Watchmen (Strážci)
77/100 - 77×

Watchmen(Strážci)

Jeden z nejuznávanějších komiksů všech dob popisuje alternativní realitu osmdesátých let, kde hrozí válka supervelmocí. Jedinou nadějí se zdá být parta superhrdinů. Jenže ti řeší svoje vlastní problémy. V roce 2009 vznikl na motivy komiksu i úspěšný velkofilm režiséra Zacka Snydera.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | HBO | 60 minut
žánr
Drama, Komiksový, Sci-fi
hrají
Billy Crudup (Dr. Manhattan), Malin Akerman (Hedvábný přízrak), Jeffrey Dean Morgan (Komediant), Matthew Goode (mladší Ozymandias), Patrick Wilson (Sůva), Jeremy Irons (starší Ozymandias), Regina King (Angela Abar)

Rorschach

Rorschach
Sezóny 1
2009 - 2009

Vlastní jméno: Walter Kovacs

Přezdívka: Rorschach (podle skvrn na masce)

Někdo jako: The Question, Mr.A

Zvláštní schopnosti: Žádné.

Povaha: Absolutně oddán boji proti zločinu, pohrdá zločinci. Ale stejně tak pohrdá vládou a především byrokracií. Samozvaný ochránce s problematickou morálkou a především pochybnými metodami. Ovšem nezpochybnitelnými výsledky. Extrémní pravičák.

Historie

Narozen 21. března 1940. Svého otce nikdy nepoznal, matka byla velmi chudá a přivydělávala si jako prostitutka. Walter byl odmalička velmi tichý, zakřiknutý chlapec, ovšem uvnitř doutnal násilník. Když jeho matku nazval „kurvou“ ve škole jeden Walterův spolužák, vrhnul se na něj a propálil mu cigaretou oko. Po tomto incidinentu byl poslán do ústavu, kde setrval až do roku 1956, kdy byla brutálně zavražděna jeho matka. Walter nastoupil jako učeň do textilky, kde jednoho dne objevil šaty vyrobené jako vedlejší produkt Manhattanovy proměny. V látce se měnily obrazce bílé a černé, ale nikdy se nesmíchaly. Walter je vzal a vyrobil si z nich svojí stále se měnící masku. Když dívka, pro které byly původně určeny, násilně zemřela, rozhodl se Walter stát maskovaným ochráncem.

V roce 1965 se spojil se Sůvou a společně začali čistit ulice. Když byl vybrán do skupiny nových ochránců, stále si udržoval odstup, ostatními byl často kritizován za brutální metody. Když prošel v roce 1977 zákon zakazující činnost ochránců, Rorschach to odmítl uznat a dál pokračoval ve své „práci“ a to mimo zákon.

V příběhu:

Když zemřel Edward Blake, je to Rorsach, kdo odhalí jeho maskovanou identitu (Komediant). Začne na vlastní pěst jeho vraždu vyšetřovat a snaží se přimět k akci i bývalé superhrdiny. Zatímco Manhattana a Ozymandise nepřesvědčí, Hedvábný přízrak a Sůva jeho příklad následují.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Brooks W. Here

Absolútne najlepšia postava Watchmenov!

8.8.2023 | 9:58:34
Ivette

Moje nejoblíbenější komiksová (možná i filmová) postava vůbec.

29.7.2013 | 17:11:16
Doky motherfucker

None off you all seem to understand. I'm not locked in here with you you're locked in here with me!

26.6.2013 | 22:35:50

Nepřehlédněte

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Seriál Watchmen se již brzy představí na obrazovkách stanice HBO a již nějakou dobu víme, že jednu z hlavních rolí ztvární legendární Jeremy Irons. Nyní bylo odhaleno, že si zahraje slavného záporáka.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama