Westworld
90/100 - 317×

Westworld

Temná odysea o začátcích umělé inteligence z produkce HBO a J. J. Abramse. Seriál je založen na filmové předloze z roku 1973, kterou tvůrce Jonathan Nolan přepracoval do modernější seriálové podoby.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Akční, Sci-fi, Western
hrají
Evan Rachel Wood (Dolores Abernathy), Jeffrey Wright (Bernard Lowe), Ed Harris (Muž v černém), Thandie Newton (Maeve Millay), Aaron Paul (Caleb Nichols), James Marsden (Teddy Flood), Jimmi Simpson (William), Evan Rachel Wood (Christina), Aurora Perrineau (Frankie), Tessa Thompson (Charlotte Hale), Rodrigo Santoro (Hector Escaton), Simon Quarterman (Lee Sizemore), Luke Hemsworth (Ashley Stubbs), Angela Sarafyan (Clementine Pennyfeather), Ben Barnes (Logan)

Westworld údajně stojí HBO miliony i po zrušení seriálu

Westworld údajně stojí HBO miliony i po zrušení seriálu

Měsíce poté, co HBO zrušilo seriál Westworld, musí platforma za seriál stále platit miliony dolarů. Tvůrci Jonathan Nolan a Lisa Joy původně plánovali seriál uzavřít pátou sérií. Westworld byl však v listopadu 2022 překvapivě zrušen, což znamená, že 5. série se na HBO nedočkáme.

0 21
1.3.2023

Ještě více šokující je, že Westworld byl z HBO Max odstraněn – což bylo údajně učiněno kvůli snížení nákladů – a místo toho byl přesunut do bezplatné verze podporované reklamou na kanálech The Roku Channel a Tubi. Navzdory zrušení a přesunu streamování se podle serveru Deadline očekává, že HBO stále zaplatí mimořádnou částku, která pokryje vysoké náklady na seriál, zejména proto, že HBO souhlasilo s vyplacením herců za pátou sérii.

Foto: HBO

Proč společnost Warner Bros. Discovery ruší tolik věcí 

Zrušení Westworldu ze strany HBO není prvním zrušením, které si tento průmysl v poslední době vytrpěl. Ačkoli bylo zrušeno mnoho seriálů a filmů, včetně Warrior Nun a Cobra Kai, HBO se za svá nedávná stahování stala terčem značné kritiky. Ukončování projektů pramení z rozhodnutí mateřské společnosti HBO, Warner Bros. Discovery, a je možné, že toho přijde ještě mnohem více.

V případě společnosti Warner Bros. Discovery došlo k rozhodnutí o zrušení tolika projektů po fúzi společností Warner Bros. a Discovery. Vzhledem k tomu, že společnost Discovery zaplatila za koupi Warner Bros. tolik peněz, musela najít nějaký způsob, jak uhradit své ztráty a snížit finanční náklady. Nejjednodušší metodou byla daňová manipulace, která společnosti Discovery umožnila zrušit pořady a filmy, aby si je mohla odepsat z daní. To byla smrtící rána pro Westworld a další pořady.

Bohužel toto rozhodnutí vedlo k tomu, že HBO zrušila mnoho projektů, od Raised by Wolves (2020) po Minx a Batman: Caped Crusader. Zrušeny byly také velké produkce, přestože natáčení již bylo dokončeno, včetně filmového trháku Batgirl. Zatímco nový šéf DC tvrdí, že Batgirl byla nerealizovatelná, jiní, kteří na projektu pracovali, tvrdí opak. Bez ohledu na důvod zrušení musí HBO stále platit za ztrátu Westworldu a mnoho dalších zrušených seriálů.

Diskuze /5

OriginalHunter

Ono začať šetriť je super ale porušiť x seriálom finálne série je na palicu. Bude húr.

1.3.2023 | 12:21:38
ReveN

batgirl by byl asi vsechno jen ne filmovej trhak :D

1.3.2023 | 12:41:58
Raiden123

No i ked zaplatili tych hercov tak im mohli dat natocit nieco ine,aby im ty peniaze nedali prakticky zadramo,len kvuoli kontraktu …Vypatlanci … a dalsi serial bude o tom,ze nikto nebude vediet,ze " Co tim chtel basnik říci…"

Alternativne mohli natocit ukoncovaci film,v ramci toho isteho kontraktu a mozno by ich to stal menej …

1.3.2023 | 16:01:19
Hodooor

Jonathan Nolan a Lisa Joy aktuálně dělají i Fallout, tak kéž by to bylo kvůli tomu že ten je prioritou. Na druhou stranu Fallout je pro Amazon pokud se nepletu, a trochu mě děsí že o něm není pomalu ani řádka když první série co se natáčení týče je hotová.

2.3.2023 | 20:48:01
choudys

Sakra proč ty seriály rozjíždí, aby je předčasně ukončili? Nemyslím jen toto, všeobecně.
To je na palici, asi už jim z toho kovidu hrabe, jak v celým světě.
Rád bych viděl sci-fi seriál, který bude celý a řádně ukončen, néé „vypnut“!
To aby se člověk bál cokoli rozdívat!!
Za poslední roky, hnus velebnosti.

7.3.2023 | 18:23:38
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Čtvrtá série

Westworld údajně stojí HBO miliony i po zrušení seriálu

Westworld údajně stojí HBO miliony i po zrušení seriálu

Měsíce poté, co HBO zrušilo seriál Westworld, musí platforma za seriál stále platit miliony dolarů. Tvůrci Jonathan Nolan a Lisa Joy původně plánovali seriál uzavřít pátou sérií. Westworld byl však v listopadu 2022 překvapivě zrušen, což znamená, že 5. série se na HBO nedočkáme.

Reklama

Časová osa

Velký průvodce časovými liniemi Westworldu

Velký průvodce časovými liniemi Westworldu

Druhá série Westworldu je za námi a my už máme jasno v tom, kdy se ta která dějová linie odehrává. V následujícím článku najdete podrobný přehled všech zásadních událostí z první a druhé řady, jak šly chronologicky za sebou.

Nejoblíbenější postavy

Úvodní znělka ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama