V
79/100 - 48×

V

S dnešním probuzením zjišťuje lidstvo, že se nad všemi hlavními městy vznášejí vesmírné lodě. Vetřelci tvrdí, že přicházejí v míru a přinášejí nám dary ve formě medicínských zázraků a technologického pokroku. Slibují, že nám neublíží. Jenže lžou.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | ABC | 46 minut
hrají
Morena Baccarin (Anna), Oded Fehr (Eli Cohn), Elizabeth Mitchell (Erica Evans), Laura Vandervoort (Lisa), Joel Gretsch (Otec Jack Landry), Morris Chestnut (Ryan Nichols), Logan Huffman (Tyler Evans)

S02E04: Unholy Alliance

S02E04: Unholy Alliance
cz sk
1.2.2011
5 470 000
46 minut

Poté, co radikální frakce Páté kolony zavraždí tři Velvyslance míru, vydá se Erica na misi s cílem najít jejich vůdce – Eliho Cohna, bývalého agenta Mosadu. V reakci na kněze, kteří kážou proti Návštěvníkům (jako je Otec Jack), Anna zamíří do Vatikánu, aby přesvědčila křesťany, že opravdu přichází v míru.


Mohlo by vás zajímat: Postřehy z epizody

Kompletní popis epizody:

204 Erica Jsou nalezena tři těla Velvyslanců míru, zavražděných radikální frakcí Páté kolony, pověšená za nohy s podříznutými hrdly. Erica a její šéf Paul Kendrick jsou vyzváni, aby oběti identifikovali. Erica se obává, že by mezi nimi mohl být i Tyler. Pomalu sundává masky z jejich obličejů a jaká je to úleva, když mezi nimi neuvidí ten patřící svému synovi. Ten se tam zanedlouho ukáže osobně a je zděšen tím, co Pátá kolona udělala jeho přátelům.

Ryan strávil noc v přítomnosti své dcery výměnou za to, že Anně poskytne informace. Řekne jí, že za únos agentky Malikové je zodpovědný Eli Cohn, bývalý agent Mossadu. Erica chce Cohna dostat za každou cenu, ale Hobbes se přimlouvá, že by se jim mohl hodit, i přes jeho velmi radikální jednání. Jack přijde s nápadem, jak se ke Cohnovi dostat. Při mši naznačí, že je připraven se setkat s vůdcem Páté kolony.

204 Vatikán Erika dostává nového parťáka, svého starého známého Chrise Bollinga. Ten se chce plně zapojit do vyšetřování a vnést do něj nový náhled. Jako toho, kdo jistě něco ví, označí Otce Jacka Landryho. Ten stále káže proti Návštěvníkům na svým mších a Anna s ním a jemu podobnými chce udělat krátký proces. Proto se vydá spolu s Chadem Deckerem do Vatikánu, aby přednesla svůj požadavek hlavám církve. Svůj pravý cíl návštěvy ovšem nejprve zatají a oficiální důvod její návštěvy je seznámení se Návštěvníků se světově nejrozšířenějším náboženstvím a přijetí křesťanství Návštěvníky. Když nechtějí jejímu přání,aby církev odsoudila všechny kněží, kteří jakkoliv kážou proti Návštěvníkům, vyhovět, začne vyhrožovat, že věřící se nakonec obrátí k ní a zázrakům její technologie. Anna si všimne prstenu jednoho z kněžích, který jí připomene, že dotyčného již zná. Marcus její podezření potvrdí. Moreau je Návštěvník, spáč, kterého na Zemi vyslala Annina matka, aby studoval lidskou duši. Anna chce, aby jí předal své znalosti a odlétají společně na mateřskou loď. Předtím ovšem Otec předá Chadovi varování před Annou a prsten.

Plán na setkání Jacka s Eli Cohnem funguje. Jack dostává zprávu a je připraven na schůzku. Aby ho mohli ostatní sledovat, vypije na radu Ryana roztok se sloučeninou hořčíku. Jack je odvezen do lesů v severní části státu New York. Než stačí Eli Cohn jakkoliv jednat, vtrhnou do chaty Erica se svou partou a ostatní jeho muže vyřadí. Eli jim nabízí spolupráci a obhajuje své jednání tím, že Návštěvníci jsou zodpovědní za smrt jeho syna. Navrhne jim, že mohou svalit smrt Malikové na jeho lidi.

204 Lisa Tyler už nehodlá jen tak nečinně sedět a zamíří do kostela, kde káže Otec Jack. Se svými dvěma přáteli rozbijí co se dá a Tyler nastříká na zeď rudé V. Lise se to nelíbí. Jack najde v kostele Tylerův mobil a dojde mu, že to on byl mezi těmi, kdo jsou zodpovědní za ten vandalismus.

Moreau odmítá sdělit to, co se naučil za svůj pobyt mezi lidmi. Informace by podal jen své pravé královně Dianě. Anna ho k ní tedy přivede. On jim sdělí, že duše není nic, čeho by se měli obávat, právě naopak. Podle něj je požehnáním a největším darem, který Návštěvníky mohl potkat. Anna stále trvá na tom, že lidskou duši zničí a plánuje ho stáhnout z kůže. Diana ovšem svého věrného služebníka poctí smrtí, kterou si zasloužil.

204 hlava Erika přinese nové důkazy, které vedou k nalezení ostatků těla Malikové. Tím je ukončeno vyšetřování jejího zmizení a Ryan přinese její hlavu Anně jako důkaz, že se dostal blízko Páté koloně. Anna chce, aby se ke Cohnovi dostal blíže a pomohl jí časem zničit jeho i celou Pátou kolonu.

Nový Eričin partner už nasadil sledování na svůj objekt zájmu – Jacka Landryho. Erica mu říkala, že Jacka neviděla týdny, on ji ovšem najde na záznamu dopravní kamery starém čtyři dny a je vidět, že jde o neformální přátelské setkání. Tuto informaci sděluje jejich šéfovi. Ukazuje si, že Bollinga přijal mimo jiné, aby hledal cokoliv, co by na Erice mohlo být podezřelé.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Filtr seriálů
Reklama