Watchmen (Strážci)
77/100 - 76×

Watchmen(Strážci)

Jeden z nejuznávanějších komiksů všech dob popisuje alternativní realitu osmdesátých let, kde hrozí válka supervelmocí. Jedinou nadějí se zdá být parta superhrdinů. Jenže ti řeší svoje vlastní problémy. V roce 2009 vznikl na motivy komiksu i úspěšný velkofilm režiséra Zacka Snydera.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | HBO | 60 minut
žánr
Drama, Komiksový, Sci-fi
hrají
Billy Crudup (Dr. Manhattan), Malin Akerman (Hedvábný přízrak), Jeffrey Dean Morgan (Komediant), Matthew Goode (mladší Ozymandias), Patrick Wilson (Sůva), Jeremy Irons (starší Ozymandias), Regina King (Angela Abar)

mladší Ozymandias

mladší Ozymandias

Adrian Veidt, nejgeniálnější člověk na světě.

Sezóny 1
2009 - 2009

Vlastní jméno: Adrian Veidt

Přezdívka: Ozymandis

Někdo jako: Thunderbolt, Alexander Veliký

Zvláštní schopnosti: Žádné.

Povaha: Sám sebe skromě nazývá nejinteligentnějším žijícím člověkem (Manhattana nebere jako člověka). Velmi velmi bohatý obchodník se sklonem k megalomanismu..

Historie

Narodil se velmi bohatým imigrantům v roce 1939. Od mala se projevoval jako neuvěřitelně inteligentní, až to bylo podezřele i jeho rodičům. Od jisté doby až do jejich smrti v roce 1956 tak Adrian raději předstíral, že se učí jen průměrně. Jejich obrovské dědictví věnoval Adrian charitě a odcestoval do Evropy a Asie, aby (doslova) následoval cestu svého vzoru Alexandra Velikého.

Po svém návratu se přidal k maskovaným ochráncům, ale jejich ideály a práce mu brzy přišly obyčejné a tak jako první skupinu opustil a to již v roce 1975 (dva roky před osudným zákonem). Opět zbohatl a to především díky své píli a zájmu o unikátní vědecké projekty. Zároveň propůjčil svůj superhrdinský image marketingu (figurky, podobizny atd), což jeho jmění ještě navýšilo.

V příběhu

Stojí stranou a nechce se účastnit žádných akcí. Věří, že se ho netýká a raději dál vede svůj byznys.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Seriál Watchmen se již brzy představí na obrazovkách stanice HBO a již nějakou dobu víme, že jednu z hlavních rolí ztvární legendární Jeremy Irons. Nyní bylo odhaleno, že si zahraje slavného záporáka.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama