The Lost Symbol
73/100 - 15×

The Lost Symbol(Dan Brown's The Lost Symbol)

Seriál na motivy mezinárodního bestselleru Ztracený Symbol od Dana Browna se zaměřuje na dobrodružství mladého symbologa z Harvardu, Roberta Langdona, který musí vyřešit smrtící hádanky, aby zachránil svého uneseného mentora a překazil mrazivé světové spiknutí.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Peacock | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Ashley Zukerman (Robert Langdon), Eddie Izzard (Peter Solomon), Valorie Curry (Katherine Solomonová), Beau Knapp (Malach), Rick Gonzalez (Alfonso Nuñez), Sumalee Montano (Inoue Sató), Sammi Rotibi (Adamu), Greg Bryk (Ellison Blake), Raoul Bhaneja (Nicholas Bastin), Tyrone Benskin (Waren Bellamy), Keenan Jolliff (Zachary Solomon), Laura de Carteret (Isabel Solomonová), Steve Cumyn (Jonathan Knopp), Mark Gibbon (Samyaza)

Pokochejte se oficiálním plakátem k seriálu

Pokochejte se oficiálním plakátem k seriálu

Streamovací služba Peacock, na které bude seriál dostupný, vydala oficiální plakát k seriálu. Na něm můžeme vidět plátno s dvouhlavým orlem a v pozadí Kapitol. V plátně je vyříznutý otvor, ve kterém vidíme oko Roberta Langdona. Jak se vám plakát líbí?

8 0
27.8.2021

(Foto: Peacock)

Diskuze /1

Dharter

Je to povedený. Na státním znaku USA je jednohlavý orel (a je mu vidět pouze jedno oko), který na stejném místě, jako na tomhle plakátu, si zakrývá břicho štítem (čili něco, co orel má na břichu, si zakrývá štítem). Štít obsahuje modrý obdélník nahoře, a 13 pruhů dole (6 červených, 7 bílých; 7 je významné zednářské číslo – viz v jejich logu písmeno G, které je sedmé v abecedě; barvy červená a bílá vyjadřují krev/válka a nevinnost/mír [Slunce a Měsíc – další významné části v zednářské esoterice – viz pilíře Šalomounova chrámu Jachin a Boaz, nad nimiž v zednářských kresbách jsou světla těchto dvou těles]; také mají významy „muž“ a „žena“, nebo „den“ a „noc“, či „léto“ a „zima“).

Pro zednáře nejdůležitější je ženská část, proto v tom štítu na znaku USA je víc bílých pruhů, než červených. Přímo to sdělují ve svém logu, kde G znamená krom jiných významů, indoevr. kořen *gwen (žena). Co je zajímavé, všechny významné budovy ve Washingtonu jsou bílé. A je jich celkem sedm. Jsou to: Pentagon, Bílý dům, Washingtonův monument, Kapitol, Lincolnův památník, Bílý chrám (sídlo skotského ritu zednářství), Eccles Building – sídlo amerického FEDu.

Modrý obdélník jsou podle mého názoru dva čtverce, protože na vlajce USA je jeden modrý čtverec. Ten vyjadřuje tzv. Saturnovu/Satanovu krychli, která je obsažena jako tfilin v judaismu, nebo jako Ka'ba v Islámu. V zednářství pak v podobě tzv. duální podlahy v zednářských chrámech, která obsahuje bílé a černé čtverce. Bílý čtverec vyjadřuje světlo Měsíce, černý čtverec vyjadřuje světlo Saturnu. Jak to myslím, vysvětlím.

Planeta Saturn totiž má na severním pólu trvalou bouři ve tvaru hexagonu, a hexagon je placatá krychle. A krychle má 6 čtvercových ploch, a 7 viditelných bodů. Osmý bod není nikdy vidět. Hexagon je na izraelské vlajce, i na znaku USA nad orlem. Polovina Saturnské krychle je bílá/modrá a druhá polovina černá/červená. Smícháním červené a modré vzniká barva fialová. Smícháním bílé a černé vzniká barva šedá. Čili ten obdélník na štítu, kterým si orel na znaku USA něco zakrývá, je ve skutečnosti v barvě syntézy – fialové, nebo šedé. To je další významná část zednářské esoteriky, tzv. Hegelova dialektika – teze, antiteze = syntéza obojího. Chaos vzniklý za pomoci řízeného sporu dvou stran dá vzniknout Řádu. Ordo ab Chao, jak je psáno na meči, který drží zednářský dvouhlavý orel, mající ale jedno společné tělo…

Obdélník na štítu má čtyři body/krajní čáry, a 13 pruhů pod nim = 4, protože 1 + 3 =4; čili štít sděluje 4 + 4 = 8 Modrý čtverec na vlajce USA je ona Satanova krychle, mající 8 bodů; 4 dole, 4 nahoře Číslo 8 vyjadřuje smrt, protože v sluneční soustavě máme pouze 8 planet. Číslice 7(vypadající jako 1) vyjadřuje život. Satanova krychle obsahuje 3 bílé/modré čtverce a 3 černé/červené čtverce, protože krychle má šest čtvercových ploch. Krychle má celkem 12 spojujících čar, které spojují těch 8 bodů, stejně jako 3D obdélník = kvádr, má 12 spojujících čar a 8 bodů, čili ať už uvažujeme, že nad pruhy na štítu je kvádr nebo krychle (12 = 3), s těmi pruhy, jichž je 13 (= 4) nám vychází 3 + 4 = 7 !!!

