True Blood (Pravá krev)
86/100 - 267×

True Blood(Pravá krev)

Představte si, že sdílíte jeden svět s upíry. V rámci možností se tolerujete, prodáváte jim balenou krev, necháte jim vlastní úřady, bary a umožníte jim pohybovat se mezi vámi. Oni vás na oplátku nechají žít.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | HBO | 50 minut
žánr
Drama, Fantasy
hrají
Anna Paquin (Sookie Stackhouse), Stephen Moyer (Bill Compton), Alexander Skarsgård (Eric Northman), Joe Manganiello (Alcide Herveaux), Deborah Ann Woll (Jessica Hamby), Chris Bauer (Andy Bellefleur), Nelsan Ellis (Lafayette Reynolds), Rutina Wesley (Tara Thornton), Todd Lowe (Terry Bellefleur), Adina Porter (Lettie Mae Thornton),

Postřehy z epizody 5x12 Save Yourself

Postřehy z epizody 5x12 Save Yourself

A tak je to za námi. Letošní dvanáctitýdenní prázdninová porce Pravé krve už je úplně vysátá, nezbývá nám, než čekat do příštího června. A neváhejte čekat s námi zrovna na našem webu – zde zahálet určitě nebudeme ;-) Teď už ale na finálové postřehy!

0 0
30.8.2012

#1 Rychlostí světla

A tak už nám náš milovaný Russell odešel. Definitivně. Pravou smrt nejde ošálit, ta už je jednoduše definitivní. Byl to navíc dost nečekaný a rychlý konec, svým způsobem to ale dává smysl. Russell nebyl hlavním tématem této série, šlo hlavně o ono náboženství, kterému teď jeho smrt dala všechen prostor. Myslím, že jeho oživení nebylo určitě zbytečné, dal 5. sérii skvělou šťávu. A byla to taková pěkná smrt – zabilo ho to, co nejvíc miloval (víly) a zároveň toho, koho nejvíc nenáviděl (Eric). Ovšem co se stalo s tím, se kterým teď nejčastěji večeřel? Co bude se Stevem? První otázka, na kterou budeme chtít v šesté sérii odpověď.

#2 Jedna moucha žádnou ranou

Troufalý Sam si dovolil Billa požádat o pomoc. Netušil ale, že Bill je totálně mimo. Přeměnil se proto v mouchu a to Billa neskutečně vytočilo. Nedivím se mu. Sám vím, jaká je to otrava, když vám do baráku neustále lítají mouchy, sedají na vás, koušou vás, jsou svinsky otravné a nejradši byste je zabili. Možná příště lepačkou, Bille… aspoň já skákáním po lustrech nikdy mouchu nezabil.

#3 Bohatá díra

Eric myslí na budoucnost. Buď to, anebo se proboural do trezoru strýčka Skrblíka (ačkoliv to by se asi z díry sypaly hlavně mince). Vydělal mu všechny ty prachy provoz Fangtasie nebo je vzal jinde? Když šetří ty stovky let, dá se asi získat dobré jmění. S Norou, Pam a Tarou se nejspíš nemusejí bát důchodu, když jsou teď jedna velká rodina.

#4 Mamka s taťkou

Buď za Jasonův náhlý psychický stav může vílí kouzlo, kterým chtěla Starší vypudit Russella z tohoto světa, anebo se prostě jen vážně silně praštil do hlavy, až mu přeskočilo. Doufám, že příští sérii nebudeme pořád jen poslouchat Corbetta s Michelle, jak do Jasona hustí svoje antivampiristické kecy. Ne, že bych se jim divil, ale ten kluk ušatá byl doteď relativně normální. Horší to je pak ještě ve chvíli, kdy k Sookie do domu vtrhne komando včele s Ericem a – ne už tak uraženou – Tarou a chtějí po Sookie opět pomoc. A to by přece nebyla Sookie, aby jim nepomohla.

#5 Hlavně to vypotit!

Říkaly to babičky, říkaly to maminky a říká to i Jackson. Nejen Billovi a Jasonovi úplně hráblo, i J.D. je totálně vyšinutý. Když se kvůli němu předávkuje Rikki, musí se nutně zasáhnout – tekuté stříbro a vypotit se v posteli. A že J.D. znásilňoval mladé holky, to je moc i na Marthu. Konečně je čas někomu ukázat, zač je toho smečka.

#6 Kajénská margarita

Lafayette v této epizodě opět nezklamal. Skvěle hláškoval a nyní podle Holly i Arlene skvěle šejkoval. Kdo by si chtěl zkusit udělat Kajénskou margaritu, zde je recept: rozdrtit malé papričky jalapeno, 2cl sladkokyselé omáčky, trocha omáčky z tabasco papriček a 3–4 cl tequily říznuté papričkami jalapeno. Pak stačí jen pořádně protřepat. Zní to podle mě naprosto nechutně, ale proti gustu… už jen když jsem to psal, tak jsem měl pocit, že mi shoří huba.

#7 Sůl nad pivo

Těhotná víla krom toho, že jí od početí po porod stačí asi týden, potřebuje očividně také denní přísun soli. A to neznamená, že si koupí slané preclíky nebo si trošku přisolí polívku. Normálně to do sebe nasype z piksly, ať to má grády. Čím nás ty hippie ulítlý víly ještě překvapí?

#8 Kuk

Jason už zase zpochybňuje svůj život a mudruje jako o život. Sookie nemůže věřit svým uším, navíc ji štve, že jejímu bratru nedělá žádný problém pozabíjet všechny její zubaté kamarády. Aby tedy nebyla atmosféra tolik hustá, vstoupil do ní rychle Eric. Kdyby se na mě takhle někdo podíval okýnkem za jízdy, strhnu volant do škarpy. Má nervy ten chlapec.

#9 Pyšný tatínek

Komentář je zcela, ale zcela zbytečný. Tenhle Andyho obličej prostě mluví naprosto, ale naprosto za vše.

#10 Čtyři děti stačí, drahoušku

Maurella Andyho prakticky znásilnila – nebo lépe řečeno si ho prostě vyhlédla a bastafidli. A Andy jí jako kanec udělal rovnou čtyřčata. No, asi to nebude úplně Andym, ale spíš Maurellou, každopádně celé té bizarní situaci (naštvaná a podvedená Holly rodí Andyho děti se ženou, které prasklo světlo – přihlíží tomu Lafaytte, Arlene a nějaká cizí nadržená ženská) dodalo korunu, když víla odešla se slovy, že doufá, že aspoň půlka jejích dětí přežije. A zatím to i vypadá tak, že by se Andy s Holly mohli o drobotinu starat. Jejich role do další série je tedy také očividně jasná.

#11 Utržený z řetězu

I ten čestný Alcide Dušíneaux se nakonec snížil na tu supernízkou úroveň feťáka a aby setřel rozdíly mezi ním a nepřítelem J.D., prostě si šlehnul trošky krve. Chvíli to vypadalo, že mu to vlezlo na mozek, alespoň nás ale konečně zbavil debila Džejdýho. A všechno nakonec dopadlo dobře, rychle se vzpamatoval a ujal se svého právoplatného postu ve smečce. Co se s ním bude dít v příští řadě? Vykašle se na Sookie a bude s Rikki? Nebo si třeba začne šlehat?

#12 Živý vstup

Ano, živé vstupy jsou teď čím dál tím víc v kurzu a všechny televize je ve svých událostech a novinách využívají více, než hojně. Ne vždy se ale úplně vyplatí. Určitě ne všem měňavcům světa, které tímto krátkým vstupem Luna prakticky všechny odhalila. Pro naše malé lidsko-zvířecí kamarády se v 6. řadě asi nebude blýskat na dobré časy. A to ani nemluvíme o tom, že se někteří z nich dokážou měnit na další lidi. V tomhle pořadu „Steve“ zrovna nezaválel. A navíc tak jen přilil olej do ohně. S Lunou to ostatně taky vypadá bledě. Dožije se příští série?

#13 Pán much

Sam je teda sakramentskej roztahovač. Každá ženská se před ním hned rozteče. A když se do toho pustí pořádně, dokáže ženskou totálně zrušit. Výjimečně ale nemluvím o sexu, což může být trochu zvláštní (je to True Blood, že ano), naopak chválím Samovu vraždící techniku. Naprosto dokonalá. Tak ahoj, Rosalyn. V upířím nebi můžeš vykládat, že jsi chcípla ve chvíli, kdy v tobě byl chlap. Dvojsmysly si doplň dle libosti.

#14 Bojovnice

Ano, dává to dokonalý smysl. Jason jako aktuálně praštěný policajtek z maloměsta naprosto bez problému rozmašíruje speciálně trénované upíří vojáky. Že motivace? Ale prosímvás. Tohle tedy nebylo zrovna chytré. A na to, že všichni jsou odhodlaní střílet jako o život, Sookie si svůj samopal nosí přehozený přes rameno jako kabelku. Ty bys jim fakt pomohla, holka. Kdyby ti Tara neřekla, že to na dlažbě trochu klouže, beztak by ses tam už i válela.

#15 Lítačka

Tahle scéna si ve vyvedenosti s tou předchozí zmíněnou taky příliš nezadá. Ony ty efekty určitě něco stojí, o tom žádná, ale Nořin přelet nad upířím hnízdem teda vážně nebyl žádná hitparáda. Vypadalo to dokonce tak blbě, že mě to ani nerozesmálo. Efektivta ale parádní, tohle házení kolíků ve stylu Robina Hooda určitě zabírá dokonale.

#16 Čirá radost

Ještě lepší, než překvapivý polibek Tary a Pam byl Jessičin výraz ve tváři, když nadšeně zvolala: „Já to věděla!“ Hned po Andym další scéna za všechny prachy.

#17 Krevní msta

Poslední členka Autorit (vyléčenou Noru nepočítám), se kterou jsme se ještě nerozloučili, je Salome. Ta pletichářka, mrcha, potvora a superstará náboženská fanatička Salome. Přestože její role byla výtečná, všichni jsme si přáli, aby umřela. Aby konečně chcípla. A tak chcípla. Bill s ní náležitě vydrbal (i v posteli) a nakonec ji otrávil a propíchl. Lilith si vybrala dobře.

#18 Billith

A je to v háji. Když už na Billa nezabírá ani světlometka Sookie, není cesty zpátky. Obzvlášť ne poté, co pozřel Lilithinu krev (co to je za podivnou směs se asi nedozvíme) a transformoval v krvavou bestii, která vypadá, že chce Sookie i Erica nadobro zkonzumovat k večeři. Bill je nyní jakýmsi bohem. Bude i v 6. sérii stejně tak bezbožný, jako byla podle Godrica Lilith? Cliffhanger jak má být!

#19 Co ty víš o Warlowovi?

Doufám, že jste nezapomněli na bonusovou scénu! Sice v televizi nebyla, ale myslím, že ji určitě uvidíme v první epizodě 6. série. Krom toho, že se dozvíme, že si Tara s Pam naplánovaly rande a že Jessica je celá smutná z toho, že Jason zmagořil a už ji nechce, slyšíme taky Corbetta, jak Jasonovi našeptává, aby všechny ve výtahu pozabíjel. Neudělá to, což je dobré znamení, že je Jason ještě trochu normální. Ovšem když se ho pak Nora bezprostředně zeptá, co sakra ví o Warlowovi, máte pocit, že vám praskne hlava od toho hrozného čekání. Cliffhanger na druhou!

#20 Bez obrázku

A na závěr už se jen sluší poděkovat. Díky za trpělivost s postřehy (ty zbylé dodělám), díky za stažení titulek, díky za plodné příspěvky v diskuzi, díky za přízeň, díky za kritiku, díky za díky a … i když 6. řada začne až příští rok v červnu, nemyslete si, že se na vás na tomhle webu vykašleme ;-) Ba naopak! Hned příští pondělí tu pro vás máme jednu hezkou soutěž o e-booky. Zůstaňte (krvavě) naladěni…

Zdroj: HBO

Diskuze /19

Hurley

Ano, z té Nory sem si málem vyškrábal oči. To už tam opravdu chyběl jen létající Eso Rimmer na osedlaným aligátorovi.

čestný člen redakce
30.8.2012 | 0:35:16
Salem

a neni možný že by Russell taky přežil a třeba se z něho stala víla, viď nevíme co všechno dělá vílí světlo

30.8.2012 | 0:51:38
Hurley

No myslím, že už jen samy víly by si posichrovaly, aby se upíři nemohli měnit na víly.

čestný člen redakce
30.8.2012 | 8:33:54
iHyi

Navíc se Alan Ball vyjádřil, že Russell je opravdu mrtvý a vrátí se do seriálu maximálně ve flashbacích.

čestný člen redakce
30.8.2012 | 8:35:52
Anabel

Pěkné :).

30.8.2012 | 10:37:42
Radmila67

Jen jedna poznámka, Bill + Nora = umí lítat? A ostatní upíři taky?

30.8.2012 | 11:56:33
kosobecny

Radmila67: V první sérii se na to ptá Sookie Billa a ten jí říká: Umí všichni lidé zpívat? Tuším dokonce že bill létat neuměl, ale v knize minimálně levitoval(co sem zatím četl)

30.8.2012 | 15:56:41
deakrice

Ač nerada, musím kostatovat, že pro mne byla tato serie velkým zklamáním. Jen a jen náboženství, málo napětí, zálpetek i vtipu. Škoda, snad se v další serii bude už něco doopravdy dít a řešit.

