na obličeji vytvořil takový obrazec, což je kombinace hada a draka. Použili ho kvůli Ubbovu válečnickému umění a také proto, že je to obávaný muž. Přidal jsem k tomu kousek stuhy, aby mi nepadaly vlasy do obličeje, když bojuju. Jako Ubba jsem byl obsazen bez vousů, ale v seriálu můžete vidět mé opravdové vousy, kterým chvíli zabralo, než narostly, takže jsem rád, že jsem si je mohl nechat. Taky jsem měl sekyru a krátký meč a samozřejmě štít.

Jak si představujete život vikingů?
V mysli si představuju, že jejich život byl úplně jiný. Umíte si představit, že jdete do postele se sekerou, protože nad vámi neustále visí nebezpečí, že vás někdo přepadne? Někteří jsou přesvědčeni, že vikingové tvořili silnou a nezávislou komunitu. Například kdyby jejich lodě zastihla bouře, šli by se utopit, aby tak lodi odlehčili. Nebyl žádný problém s tím, aby tak pět deset chlapů skočilo přes palubu v naprosto nesobeckém činu, a zachránili tak ostatní. Také měli velice blízko k přírodě a poslouchali své bohy.

Zdroj: BBC America

Jaký máte na Ubbu názor vy? Fandili jste mu v jeho souboji s Uhtredem? Bude vám chybět, nebo už vám lezl krkem? A kdo ho asi nahradí?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Reklama

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější Dánové

Nejoblíbenější Sasové

Narozeniny

Sledujte nás