Co se týče faktu, že krychle má 3 bílé/modré čtverce, a 3 černé/červené čtverce, pro zednáře číslo 33 je velmi významné číslo, neboť skotský rit zednářství má 33° hierarchii. Dva trojúhelníky, mužský a ženský, přesně jako na tzv. Davidově hvězdě, známé i jako Šalomounova/Si­amunova pečeť, která je na izraelské vlajce. Hvězda dvou vidění, to přesně je Saturn (atmosféra nažloutlá). A ještě navíc je šestý v sluneční soustavě. A z konce třetí = 666.

V esoterice trojúhelník vyjadřuje potomka, čtverec muže/otce/Boha, a kruh ženu/matku/Bohyni. Saturn jako jediná planeta v soustavě má viditelný prstenec (kruh) a trvalou bouři ve tvaru hexagonu (čtverec). Je to planeta, která je emitací falešného boha, který si nárokuje atributy Bohyně (Uran/Anu) a Boha (Jupiter/EnliL > EL > AL-láh) pro sebe. Zajímavé je, že urANU je sedmá planeta, a Jupiter pátý, čili SatURN/SatANU je uprostřed.

Bohyně má různé názvy v různých náboženstvích: Ona, žENA (česky); L-Una, nebo Juno – římská bohyně, jejíž jméno vzniklo z Uni, jména etruské bohyně; (D)anu – irská bohyně; Nú(T) – egyptská bohyně; Anat – kanaánská bohyně; Athéna – řecká bohyně; Joni (sanskrtsky „pochva“); Danu – bohyně v hinduismu; Anu – sumerská nejvyšší bohyně, jejímž symbolem je tzv. DINgir. Předpony „mono“ (řecky) a „uni“ (latinsky) mají význam „jedINÉ“; číslice 1 vypadá jako 7.

Falešný bůh má různé názvy v různých náboženstvích: Saturn (Římané); Kronus (Řekové); Keb (Staroegypťané); Agni (Hindové); Enki, zkráceně Ei (Sumeřané); Kijún (Hebrejci). A samozřejmě SatAN[u]/SatUR[a]N.

Skutečný Bůh má různé názvy v různých náboženstvích: EnliL (Sumeřané); EL (kanaánská zkratka, mající i v dnešní hebrejštině význam „Bůh“, viz IzraEL); AL-láh/Jah (muslimové); Jovis (latinsky Jupiter); JAHVe /JHVH – egyptský bůh Jah/Lah; v gnostické tradici „Iao“ (Ju) + Pater (Otec); indoevr. kořen *djau „zářící“ (vyslovujeme „žau“) > Zeus („theos“ „bůh“ řecky; „deus“ „bůh“ latinsky).

V původní rájové realitě dominoval tandem Jupiter-Uran, nyní dominuje trojice Saturn (Slunce)-Min (Měsíc), protože tělesa Saturn, Slunce a Měsíc v původním matrixu nebyly. Zdrojem světla byl Jupiter (*djaus – Ten zářící). Tehdy nebyli žádní šejtanim (satanisté), ani iluMINáti, kteří nejsou muslimové, i když svým názvem se snaží klamat, že jsou muslimy. Nejsou EL Min áti, ale E(nk)i min áti. Jsou to sionisté. Dokonce „ilumináti“ lze číst jako ALEMináti, neboť bavorská zednářsko/jezuitská sekta ad hoc vytvořená ke krytí 13 satanských iluminátských rodin, o sobě prohlašuje, že jsou „Ti osvícení znalostmi = Ti, co vědí“, a arabské „alem“ znamená „vědět“. Jenže pouze Bůh může nejlépe vědět, což je několikrát zmíněno v korANU, že je to vlastnost Alláha „Alu alem“ „Bůh ví nejlépe“.

28.8.2021 | 16:35:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Stav překladu

Epizoda S01E10: Resonance

cz100%
DOKONČENO

Titulky překládá @Kratos91.

Upoutávka k seriálu

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Původní filmy

Podívejte se na profily původních filmů s Tomem Hanksem a ohodnoťte je:
The Da Vinci Code
Angels & Demons
Inferno

Sociální odkazy

Filtr seriálů
Reklama