30.8.2012 | 16:56:53
Viktoria

Kosobecny: Bylo to v třetí sérii a říká to Eric Sookie, když se mu o ní zdá… ale to je asi jedno, myslím si že straší upíři lítat umí.. Bill n. Blilith už teď asi taky chjo.. Deakrice: Taky doufám že v příští sérii bude více šťávy.

30.8.2012 | 17:04:04
dAw3

Radmila67: Pokud je ten upír už trochu starší tak umí lítat. Sice Sookie se hned v 1. řade ptala Billa jestli umí levitovat a on řekl, že ne, ale už na konci 3. řady sme ho viděli jak vzletěl proti královně. :D Jinak super postřehy. :)

30.8.2012 | 17:04:40
AnnaM

V první knize se tato scéna (umí všichni upíři létat a umí všichni lidé zpívat?…) odehrává mezi Billem a Sookie. V seriálu mezi Ericem a Sookie ve třetí sérii (v Ericových představách). V knihách Bill levitovat umí… Mi se tato série líbila a vůbec mne nezklamala. Myslím, že byla zajímavá. Nechyběl mi poutavý děj, napětí ani vtip. Jsem ráda, že se vrátil Russell (alespoň na chvilku). Scény s ním jsou úžasné, vtipné a zábavné. Taky jsem vděčná za to, že se stal s Tary upír, protože jako člověk byla mou velmi neoblíbenou postavou (byla až otravná) a teď mne dokonce zajímá, jak se její příběh bude táhnout dál. I nové postavy byly většinou zajímavé. Samozřejmě je třeba zmínit ohromné herecké výkony. Upíří politika, náboženské sekty, víly a jejich schopnosti, vlkodlaci a jejich zákony a pravidla, stupňující se konflikty mezi rasami… to vše a mnoho dalšího, do čeho jsme měli možnost nahlédnout, mi připadalo velmi zajímavé. Taky jak a kam se mnohé postavy vyvinuly. Vtipných scén bylo taky dost, ale samozřejmě každý má své vlastní vidění. Největší napětí mi přinesla poslední scéna. Pro mne zatím nejnapínavější ze všech. Jsem zvědavá, jak to půjde dál. Těším se na Warlowa a co se to vlastně stalo s Billem. Taky jak bude Andy vychovávat čtyři víly atd. Tak a jsme zase u toho úmorného čekání… Jinak taky chválím a děkuji za skvělé postřehy a titulky k páté sérii…

30.8.2012 | 20:03:07
AnnaM

Pardon za ty chyby… z Tary…

30.8.2012 | 20:05:45
Mandula

díky za postřehy :) …vysvětlí mi někdo, proč je Sookie vlastě jen poloviční víla? když víly plodí dítka podle všeho jen pomocí „sousvětlení“ ;) s lidma? …šerifova čtyřčata asi tím pádem taky nebudou všechny víly? …a ještě jedna věc co se týče Erica a jeho zrození, rodinu ztratil asi v době Vikingů (beru to podle kostýmů), ale Godrick ho proměnil v období v nějaké války, kde už se používaly střelné zbraně …jak to je? …mám v tom guláš,co? :D))

30.8.2012 | 20:39:04
AnnaM

Scéna (flashback) kdy se Godric chystá přeměnit Erica na upíra je v pátém dílu druhé série a žádné střelné zbraně tam nejsou… Eric byl viking a byl přeměněn v době vikingů…

30.8.2012 | 20:55:27
AnnaM

Možná si to pleteš s flashbacky ze třetí série (z 20. století)…

30.8.2012 | 20:57:15
Mandula

Anno, díky, to bude asi ono :) …vidím to tak, že si rok čekání na novou sérii, zkrátím znovu sledováním první až páté série ;)

30.8.2012 | 21:37:51
AnnaM

Není zač… Vždycky při čekání na novou sérii projedu všechny předešlé (tak už si to celkem pamatuji)

30.8.2012 | 22:04:58
dutahlava

→ Mandula: Sookie je po pravdě jen 1/8 víla. Má to po svém pradědovi (nevlastním). Ten vlastní nemohl mít děti. Babča se spustila s vílákem :D Všichni vílí potomci nemusí mít vílí světlo. Jen někteří… Taky si budem projíždět všechny díly znovu :) Díky za postřehy a super vtipný překlady!! Hlavně se mi líbí „šulin“

31.8.2012 | 16:54:13
simusilka97

OMG ať už je červen jsem na True blood závislá

21.4.2013 | 19:05:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Obrázek

Obrázek

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama